Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1839 postów 6 komentarzy

Moje komentarze

 • @Piotrr80
  Dane brałem z Google Ad Words. Niestety nie mogę dać linka, bo to nie jest ogólnodostępne narzędzie. Ale proszę sobie założyć konto i zobaczyć.
  "Polskie obozy koncentracyjne" - sukces akcji niemieckiego wywiadu
 • @Paweł Pelc
  Nie znam tych badań, więc nie jestem w stanie powiedzieć na ile są wiarygodne. Ale już z tego, co Pan napisał wynika, że w większości tych krajów ( w g7 jest 7 krajów, a 4 z 7 to większość) akcje dały wyższą stopę zwrotu.

  OFE nie muszą w całości inwestować w akcje by być funduszami indeksowymi. Oczywiście w tej części, która inwestuje w akcje. Zresztą inwestowanie przez OFE w obligacje to nonsens. Ta część obligacyjna niczym się nie różni od zapisu w ZUS, poza wyższymi kosztami, bo OFE sobie pobiorą prowizję za kupienie obligacji.

  Tak więc lepiej inwestować mniej, ale tylko w akcje, niż więcej i robić portfel akcyjno-obligacyjny.

  A ja jeszcze bym zastanowił się nad takim rozwiązaniem (obowiązuje chyba w Nowej Zelandii). Pieniądze odkładane na emeryturę mogłyby być wykorzystane na zakup nieruchomości. Wówczas w momencie przejścia na emeryturę można by dokonać odwróconej hipoteki.

  Podwójna korzyść: są pieniądze na emeryturę i jest gdzie mieszkać.
  Dlaczego Barack Obama nie inwestowałby w OFE?
 • @Paweł Pelc
  W takim razie poproszę o jakiś dowód na potwierdzenie tezy, że konkurencja między OFE miałaby doprowadzić do lepszych wyników. Ze zwykłego rachunku prawdopodobieństwa wynika bowiem, że jeżeli rynek rośnie np. o 10 proc. to jak Pan wylosuje portfel akcji to połowa wylosowanych portfeli akcji będzie miała wynik lepszy od indeksu. Po odjęciu kosztów zarządzania wynik ten spada do jednej trzeciej. Zarządzający nie wnoszą żadnej wartości dodanej a cały system powstał tylko i włącznie po to, by wyssać pieniądze od ludzi. Tak jak napisałem: gdyby politykom na prawdę zależało do budowaniu oszczędności stworzyliby fundusz pasywny.

  A na koniec cytat z wywiadu z Janem Krzysztofem Bieleckim ("Dziennik" z z 05.01.2010) z dedykacją dla Pana:

  "Niepokojący w tym zjawisku jest problem efektywności funkcjonowania funduszy emerytalnych. Są one niezwykle atrakcyjne dla ich właścicieli. Pekao ma fundusz emerytalny i jego wyniki są dla nas bardzo korzystne. Pytanie tylko czy - patrząc na cały rynek OFE - są równie korzystne dla ich członków. "
  Dlaczego Barack Obama nie inwestowałby w OFE?
 • Krzysztof Rybiński ma blog na Nowym Ekranie i tam to oświadcznie jest:
  http://rybinski.nowyekran.pl/post/44288,oswiadczenie-w-sprawie-wykorzystania-rezerw-dewizowych
  Oświadczenie w sprawie wykorzystania rezerw dewizowych
 • @fritz
  Wyjechał do USA ledwo kilka lat temu, więc nie sądzę żeby przestał się czuć Polakiem. Zresztą nie jest to najistotniejsze, ważna jest muzyka.
  Polski kompozytor podbija Hollywood
 • @Anderson
  Tak jak napisałem dwa lata to przykładowa kara. Zresztą długość kary nie jest tutaj przedmiotem dyskusji tylko jej forma.
  Zlikwidujmy więzienia

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031