Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1839 postów 6 komentarzy

Palikot: "Jestem durniem"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Budżet na rok 2012 to budżet białej flagi - uważa Janusz Palikot. Jego zdaniem posłowie, którzy w piątek przez kilka godzin głosowali poprawki opozycji, z których żadna nie została przyjęta, "wyszli na durniów".

"Wyszliśmy wszyscy na durniów, Donald Tusk, Jarosław Kaczyński, Grzegorz Schetyna, Leszek Miler, Janusz Palikot. Wszystkich 460 posłów, no tylu ich nie było, ale ci, którzy byli, wyszli na durniów. Siedzieliśmy kilka godzin i żadna poprawka opozycji nie została przegłosowana" - powiedział Palikot dziennikarzom.

Jego zdaniem, "w polskim parlamencie nie ma debaty budżetowej, jest wielkie oszustwo". "Dlatego można zupełnie śmiało przykleić wszystkich posłom tego parlamentu kartkę z napisem +jestem durniem+" - ocenił.

Według Palikota powstaje pytanie, "po co robić tę fikcję i udawać, że jest jakikolwiek proces uchwalania budżetu". "Nie ma takiego procesu. Opozycji mogłoby nie być. Sam ten powód już jest wystarczający, żeby głosować przeciwko temu budżetowi" - ocenił Janusz Palikot.

Jego zdaniem trudno sobie wyobrazić, żeby spośród kilkuset poprawek opozycji wszystkie były absurdalne. "Z naszych 201 poprawek żadna nie miała charakteru poprawki regionalnej. Myśmy zgłaszali tylko systemowe, czy też można powiedzieć quasisystemowe propozycje zmian w budżecie" - powiedział Palikot.

Zdaniem lidera Ruchu Palikota, poprawki zgłoszone przez jego partię dawały szansę na stworzenie "kolejnej fali przedsiębiorczości". Jak zaznaczył, żadna z nich - łącznie z poprawką wstrzymującą finansowanie partii politycznych z budżetu - nie została przyjęta w piątkowym głosowaniu.


Palikot powiedział, że zdaniem wielu ekspertów uchwalony w piątek budżet to "budżet stagnacji, marazmu, dalszego zadłużania Polski". Sam ocenił, że jest to budżet, który ma pozwolić koalicji "przeczołgać się do następnych wyborów".

"Budżet bez żadnej realnej próby jakiejkolwiek modyfikacji, która nawet przy pewnych ciężarach dawałaby w przyszłości szansę, że Polska zdobędzie jakąś nową rezerwę strategiczną do rozwoju. Tego w ogóle nie ma w tym budżecie, to jest budżet białej flagi" - ocenił Palikot.

Oczywiście - zaznaczył - w porównaniu do krajów objętych kryzysem, zwłaszcza w sferze euro, można mieć poczucie, że jest on lepszy. "I to wykorzystuje minister finansów Jacek Rostowski mówiąc, że nie jest tak źle, bo my nie obcinamy emerytur, wprawdzie zamrażamy wynagrodzenia, ale nie wszystkim" - dodał lider Ruchu Palikota.

Jak jednak podkreślił, Polska jest w innej sytuacji gospodarczej niż kraje strefy euro objęte kryzysem. "Polska ma 4 proc. wzrostu gospodarczego w poprzednim roku i około 4 proc. ma mieć w tym roku według tego budżetu. Mogliśmy sobie pozwolić na przesuniecie części środków - tak jak to proponował Ruch Palikota - na przedsięwzięcia rozwojowe" - ocenił.

Zapowiedział, że Ruch Palikota nie zrezygnuje ze swoich projektów gospodarczych. "Będziemy je przedstawiali w kolejnych tygodniach. Będę się starał w tej sprawie spotkać osobiście z ministrem Rostowskim i innymi ministrami i prosić ich, żeby pchali te projekty. Tyle tylko, że już na nie nie będzie pieniędzy, chyba że z jakichś rezerw budżetowych" - powiedział.

(PAP)

KOMENTARZE

 • Nareszcie
  Powiedział prawdę!
 • wreszcie
  i akurat to prawda!!!
 • http://pl-pl.facebook.com/Obalimy.Wasz.Rzad
  Podpiszecie ACTA - obalimy wasz rząd
  Palikot w masce anty - ACTA
  NASZA OPINIA O PALIKOCIE? - najgenialniejsza "wrzuta" Donalda Tuska. Człowiek, który ma gwarantować, że jakikolwiek bunt młodych nie zagrozi temu systemowi.

  Palikot - milioner, który kasy dorobił się w systemie, w którym Tusk i jego kolesie tkwią po uszy

  Palikot - facet, którego karierę polityczną przez lata promował i osłaniał Tusk

  Palikot - poseł, który w momencie największych wtop rządu PO wychodził przed kamery, wkurwiał Kaczyńskiego, Kaczor robił zadymę --> wszyscy zajmowali się zadymą, zamiast nieudolnością rzadu

  Palikot - gość, który który kilka lat temu wydawał katolickie pismo "OZON", teraz walczy z religią

  Palikot - 6 grudnia 2009 r. "nie przeszkadzają mi krzyże w szkołach czy innych miejscach publicznych. Krzyż jest w takim samym stopniu w Polsce symbolem religijnym, co narodowym. Jeśli komuś przeszkadza symbol religijny niech odczytuje to w sposób narodowy właśnie. Kościół w Polsce był zawsze bowiem po stronie ludu i po stronie polskości. "

  Palikot - jesień 2011 - akcja "zdjąć krzyż w Sejmie"

  Palikot - "jako poseł PO brał udział 27 kwietnia 2006 r. w sejmowym głosowaniu nad nowelizacją ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Nowelizacja zaostrzyła górną granicę kary za uprawę narkotyków, w tym konopi (z 2 do 3 lat więzienia), zwiększyła także wymiar kary za posiadanie znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych (z 5 do 8 lat więzienia)."

  Palikot - grudzień 2011 "Ruch Palikota chce zezwolić na posiadanie nie tylko marihuany, ale i innych narkotyków, m.in. kokainy, heroiny i amfetaminy."
  źródło: http://pl-pl.facebook.com/Obalimy.Wasz.Rzad
  Zadaj sobie pytanie - kto promował Palikota? Kto trzymał go i dopieszczał w partii, a po rozstaniu - wcale nie zwalczał? Które media pompowały Palikota w czasie kampanii? Czyżby te same, które bronią rządu i przekonują, że protestujący przeciwko ACTA to idioci?

  Dlatego jeśli już przejrzałeś na oczy i wiesz, że Tusk ściemnia, to nie daj się nabrać na Palikota - NAJWIĘKSZĄ ŚCIEMĘ TUSKA, która ma gwarantować, że system będzie trwał. Palikot to polisa ubezpieczeniowa Tuska.

  WALCZ Z SYSTEMEM - PALIKOT JEST JEGO CZĘŚCIĄ!
  http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s320x320/423571_282047785184253_280179102037788_644728_1327913674_n.jpg
 • przyszłość
  może się zarysować następująco - internauci zbierają 500.000 podpisów - referendum - rozwiązanie rządu - nowe wybory... Palikot jako "ten śmieszny", za maryśką, z maską Fawkesa, luzak... - dostaje 30-40% (przejmuje głosy młodzieży, mobilizując tych którzy do tej pory byli bierni), PO, PSL, SLD wypada z sejmu, PiS jakieś popłuczyny dostaje, może pojawia się KNP-JKM, albo zjednoczona partia prawicowa, jeżeli coś takiego się zmontuje do tego czasu...

  u władzy staje facet, który mówi
  "Chcemy federalnej Europy, chcemy jednego państwa europejskiego (...) pójścia dalej niż nawet najlepsza umowa międzyrządowa"

  OBYM SIE GRUBO MYLIŁ I GADAŁ NIC WIĘCEJ NIŻ ZWYKŁE GŁUPOTY....
 • Biedny misiu
  Biegły w filozofii (może studia nie zaliczone rozkazem), wzór myśliciela, katolika, "niezależnego" biznesmena, kilka lat "aktywności" w sejmie i....

  przejrzał bidaczynka na oczy - że sejm to ściema.

  Prawdziwszy już świński ryj z penisem.

  Nie mogę - to ponad siły. Pisałbym dalej, ale idę do łazienki łzy wypłakać. Może szum wody w klozecie, pozwoli mi zapomnieć o niedolach uciśnionego posła.

  Jak pomyślę sobie, jaki on biedny. Waleriana też nie pomaga. Pożegnam was na chwilę. Porozmyślam o "prawdach" przez osła objawionych.

  PS. Literówka - miało być posła.
 • To małe piwo
  Syn ministra rolnictwa nie zaliczał wykładów, ale weterynarzem został. Jak to możliwe? Władze SGGW zmieniły zasady zdawania przedmiotu choroby zakaźne. I zrobiła się afera.
  http://www.gazetaparlamentarna.pl/index.php/15-super-news/92-sawicki,-wsgw.html
 • Lepszy jest syn ministra rolnictwa
  Syn ministra rolnictwa nie zaliczał wykładów, ale weterynarzem został. Jak to możliwe? Władze SGGW zmieniły zasady zdawania przedmiotu choroby zakaźne. I zrobiła się afera.
  http://www.gazetaparlamentarna.pl/index.php/15-super-news/92-sawicki,-wsgw.html
 • x
  Ładnie się wpisał. Uczy się. Szybko się uczy..
  Wszystko fajnie psze Państwa, ale takie rzeczy są oczywiste. Żeby daleko nie szukać, napisałem to kilka dni po wyborach. To one zdecydowały o tym kto jest durniem na najbliższe 4lata, a kto gmera, tak jak chce i w czym chce.

  http://jt.nowyekran.pl/post/29756,krotkimi-skokami-szukac-oslon-oszczedzac-amunicje

  "Ciekawym bardzo, co to z tego dalej będzie, bo teraz, to już PIS ma do powiedzenia do tej fosy. Dalej to nie. Natomiast spyżę to się na przedpolu hoduje, no a tam Tatar. Jak nie popali, to zagarnie. Po prawdzie już zagarnął."
 • @młodyczłowiek
  Młody człowieku! Ilu młodych potrafi w taki analityczny , a nie emocjonalny i impulsowy sposób oceniać rzeczywistość?
  Poparcie dla Palikota wyrażone przez młodych wyborców w wyborach z 2011 roku obrazuje ten stan świadomości młodych w skali makro i w momencie decydującym. Do następnych wyborów polityczni macherzy w rodzaju Palikmiota zrobią im wodę z mózgu grając znane im melodie i nadając na falach, które im nastroili.
 • TEN POKRĘTNY PSYCHOPATA I ZBRODNIARZ MORALNY ZNÓW SKŁAMAŁ !:)
  Aleksander Piński:
  Palikot: "Jestem durniem"
  -----------------------------------------------------

  Ten pokrętny psychopata i zbrodniarz moralny znów skłamał !

  przecież nazywając siebie durniem sprawił sobie

  komplement !

  Równie dobrze mógłby ten właściciel gumowo-penisowej protezy

  nazwać siebie Cassanovą :)
 • Palikot zjechany dziś w Warszawie !
  http://www.youtube.com/watch?v=VYnjDK89b3U

  http://www.youtube.com/watch?v=rgBTFIEOvrA
 • @młodyczłowiek
  hehehe
 • @autor
  "Jestem durniem"-----ciekawe kiedy to publicznie wypowie Niesiołowski Stefan :)
 • @młodyczłowiek 20:00:04
  Dzieki mlody czlowieku. Dobrze, ze masz pamiec, i nie dajesz sie okpic mendialnym klamcom.
  Palikot to cham, klamca, a byc moze i zlodziej. Czy taki osobnik powinien reprezentowac nas w parlamencie? Czy ktos powierzylby mu swoje pieniadze? A ponoc ok. 10% ludzi go popiera. A WSI (i inni macherzy trzymajacy w reku "wajchę") szukują go juz na nastepce po Tusku. Czy tego nie widac? Czyz to nie jest oczywiste?
 • @acton 08:53:21
  Jasne. Przecież nie może być próżni po Tusku. Miejsce już teraz musi być zagospodarowywane. Tutaj nic nie dzieje się przypadkowo. Cały czas jest wojna podjazdowa między różnymi odłamami dawnej SB , WSI
  i czort tam wie, kto jeszcze z Federacji Rosyjskiej miesza w naszym
  parlamencie. Pozdrawiam
 • @kanton 10:15:00
  http://janpinski.nowyekran.pl/post/50045,amerykanie-chca-wiedziec-ktorzy-poslowie-byli-przeciw-acta
  nie tylko Rasija sie miesza ^^
  Niestety durniami nazwałbym tych co krzyczą precz z polityka...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031