Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1839 postów 6 komentarzy

Organizatorzy strajku zwolnieni z pracy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sześciu organizatorów strajku LOT Aircraft Maintenance Services zostało dziś zwolnionych z pracy - poinformował prezes spółki Janusz Krynicki. Informacje podał tvn24.pl.

Część organizatorów strajku otrzymała od nas dziś wypowiedzenia umowy o pracę. Myśmy wcześniej apelowali do nich, żeby przerwali ten strajk, mówiąc, że jest on nielegalny - powiedział Krynicki. Według przewodniczącego Związku Zawodowego Naziemnego Personelu Lotniczego Roberta Skalskiego pracę straciło 11 osób wchodzących w skład zarządów dwóch związków działających w spółce - ZZNPL i "Solidarności".
- Nie wiem dlaczego związkowcy mówią o 11 osobach - skomentował Krynicki. Pytany, ile ludzi może jeszcze spodziewać się zwolnień z pracy powiedział, że prawdopodobnie 2 lub 3 osoby. - Musimy jednakowo wszystkich traktować - zaznaczył.


Wyjaśnił, że wypowiedzenie zostały wręczone na podstawie art. 52 Kodeksu Pracy. W myśl postanowień tego artykułu pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia, gdy pracownik m.in. ciężko naruszył podstawowe obowiązki pracownicze.

Związkowcy strajkowali od tygodnia, bo domagali się podwyżki płac, średnio o ok. 2 tys. zł. W poniedziałek wieczorem przerwali strajk, bo nakazywało im to postanowienie sądu. Sąd rozpatrywał sprawę na wniosek zarządu LOT AMS. Jak zapewniał rano Krynicki, wobec osób, które przystąpiły do strajku, ale wróciły do pracy po postanowieniu sądu, nie będą wyciągnięte "konsekwencje personalne".

Będą się skarżyć

Wcześniej Skalski podkreślał, że w jego ocenie decyzja sądu nie przesądza o nielegalności strajku. - Dostaliśmy od pracodawcy postanowienie sądu, nakazujące nam zaprzestania strajku na terenie spółki. Chodzi o powództwo cywilne. Według sądu strajk musi zostać zakończony, gdyż przynosi straty spółce. Nie mamy jeszcze uzasadnienia, więc trudno jest mi powiedzieć coś więcej, ale nie jest to decyzja sądu mówiąca o tym, czy strajk jest legalny, czy też nie - powiedział.

Wyjaśnił, że niezależnie od tego, co będzie w uzasadnieniu, związkowcy zamierzają złożyć zażalenie na decyzję sądu, nie wykluczają też wznowienia protestu.

Rozmowy były

W ubiegłym tygodniu prezes Krynicki poinformował, że zarząd prowadzi rozmowy ze związkami zawodowymi i czyni wysiłki, aby strajk zakończyć jak najszybciej. - W naszej ocenie strajk jest nielegalny. Dalsze ewentualne działania zostaną podjęte - jeżeli będą jakiekolwiek działania - to po zakończeniu strajku. Na ten moment nikt nie został wyrzucony z pracy - mówił wówczas Krynicki.


Z kolei Skalski poinformował wówczas, że pracodawca wysłał do związku pismo z zapytaniem o wyrażenie zgody

(www.tvn24.pl)

 

KOMENTARZE

 • a może tak solidarność związkowa?
  Teraz musicie zaprotestować przeciw zwolnieniom, jeżeli odpuścicie będzie to sygnał dla nich że mogą być bezkarni,nigdy wam się nie uda strajk, będą łamistrajki bo będzie strach przed komornikiem. Zaprotestujcie!!!!!
 • @abba2012 20:12:47
  Związki na Powązki.
 • @orwo 20:21:41
  ORWO szczeka, BOBO vita, ORMO bije
 • @gallux 20:25:10
  Ty pewnie jesteś jakiś "działacz" związkowy co, jak pies ogrodnika sam nie pracuje , a innym też nie da zarobić w imię sprawiedliwości społecznej.
 • @orwo 21:04:57
  Juz cie tu przyniosło, na onet wypad. ORWO to za dedeerówka była taka błona fotograficzna, gdzie robiłeś zdjęcie koledze a po wywołaniu i tak wychodził Breżniew.
 • @Alan Parsons Project 21:27:47
  sekta siwych komuchów w akcji
 • @orwo 21:29:51
  Jesteś rzeczywiście kretynem. Lub nasłanym półgłówkiem.
 • @orwo 20:21:41
  Mam wrażenie, że wyjaśnianie i propagowanie idei wolnościowych, czy to przez takie skróty myślowe, czy też szersze przykłady niewiele zmienia. Może to wina lekcji matematyki, których ci ludzie nie odrobili, gdzie grupuje się problemy, wyprowadza 'skutek' od 'przyczyny', albo brak poczucia zniewolenia. Nie wiem jaka będzie musiała nastąpić zapaść, żeby powrócił rozsądek.
 • @sense 22:46:44
  > Nie wiem jaka będzie musiała nastąpić zapaść, żeby powrócił rozsądek.

  W brzuchach albo w bakach (samochodu). Juz niedlugo niestety.
 • @orwo 21:29:51
  Siwy jestem z racji wieku, moja kobieta mówi że jestem doświadczony :), ale żeby komuch, kto?, ja? Wiesz o czym piszesz? Zastanów się.
 • POLSKA
  to bardzo dziwny kraj. Jedynie tyutaj w rzeczywistości istnieje ustrój który ma wszelkie znamiona socjalistycznego kapitalizmu. Dlatego jest jak jest.
 • @orwo 20:21:41
  No i znowu mój ukochany narodek się skłócił nie wiadomo o co, bo przecież "ORWO" oczywiści ma rację (tylko, po co pisze literackim językiem - może to przez ten poetycki język?)
  Szczęść Boże

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031