Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1839 postów 6 komentarzy

Wiadomości niepoważne

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Minister Spraw Zagranicznych Radek Sikorski idzie za ciosem. Po sukcesie przemówienia w Berlinie, które pomagał mu pisać agent MI6 ogłosił konkurs wśród brytyjskich agentów na najlepszy projekt polskiej polityki zagranicznej.

Władza będzie bardziej wsłuchiwać się w głos zwykłych ludzi – ogłosił premier Donald Tusk. I zapowiedział m.in zwiększenie o ponad milion zapytań o billingi obywateli jakie składają funkcjonariusze ABW. - Trzeba stawiać ambitne cele. 1,85 mln nie wystarcza, bo ciągle większość Polaków nie zauważa, jak dużo PO robi dla Polski. Nasz nowy cel to 3 mln zapytań o billingi na 30 lecie III RP - ogłosił premier na konferencji prasowej.

Rząd wykupił w „Gazecie Wyborczej” serię ogłoszeń, które mają zachęcić Polaków pracujących na etacie do wybierania ubezpieczenia w ZUS. Adam Michnik zastrzegł, że każdego kto zasugeruje, że to transfer pieniędzy od polityków, będzie od razu pozywał do sądu.

Dziś o 6 rano funkcjonariusze ABW weszli do mieszkania szefa Ogólnopolskiego Dyktanda. Okazało się, że wcześniej zaproponował on, by honorowy patronat nad dyktandem objął prezydent Bronisław Komorowski. - Problem polega na tym, że wiele osób nie wie, co jest śmieszne i przez to dostarcza niepotrzebnej pracy agentom ABW - oświadczył prezydent. I opowiedział, jak pracownicy jego kancelarii płakali ze śmiechu, kiedy w czasie ostatniego spotkania klepnął w pośladki kanclerz Niemiec Angelę Merkel.

Prezydent Komorowski napomniał również, że wyjątkowo niestosowne jest przywoływanie w tej sytuacji słynnego dowcipu o Stalinie. Miał on ogłosić konkurs na dowcip o sobie, w którym pierwsza nagroda to 25 lat więzienia i dwie drugie po 10. - Za dowcip o mnie grozi tylko 5 lat, więc na pierwszy rzut oka widać, że nie ma tu żadnych podobieństw - uzasadniał prezydent.

Natychmiastowa reakcja władz UE po informacji o dosypywaniu soli drogowej do jedzenia w Polsce. Unijna kontrola w zakładzie produkującym sól drogową nałożyła mandaty za nieodpowiednią wysokość umywalki w łazience. - Jeżeli chodzi o jakość tego, co Polacy jedzą, to nie może być żadnych kompromisów - mówił Unijny Komisarz ds. Bezpieczeństwa Konsumentów.

Minister Spraw Zagranicznych Radek Sikorski wezwał niemieckie wojsko do pomocy przy tłumieniu ewentualnych burd kibiców w czasie euro 2012 w Warszawie. - Spodziewam się protestów "moherowych beretów", które nie rozumieją że Niemcy muszą brać na siebie większą odpowiedzialność za bezpieczeństwo UE - mówił Sikorski. - Szkoda byłoby nie wykorzystać doświadczenia niemieckiej armii w pacyfikowaniu rozruchów - dodał. Na zarzuty opozycji, że jest zdrajcą odpowiedział, że Donald Tusk dostał właśnie kolejną niemiecką nagrodę dla najlepszego premiera co ewidentnie świadczy, że rządy PO są korzystne dla Polski.

Premier Donald Tusk złożył projekt ustawy, która ma zlikwidować dotacje z budżetu dla partii politycznych. Zdecydowanie odrzucił sugestie opozycji, iż brak zapotrzebowania PO na pieniądze z budżetu ma związek z faktem, że podległy premierowi urzędnik odmówił podania do publicznej wiadomości nazw firm, które dodawały sól drogową do jedzenia.

Tegoroczny Festiwal Polskich Filmów w Gdyni odbędzie się pod hasłem „Nasi ludzie w Hollywood”. W jury konkursu zasiądzie nowa kochanka Colina Farella, kucharz Bruce`a Willisa i asystent kierowcy Mela Gibsona.

Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas stanowczo zareagowała na pytania dziennikarzy sugerujące, że szkoła nie przygotowuje uczniów do zderzenia z rzeczywistością rynku pracy. - To absurd. Przecież to dzięki polskiemu państwu uczniowie spędzają tyle czasu na studiowaniu „Siłaczki”, „Ludzi bezdomnych” i „Dziadów”. Powinni być więc doskonale psychicznie przygotowani na to, co ich czeka po zakończeniu państwowej edukacji – broniła się Szumilas.
 

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031