Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1839 postów 6 komentarzy

Prawda o Żydokomunie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"37 proc. kierownictwa UB to byli Żydzi" - mówi prof. Paweł Śpiewak, autor książki „Żydokomuna. Interpretacje historyczne” w rozmowie z Tomaszem Diatłowickim z focus.pl.

 TD: W książce „Żydokomuna” zajmuje się pan kwestią obecności Żydów, czy Polaków żydowskiego pochodzenia, w powojennym UB. Powszechnie uważano, że bezpieka jest żydowska. Jednak statystyki mówią o dużej, ale nie przeważającej, ich liczbie. Skąd to wrażenie?

 

PŚ: Funkcjonariusze żydowskiego pochodzenia stanowili 2 proc. pracowników UB. Ale na stanowiskach kierowniczych było ich już 37 proc. To była widoczna grupa. Nie można o tym zapomnieć. 

TD: Czy to była świadoma polityka „zażydzenia” kierownictwa UB?

PŚ:Do tak delikatnej misji, która wymagała wyjątkowej lojalności, dobierano sprawdzonych towarzyszy. Wśród ubeków było więcej przedwojennych KPP-owców niż w innych strukturach władzy. Skoro tak, to na szczycie aparatu bezpieczeństwa znajdowało się więcej Żydów, choć z przedwojennych żydowskich komunistów ocalała jedna trzecia. Z powodów ideologicznych dołączyła do nich część młodych Żydów, którzy wyszli z obozów, okupacyjnych kryjówek. To byli ludzie pozbawieni rodzin i naturalnego zaplecza społecznego. Łatwiej można było nimi manipulować. Nie mieli niczego poza partią. Pozostawało im „wykuwanie nowego”. 

TD: Ilu było Żydów w polskim ruchu komunistycznym?

PŚ:Oblicza się, że ok. 20–25 proc. W niektórych regionach partia była niemal w całości żydowska – warszawska KPP w połowie. Żydowscy towarzysze mieli bardzo mocną pozycję. Działali np. w drukarniach, kolportażu – całej tej logistyce, bez której żadna partia, zwłaszcza podziemna, nie może istnieć. Również wśród sekretarzy okręgowych było bardzo wielu Żydów. Osobno w partii działała sekcja żydowska.

Więcej:

http://www.focus.pl/cywilizacja/zobacz/publikacje/zydokomuna/nc/1/

KOMENTARZE

 • To każdy wie, zajmowanie się żydokomuną sprzed 1980 zostawmy środowisku PiS i poprawnym patriotom
  Interesujące jest zażydzenie III RP od samego 1989 roku, nawet od rządu Rakowskiego, ba wcześniej Messnera, bo wtedy całkiem sporo się działo.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Rz%C4%85d_Zbigniewa_Messnera

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Rz%C4%85d_Mieczys%C5%82awa_Rakowskiego

  Oczywiście także cały PRL bardzo aktywni masoni, TW, agentura niekoniecznie tylko sowiecka, przecież to były czasy przewerbowywania się, większość była już podwójna, potrójna, w każdym razie sprawie POLSKI szkodzili wszyscy jak mogli nie tylko dla kasy.

  Cuda się działy w PRL na długo przez nierządem Mazowieckiego. Rok 1987 i co widzimy?

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_Towarzystwo_Wsp%C3%B3%C5%82pracy_z_Klubem_Rzymskim

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Schaff

  Jakie narodowości owy pan? I tak można pewnie poszukać kilkadziesiąt tysięcy mu podobnych na różnych pozycjach. Ten był jednak w mafii NWO na wysokim szczeblu, na pewno mason. Nie ma cienia wątpliwości po samym życiorysie.
 • A juz myslalem....
  ze to prawda. Ale to przeciez nie kto inny napisal jak tylko P. Spiewak. I chcialbym wierzyc ze jest to bezstronne, ale jakos nijak nie moge. Bo co, bo teraz juz niby pisze prawde?
 • Żydzi = Komunizm
  P.O. Prof. משורר אוימי (Paul Spewak) kłamie!
  http://www.jerzyrobertnowak.com/ksiazki/zbrodnie_ub.htm
  http://iamthewitness.com/doc/Jews.and.Communism.htm
  http://hoff2.wordpress.com/2009/01/26/no-jews-no-communism
  http://www.jewwatch.com
  itd., itd.
 • bez strachu
  ci ludzie którzy nami żądzą to nie są psychopaci i kretyni, to żydowska mafia. to nasz wewnetrzny wróg. przeciwnik z którym nie potrafimy sobie poradzić żeby skutecznie walczyc najpierw należy dobrze rozpoznać swojego wroga. a z tym rozpoznaniem w narodzie jeszcze nie za bardzo. dzisiaj u władzy są marionetki, i podstawione osoby z różnych mafii, byli agenci różnych służb, sprzedawczyki i donosiciele." pisze się to agentura. ale jaka to agentura. czy tak trudno skojarzyć narodowi kilka faktów."historycy" próbują udowodnic ze to agentura sowiecka (rosyjska). a tymczasem to nie Rosjanie rozkładają nas na łopatki.
  to agenci globalizmu i światowej lichwy nienawidzący nie tylko Polski a także i całego wolnego świata. agenci dla których bogiem nie jest Chrystus lecz mamona.
  agenci działają w Polsce pod polskimi nazwiskami dlatego tak trudno ich rozpoznac.

  to ich rękami po wojnie polska była zniewalana

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Emil_Merz

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Benjamin_Wajsblech

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Salomon_Morel

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Gurowska

  http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Czaplicki

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Helena_Woli%C5%84ska

  Alicja Graff żona Kazimierza Graffa stalinowskiego prokuratora

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Alicja_Graff

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_Graff

  Gustaw Auscaler, Paulina Kern linka brak

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jakub_Berman

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Roman_Romkowski

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Anatol_Fejgin

  http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_%C5%9Awiat%C5%82o

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Mieczys%C5%82aw_Mietkowski

  działają w kosciele

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Daniel_Rufeisen

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Romuald_Jakub_Weksler-Waszkinel


  politycy to żydzi


  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ludwik_Dorn

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Daniel_Rotfeld

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Bronis%C5%82aw_Geremek

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Borowski


  dziennikarze to żydzi

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Michnik

  wojskowi to żydzi

  http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_R%C3%B3%C5%BCa%C5%84ski

  to tylko kilka nazwisk. ale jak widać występują na każdym z obozów politycznych, skutecznie doprowadzając do podziału narodu. zamiana PO na PIS czy inną partie niewiele zmieni. ci sami ludzie od ponad 60-u lat są w Polsce u władzy, w zależności od sytuacji zmieniają ugrupowania


  czy to przypadek że w Polsce jest bałagan. odpowiedz jest krótka nie. w Polsce nie ma bałaganu. wszystkie decyzje podejmowane są świadomie. mimo iż nam wydaje się czasami ze (p)osłowie rozum stracili. nic bardziej mylnego. wszystko dzieje się w/g schematu.

  10 Reguł Mistrza Sun-Tsu (ok. 2500 tys. lat temu napisane jako instrukcja/ nauki, jak osłabić [wrogie] państwo i zniszczyć je):

  1. Niszczcie wszystko, co w kraju wroga najlepsze i zabierajcie surowce / owoce pracy .
  -Czyńcie ludzi biednymi i zostawiajcie ich w poczuciu zadłużenia.
  -Odbierajcie im radość i celowość ich pracy

  2. Ośmieszajcie jego Boga/ bogów, wiarę i szargajcie tradycję i obrzędy, umniejszajcie znaczenie świąt państwowych.
  -Łamcie ducha i autorytet przewodników duchowych, nauczycieli i kapłanów, odbierzcie im wiarygodność.
  -Zamiast prawdziwym nauczycielom, dawajcie pierwszeństwo fałszywym prorokom, mitomanom, megalomanom i łasym na dobra materialne zręcznym mówcom, którzy zgrabnie użyją wypaczonych nauk, by zwodzić, odwodzić od wiary i ograbiać naród.

  3. Pomniejszajcie autorytet sprawujących władzę, wmieszajcie ich w ciemne interesy i sprowadźcie na nich hańbę i odrazę społeczeństwa.

  4. Wszczynajcie kłótnie i siejcie niezgodę w narodzie

  5. Buntujcie młodych przeciw starym i starych przeciw młodym.
  -(wmawiajcie im brak poszanowania wartości i doświadczeń starszego/ młodszego pokolenia)


  6. Utrudniajcie działalność władz i urzędów.(wprowadźcie jak największą i niesprawiedliwą biurokrację, utrudniającą zrozumienie praw, podkreślającą obowiązki i kary)

  7. Miejcie wszędzie swych szpiegów, agentów i zręcznych agitatorów (podżegajcie do nienawiści klasowej, rasowej, etnicznej i seksualnej)

  -Odbierajcie prawa i znaczenie rodzinie - podważajcie jej status w imię wolności i poprawności politycznej wobec wszystkich (innych) grup.

  8. Nie odrzucajcie współpracy najgorszych kreatur. Wynoście ich na piedestały i okrzyknijcie zbawcami narodu.

  9. Nie szczędźcie też:
  - zwodniczych obietnic,
  - ofert pieniędzy( rzadko spełnionych i w minimalnym zakresie- tyle, by zyskać wiarygodność),
  - pochlebstw i fałszywych pochwał,

  10.Osłabiajcie, gdzie tylko możliwe rozwój sił zbrojnych przeciwnika.
  -Podkopujcie moralność, etykę, dyscyplinę, siłę, godność, honor, hart ducha i ciała poprzez tzw. brudna wojna
  prostacką muzykę i jej oprawę (eksponujcie cielesność i seksualność do przyjętych przez dany naród granic, a potem przekraczajcie je)
  - rozpasanie kulinarne (złą dietę) i trunki oraz inne używki niszczące zdrowie (najgorsze z nich legalizujcie, mając z tego profit).
  -Niszczcie i wyśmiewajcie wiedzę o medycynie naturalnej, nazwijcie ją zabobonem i ciemnota, odsuwajcie ludzi od darów Natury, dając w zamian jako niezbędne do życia szkodliwe suplementy. "Szkodzić- nie pomagać"
  - podsyłajcie im kobiety nierządne(czyńcie także kobiety przeciwnika nierządnymi i chciwymi, bez szacunku do siebie i dzieci[rodziny]pod pozorem wolnego wyboru i równości), by dokończyły dzieła zniszczenia
  - wmawiajcie ludziom, że bez materii ( pieniądze, ubrania, zbytkowne przedmioty, wygląd-moda, najnowsza technika) nie poradzą sobie absolutnie i nie znajdą uznania w oczach innych, a tylko pogardę i pośmiewisko.
  -Odsuwajcie ich od nauki i rozwoju, niechaj skupią się na gromadzeniu rzeczy materialnych z poczuciem ich niedosytu i ciągłego zagrożenia ich utraty.

  Fascynujące, czyż nie? Napisane ponad 2500 tysiąca lat temu. A co mamy obecnie w Polsce? Prawie idealnie spełnione 10 przykazań Mistrza Sun-Tsu.

  jak pokazuje historia żydzi byli przeganiani z każdego kraju w którym mieszkali, na przestrzeni wieków doszło do wielu pogromów. pytanie czemu tak sie działo? prawda ma tę właściwość ze wcześniej czy później wypływa, a zazwyczaj wypływa w najbardziej nieoczekiwanym momencie. pogromy były wynikiem poznania prawdy przez społeczności w których żyli żydzi. prawdy o krętactwie lichwie i ogromie zdrady.

  syjoniści i żydzi nie są lojalni wobec kraju w którym żyją. są lojalni wobec diaspory
  to ich pierwsza siła.

  niewiedza społeczeństw
  to jest ich druga siła
  wspólne skoordynowane działania jednocześnie na całym świecie.
  Siła nr 3

  działają zawsze tak samo. tylko że teraz z większym rozmachem.

  i na koniec pod rozwagę

  Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym." Israel Singer Dnia 19 kwietnia 1996r. na Swiatowym Kongresie Żydów  Nasza rasa jest Rasą Panów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras tak, jak one od insektów. Faktycznie, porównując do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, bydło w najlepszym wypadku. Inne rasy są uważane za ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest sprawowanie władzy nad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone przez naszego przywódcę za pomocą żelaznej pięści. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy." - Menachem Begin, premier Izraela, laureat Pokojowej Nagrody Nobla

  ps
  mógłbym pisać tak dalej, ale nie o ilość informacji tu chodzi ale o jej wagę. czy to ja się mylę w ocenie faktów czy oni jednak są wszędzie. ocenę pozostawiam czytelnikom

  ciekawa opisująca kilku z nich

  http://historyton.pl/catalog/product_info.php?products_id=15188
 • @kserkses 17:15:55
  A co tak mało nazwisk w kościele, tv, prasie i wojsku?
 • bez strachu 2
  skąd sie w zieli żydzi w Polsce. jak wspomniał autor z Rosji. ale tu jest mały haczyk. zamiast słowa żydzi powinienem użyć syjoniści. zbyt duże uproszczenie. faktycznie nie każdy żyd to kanalia. tak jak nie kazdy polak czy rosjanin to człowiek bez skazy. a kim sa ci syjonisci i czym jest ten syjonizm. tak w wielkim skrócie syjonizm to taki faszyzm tylko zamieńmy niemców na żydów. syjonisci to ludzie którzy związali z nimi swoje interesy. zostanę jednak przy "żydach" bo wiekszość rozumie o jaką grupę mi chodzi.
  zeby zrozumiec jak to sie stało ze mniejszośc zydowska i ich poplecznicy przejeli w świecie niemal cała władze zaczne od początku.

  na początku było słowo. i wypowiedział je nikt inny tylko lenin.
  rewolucja bolszewicka w rosji była wywołana przez zydów. to oni za pomocą zmanipulowanych mas obalili cara i zapoczątkowali w europie komunizm.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Lenin

  http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81azar_Kaganowicz

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Trocki

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jakow_Swierd%C5%82ow

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Moj%C5%BCesz_Uricki

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Karol_Radek

  no i także największy filozof

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Karol_Marks

  czy to przypadek (1) że ścisłe przywództwo rewolucji to żydzi? może.

  a następnie lenin rzekł drugie słowo a właściwie zdanie.
  " po trupie burżuazyjnej polski do światowej rewolucji"

  przegrana w Bitwie Warszawskiej zakończyła żydowskie marzenia o rządzeniu europą

  przenieśmy w czasy współczesne do usa.
  Mniejszość żydowska w Stanach Zjednoczonych liczy około sześciu milionów osób, co stanowi 2,3% całej populacji kraju. Zadziwiającym zjawiskiem socjologicznym jest jej nieproporcjonalnie duży wpływ na życie polityczne i gospodarcze państwa. lobby proizraelskie w USA to Amerykańsko Izraelski Komitet Spraw Publicznych (American Israeli Public Affairs Committee – AIPAC). Powstał on w 1951 r. jako Amerykański Syjonistyczny Komitet do Spraw Publicznych, aby wywierać bezpośrednią presję na Kongres. Wielu przedstawicieli AIPAC to byli kongresmani i politycy, co sprawia, że organizacja ta ma bardzo bliskie i rozległe kontakty na szczytach władzy.

  Podobnym ciałem koordynującym działanie wielu żydowskich i proizraelskich organizacji jest Konferencja Prezydentów Głównych Amerykańskich Organizacji Żydowskich (Conference Of Presidents of Major American Jewish Organisations). W jej skład wchodzą szefowie 55 różnych organizacji, którzy formułują i artykułują stanowisko amerykańskich Żydów w kwestiach polityki zagranicznej. O ile AIPAC (głównie dzięki osobistym kontaktom i znajomościom swych pracowników) koncentruje się głównie na działalności w Kongresie, to Konferencja Prezydentów stara się przede wszystkim wywierać wpływ na władzę wykonawczą.

  Bodaj najbardziej znaną ze wszystkich organizacji żydowskich w Stanach Zjednoczonych jest mający swoją główną siedzibę w Nowym Jorku Światowy Kongres Żydów (World Jewish Congress – WJC). Kongres jest międzynarodową federacją około 100 różnych wspólnot i organizacji żydowskich z obu Ameryk, Europy, Azji i Izraela

  Anti-Defamation League ADL, (pol. Liga Przeciwko Zniesławieniu,) - jest amerykańską organizacją, jedną z najstarszych i najważniejszych organizacji żydowskich na świecie, której celem jest walka z nienawiścią i uprzedzeniami wobec Żydów. Założycielem ADL był Sigmund Livingstone. . ADL gromadzi i ewidencjonuje organizacje i osoby, których działalność jest przez nią uznana za niebezpieczną.

  o tym jaką władzę ma lobby nich świadczy ta ustawa.
  polska wersja z komentarzem

  http://palestyna.wordpress.com/2011/05/31/czy-jestes-antysemita-test-w-13-punktach/

  i oryginał jak ktoś chce sprawdzić

  http://www.glin.gov/view.action?glinID=178757

  przypadek numer 2.administracja w usa jest opanowana przez żydów

  kolej na fed czyli rezerwę federalna. bank który zarządza finansami ameryki. ma także wpływ na gospodarkę świata. i przechodzimy do przypadku nr 3 obecny szef ben bernanke to żyd.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ben_Bernanke
  tak jak jego poprzednik

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Alan_Greenspan

  żydzi radzieccy próbowali podbić świat za pomocą rewolucji bolszewickiej, ich bracia amerykańscy zrobili to za pomocą ekspansji ekonomicznej. (kredytu)
  stare przysłowie mówi. światem rządzi pieniądz. a pieniądzem żydzi.

  chyba też przypadkiem (nr4) prezydentem Francji był żyd

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Nicolas_Sarkozy
 • @ezaw 17:20:17
  znam ich więcej tylko brak mi na to linków. aby nie zostać posądzonym o manipulację wysyłam tylko tych których czytelnicy mogą szybko sprawdzić
 • Żydzi = Komunizm
  P.O. Prof. משורר אוימי (Paul Spewak) kłamie!
  http://www.jerzyrobertnowak.com/ksiazki/zbrodnie_ub.htm
  http://iamthewitness.com/doc/Jews.and.Communism.htm
  http://hoff2.wordpress.com/2009/01/26/no-jews-no-communism
  http://www.jewwatch.com
  itd., itd.
 • @kserkses 17:21:49
  ///
  chyba też przypadkiem (nr4) prezydentem Francji był żyd

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Nicolas_Sarkozy
  ///

  Tylko on?

  A inni prezydenci Francji? A prezydenci i premierzy innych krajów. Wielka Brytania na przykład?
 • @ezaw 17:40:12
  bliższe mi nasze podwórko. za mało czasu. wolę znaleźć i przedstawić szkodników z naszego kraju.
 • @kserkses 17:23:45
  Widzisz problem jest w tym że wielu ludzi ma wśród swoich przodków jakiegoś żyda. Weź sobie prześledź historię Europy i poszczególnych państw a zobaczysz że oni wszędzie się mieszali. Stąd trudno jest mówić o żydach. Czy ktoś kto ma matkę która miała matkę żydówkę jest żydem?
 • Wystarczy więc 25% dobrych katolików u władzy.
  i nauka oparta na Prawdzie- realizm katolicki filozoficznej szkoły lubelskiej.
 • OSOBISCIE WATPILBYM W TO CO MOWI PAN SPIEWAK
  Pan Spiewak to posel V kadencji Sejmu z listy Platformy Obywatelskiej, oraz dyrektor Zydowskiego Instytutu Historycznego. Pan Diatlowicki nie podaje tych informacji. Dlaczego nie?

  Zas pan Diatlowicki to dziennikarz, autor m.in. ksiazeczki dla dzieci o bitwie pod Grunwaldem.

  Przeczytajcie caly wywiad, przekonajcie sie, jakie historie obaj panowie w nim opowiadaja.

  Np. rzecze pan Spiewak: "Ale dochodziło też do pogromów ludności żydowskiej urządzanych przez polskie wojsko. Największy wydarzył się we Lwowie w 1918 roku – zabito kilkadziesiąt osób (...)."

  Rzecze pan Diatlowicki: "Demonizowanie stopnia zaangażowania Żydów w ruch komunistyczny, co pokazują statystyki, pomijanie faktu, w jak ogromnej mierze stawali się oni ofiarami systemu sowieckiego, wygląda na ponury żart. A jednak miało to wymierne sprawcze działanie. Jakie?"

  Odpowiada pan Spiewak: "Choćby internowanie w 1920 roku kilkunastu tysięcy polskich żołnierzy żydowskiego pochodzenia w Szczypiornie. Zostali uznani za element niepewny. Ktoś podejmował urzędowe decyzje zgodnie z mitem. Żydzi byli według plotek dekownikami i tchórzami, a niewykluczone, że mieli sympatie probolszewickie."

  Juz te fragmenty wystarcza, zeby watpic w twierdzenia pana Spiewaka o tym, ilu Zydow bylo w bezpiece w Polsce, i w "polskim" ruchu komunistycznym.

  Zas jak bylo naprawde w 1918 i 1920 roku, mozna dowiedziec sie np. z ksiazeczki dr Karola Rostanskiego pt. "Polonji w Ameryce z Zydami sprawa" wydanej w 1925 roku. Obszerne jej fragmenty znajduja sie tu:
  http://www.naszawitryna.pl/jedwabne_988.html

  ... Jesli bede mial dzieci, niech je Bog strzeze przed czytaniem ksiazeczek o historii piora pana Diatlowickiego.
 • @ezaw 17:45:24
  Żydowski „element wybrany” to nie wszystko. Wrogami Polaków są również maniakalni Syjoniści począwszy od księcia kaliskiego Bolesława Pobożnego-IDIOTY, a potem króla Kazimierza III Wielkiego-IDIOTY, którzy nadali specjalne prawa żydowskim handlarzom niewolników słowiańskich (tzw. Slavs) (Wikipedia.org/wiki/Historia_Żydów) i których nie możemy się pozbyć aż do dzisiaj.
 • @circ 17:57:03
  Oczywiście mylisz się.

  Chrześcijanin nie ma konkurować ze złą władzą.
 • @Marky 18:06:16
  Spiewak i Diatłowicki to świadomi żydzi, jeżeli tak można powiedzieć.

  Ale to nie o to chodzi bo używając określenia żydzi właściwie nie wiadomo o czym mówimy. No więc są to ludzie złej woli.

  Ja również im nie ufam, bo patrzę i widzę ich zachowanie i to co mówili i z kim trzymali.

  Masz rację uczenie dzieci na takich autorytetach jak Dziatłowicki jest założnia niedopuszczalne.
 • @Zdzich 18:15:12
  Zapomniałeś o idiocie Władysławie IV, jego ojcu, o idiocie Poniatwoskim i wielu innych idiotach niestety.

  Co zaś tyczy się elementu wybranego to należy uważać, bo nie wolno nam nienawidzić ludzi. I tutaj nie ma kompromisu, a Żydzi są sprytni i wyuczeni w tych okultyzmach wiedzą więc jak naiwnym ludem pogrywać.

  Skoro więc ktoś jest naiwny i nie wie ten musi okazywać pokorę i miłość. Ale co lepsze nawet kiedy się uświadomisz w prawach Boga wtedy wcale nie jest łatwiej i dalej najważniejsze to pokora i miłość, bo to są wieczne fundamenty. I nigdy nie będzie inaczej.

  Dlatego zamiast sledzić żydów i innych syjonistów należy się skupić na sobie i tym co dobrego można zrobić.

  Nie można dwu panom służyć. Jeżeli ktoś wali w syjonistów (zło) a uważa się za dobrego to służy dwóm panom i przez to sam sobie robi krzywdę.
 • @Marek Kajdas 14:55:15
  Rzecz o wojskowych konfiturach…

  STEFCZYK.INFO
  http://www.stefczyk.info/publi...

  Czyż: Rzecz o wojskowych konfiturach…

  Śmierć gen. Sławomira Petelickiego daje powód, aby uważnie przyjrzeć się byłym funkcjonariuszom wywiadu cywilnego i wojskowego PRL z Departamentu I MSW PRL. Wzajemne przenikanie służb cywilnych i wojskowych nie jest tu niczym wyjątkowym.

  Śmierć gen. Sławomira Petelickiego daje powód, aby uważnie przyjrzeć się byłym funkcjonariuszom wywiadu cywilnego i wojskowego PRL z Departamentu I MSW PRL. Wzajemne przenikanie służb cywilnych i wojskowych nie jest tu niczym wyjątkowym.
  Nielegalne operacje prowadzone przez WSI zostały stosunkowo dobrze opisane w raporcie z likwidacji tej struktury. Przypomnijmy, że etatowe obłożenie funkcjonariuszy WSI było dosyć spore w PLL LOT. W raporcie Macierewicza (str. 11-17) czytamy, że w LOT ulokowano 143 współpracowników komunistycznych, wojskowych służb specjalnych. To o 50% więcej niż w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, 500% więcej niż średnia w centralach handlu zagranicznego PRL i 8 razy więcej niż w komunistycznych radiu i telewizji. Zmarły w ostatnim czasie był doradcą Ernst & Young.

  Od miesięcy mówi się, że rząd Donalda Tuska zamierza sprzedać PLL LOT S.A. To samo dotyczy sektora energetycznego. Czy to jest właśnie pole dla niejasnych układów i „ściągania” prowizji dla osób mających przydatne informacje? Nie da się nie zauważyć, że byli funkcjonariusze wywiadu są aktywni „w biznesie”. Wygląda na to, że korzystając ze swojej wiedzy oraz siatki byłych współpracowników WSI i SB budują swoje pozycje. Stają się niezbędni dla niektórych środowisk biznesowych.

  Może zadać sobie również pytanie, czy mimo likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych pozostały jakieś wspólne rozliczenia między funkcjonariuszami MSW i MON PRL a wywiadem radzieckim i rosyjskim?

  22 listopada 2011 r. został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA były szef UOP (1993-96) gen. Gromosław Czempiński. Były szef UOP był konfrontowany w śledztwie ws. korupcji przy prywatyzacji PLL LOT i STOEN. Również ten wysoki funkcjonariusz wywiadu PRL pracował w I Departamencie MSW PRL.

  Przypomnieć należy, że gen. Petelicki był wieloletnim etatowym pracownikiem Departamentu I MSW PRL. Zmarły tworzył GROM za zgodą prezydenta gen. W. Jaruzelskiego, a skrót nawiązuje do imienia kolegi z I Departamentu MSW gen. Gromosława Czempińskiego. Przypomnijmy, że w 1976 roku Wydział XI Departamentu I MSW specjalizujący się w rozpracowywaniu emigrantów miał założyć sprawę o kryptonimie „Tyrmand”. Po powrocie do kraju pracował w komórce organizacyjnej Departamentu I MSW ds. wywiadu ekonomicznego. Czy gen. Petelicki dysponował siatką agentów PRL złożoną z osób uczestniczących w sprawie o tym kryptonimie?

  Najbardziej znanym efektem działań Departamentu I MSW była „Afera Żelazo”. Wybuchła w połowie lat 80. XX wieku po ujawnieniu tej tajnej akcji. Operacja została przeprowadzona przez I Departament w czasach, kiedy jego dyrektorem był generał Mirosław Milewski. Z zeznań generała Milewskiego przed Centralną Komisją Partyjną PZPR, która badała sprawę w 1985 roku, wynika również, że skradzione przedmioty rzekomo zostały częściowo przywłaszczone przez przedstawicieli najwyższych władz PRL (Edwarda Gierka i jego żonę, Jana Szydlaka, Zdzisława Grudnia i innych). Oskarżenia były wysokich notabli PRL były w tym czasie istotnie „na rękę” gen. Jaruzelskiemu.

  Akcja o kryptonimie “Żelazo” przeprowadzona została w latach 70. XX wieku w Zachodniej Europie. Polegała na przeniknięciu przez współpracowników polskiego wywiadu do struktur przestępczych. Poprzez przestępczą działalność (napady rabunkowe, kradzieże, a nawet morderstwa – w jednej z takich akcji zginął francuski policjant, zaś w 1972 roku szwajcarski bankier) gangsterzy, współpracownicy wywiadu zdobywali pieniądze, złoto (stąd kryptonim akcji), dzieła sztuki, a także samochody. Kolejną aferą z udziałem służb wojskowych była sprawa FOZZ.

  Dyrektor Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego Grzegorz Żemek był w PRL m.in. zastępcą attaché handlowego w Brukseli. Po powrocie do Polski pracował w Banku Handlowym. W 1983 objął funkcję szefa Departamentu Kredytowego w Banku Handlowym International w Luksemburgu. Był tajnym współpracownikiem Wojskowych Służb Informacyjnych (WSI) o kryptonimie “Dik”.

  W latach 1981-92 w Warszawie pełnił służbę znany agent Władimir Piotrowicz Ałganow – radziecki i rosyjski funkcjonariusz wywiadu pełniący służbę jako dyplomata, były pracownik ambasady ZSRR i Federacji Rosyjskiej w Warszawie. Były pułkownik PGU KGB ZSRR i SWR FR, zamieszany m.in. w tzw. aferę Olina i Orlengate. Ukończył Radziecką Szkołę Wywiadu, której komendantem był jego późniejszy zwierzchnik, rezydent wywiadu sowieckiego w PRL w latach 1973-1984 Witalij Pawłow.

  Zarząd Kontrwywiadu Urzędu Ochrony Państwa podjął wobec jego osoby normalne w takim przypadku działania operacyjne, śledząc jego kontakty i podsłuchując rozmowy telefoniczne. UOP w połowie 1994 stwierdził, że Ałganow pomimo oficjalnego przejścia na emeryturę nie zaprzestał działalności szpiegowskiej w RP. Przykrywką jego działalności szpiegowskiej było zatrudnienie w austriackiej firmie Polmarck, której głównymi udziałowcami byli Andrzej Kuna i Aleksander Żagiel, zamieszani w sprzeniewierzenie pieniędzy FOZZ. Zasiada w radzie dyrektorów rosyjskiej kompanii energetycznej ERKO. Do 2006 był zastępcą prezesa zarządu kompanii energetycznej Inter RAO JES.

  Generał Petelicki nie żyje. Czy jego wiedza była dla kogoś niebezpieczna? Czy udział byłych funkcjonariuszy PRL w sprzedaży przedsiębiorstw państwowych nie jest zbyt duży a do tego nielegalny? Jak to jest, że W. Ałganow zatrudniony jest w rosyjskiej spółce zajmującym się energetyką? Akurat w czasie, gdy głośno mówi się o sprzedaży przez Skarb Państwa pakietu akcji PKN Orlen, a ten inwestuje w Możejkach? Czy byli funkcjonariusze mają wzajemne ciemne rozliczenia z rosyjskimi służbami bądź ich „kombatantami”?

  Za ministerialnej kadencji Zbigniewa Ziobry padło zapewnienie, że w niedługim czasie polska prokuratura ujawni listę działaczy tzw. „lewicy”, którzy mają posiadać tajne konta w Szwajcarii.

  Do dnia dzisiejszego opinia publiczna nie ma precyzyjnej wiedzy na ten temat wiedzy.

  Przygotowywane do prywatyzacji Polskie Linie Lotnicze LOT SA podlegają kontrolom bieżącej działalności, w tym audytom zewnętrznym i badaniu przez biegłego rewidenta skonsolidowanego sprawozdania finansowego grupy kapitałowej oraz jednostkowego sprawozdania finansowego. Rzekomą gwarancją rzetelnej oceny audytorów wybieranych przez radę nadzorczą do badania ww. sprawozdań finansowych jest fakt, że przedmiotowi audytorzy należą do renomowanych międzynarodowych podmiotów o uznanym powszechnie wysokim profesjonalizmie działania. Dla przykładu sprawozdanie finansowe oraz skonsolidowane sprawozdanie finansowe grupy kapitałowej PLL LOT SA za rok obrotowy 2010 badają audytorzy z Ernst & Young.

  Gazeta Wyborcza dekadę temu podawała, że w Szwajcarii firma audytorska Ernst & Young w raporcie poświęconym upadłym liniom lotniczym Swissair ujawniła, że były prezes zarządu PLL LOT Jan Litwiński pobierał niebotyczne wynagrodzenia, które otrzymywali członkowie linii stowarzyszonych ze Swissairem.

  Był on wówczas dyrektorem generalnym oraz prezesem zarządu polskiego LOT-u, firmy, która wybrała Swissair na swego inwestora strategicznego. Według aktu oskarżenia, Swissair zapłacił dyrektorowi LOT-u oraz innym członkom rady nadzorczej polskiego przewoźnika ponad 1 mln franków honorariów za wyimaginowane zlecenia. Prokuratorzy zarzucili również Litwińskiemu i Philippowi Bruggiserowi, ówczesnemu szefowi szwajcarskiej kompanii, że LOT oraz Swissair fakturowały sobie nawzajem nieistniejące usługi, aby polepszyć wyniki księgowe szwajcarskiego przewoźnika. Szwajcarscy prokuratorzy zarzucali mu przyjęcie honorariów za fikcyjne, ich zdaniem, prace konsultacyjne na rzecz Qualiflyer – założonego przez Swissair sojuszu linii lotniczych, do którego należał także polski przewoźnik. Litwiński oskarżany był również za pobieranie “niczym nieuzasadnionej” pensji od Swissaira w wysokości 15 tys. franków miesięcznie. W ten sposób zdaniem szwajcarskich prokuratorów działał na niekorzyść bankruta.

  W 2007 r. się w Bülach pod Zurychem ruszył proces. Sędziowie nie dopatrzyli się podstaw do takich oskarżeń. Litwiński zaangażował się również w tworzenie tanich linii lotniczych Air Polonia. Byłe polskie linie lotnicze założone zostały w 2001 roku. 5 grudnia 2004 prezes Air Polonia Jan Litwiński ogłosił, że firma wstrzymała loty ze względu na wycofanie się inwestora strategicznego.

  Kto miał wpływ na obsadę zarządu PLL LOT, która wybrała Swissair? Czy powstanie pierwszego taniego przewoźnika Air Polonia miało na celu obniżenie wartości PLL LOT? I dlaczego w doradztwo przy jego prywatyzacji są zaangażowane osoby z Departamentu I MSW PRL?
  Wiele pytań. Odpowiedzi niewiele.

  Paweł Czyż
 • @jaDOCENT 16:56:57
  "Bo co, bo teraz juz niby pisze prawde?"

  Możliwe że Śpiewak prowokuje, ma wywołać oszołomstwo antysemickie, zawodowych prowokatorów "reagujących spontanicznie" i wtedy można nas atakować, atakować Polskę, przedstawiać nas w złym świetle. Jasne?

  Pisząc o stalinowskiej żydokomunie ukrywa młodsze pokolenia, w tym takich jak on sam.
 • @ezaw 17:45:24
  racja jest wielu żydów których wpływ na historie świat jest pozytywny np albert einstein. dlatego wiec na wstępie napisałem że należy odróżnić żyda od syjonisty. należy też zadać pytanie. któż to jest żyd? żydem w/g tory jest ten kto wypełnia prawo mojżeszowe i świętuje szabas. a co wspólnego z prawdziwym żydem miał np salomon morel ? nic.

  Apokalipsa 3:9 Oto Ja daję ludzi z synagogi szatana, spośród tych, którzy mówią o sobie, że są Żydami a nie są nimi, lecz kłamią.
 • @ezaw 17:45:24
  u żydów narodowość dziedziczy się po matce. więc akurat trafiłeś. pytanie tylko czy taki urodzony w Polsce żyd będzie lojalnym obywatelem państwa czy stanie się syjonistą.
 • @kserkses 17:15:55
  Prawie ci uwierzyłem.
  Ale ta polityczna poprawność 2500 lat temu....
  Cel słuszny, ale manipulacja zbyt przejrzysta.
 • @ezaw 18:29:41
  Twoja filozofia nie ma sensu, gdyż „walenie w syjonistów” jest przeciwstawieństwem „służenia syjonistom”. Do tego, walenie w odwiecznego wroga Polaków jest czynem chwalebnym, a nie robienie sobie krzywdy.
  Same modlitwy (żebranina) w niczym nie pomogą. Ofiary Katynia też się modlili! Milczenie oznacza poparcie, a brak czynnej reakcji jest utożsamianiem się z wrogiem. Pan Bóg pomaga w czynach, a nie w biadoleniu o poprawę losu. Wyjdź zatem z ławki kościelnej i chwyć za miecz do walki!
 • @sceptyk 22:10:44
  tak jak napisałem wyżej. ocenę pozostawiam czytelnikom. należy zaufać swoim obserwacjom
 • @kserkses 21:39:27
  "a co wspólnego z prawdziwym żydem miał np salomon morel ? nic."

  Nic?
  To czemu nie chce takich wydać "nieżydów" np Izrael do osądzenia? Była taka procedura i odmowa dla Polski. To samo w stosunku do Wolińskiej, Michnika w Szwecji. Takich zbrodniarzy w roku 1990 żyło wiele tysięcy po całym świecie, Morel był ludobójcą nie lepszym od niemieckich zbrodniarzy.

  Religia nie ma tu żadnego już znaczenia, ani nawet urodzenie z matki żydówki. Dla mnie zatem Kwaśniewski jeżeli miał ojca żyda, to jest żydem i zresztą Polak nie przepraszałby za Jedwabne, zwłaszcza że to nie nasza zbrodnia.

  Nie bawmy się w określenia typu syjonista, bo to przypomina cyrk z komunistami, nazistami, zacieranie prawdy, ukrywanie narodowości sprawców zbrodni, totalitaryzmów.
 • -------nie czytam postów NIE MAM CZASU--
  ---- Polak /SŁOWIANIN !!!! ZWŁASZCZA !!! powinien czuć !! że w duszy -czuje FAŁSZ !!!!!!!!!!!!!!!!! dusza słowiańska -NAS !! poprowadzi -jej nie da się oszukać / żadnej duszy -zresztą /
 • @Marek Kajdas 00:12:23
  to tylko informacja dla wnikliwych. ja ich dzielę na lojalnych i szkodników. a niestety takich szkodników ogromna większość jest.
 • UWAGA z tymi 37% procentami w kierownictwie.
  Otoz krag kierownictwa sztucznie rozszerzono: zaliczono do niego kierownikow wydzialaow... to jest w gruncie najnizszy stopien kierownictwa. Ci kierownicy byli pasem przenosnym decyzji dowodztwa do ludu ubeckiego. Ich znaczenie w sensie decyzyjnym bylo praktycznie zerowe.

  Dlatego tez nie jest podawne, ilu ich bylo. Powiedzialbym, co najmniej polowe 437 glow liczacego personalu kierowniczego (sadze, ze nawet wiecej), a wiec okolo 220 byly nic nie znaczece stanowiska. 37% od 437 to jest 161 osob, Zydow. Stanowili wlasnie wiec okolo 73% tych 220 na wazniejszych pozycjach. Byli tam rowniez Rosjanie i inni obywatele ZSRR.

  Od prof. Musiala wiemy, artykul w Rzepie, ze najwyzszych wladzach ubecji, powiedzmy krag 20 osob, nie bylo ANI JEDNEGO Polaka.
 • Nie można zbyt schematycznie swtosowac pojęcia żydostwa i komuny lub innych "opcji" ideologiczno politycznych
  Żydostwo jest rasą talmudyczną podniesioną do rangi fasy biologicznej przez grupę niemieckich homoseksualistów z aszkenazyjskimi korzeniami trzymającą wladze w Reichu Hitlera. "Komuna" to jakby emanacja filozofii interesowności "materialistycznie dialektycznej" wyatrykulowanej najskuteczniej przez Marksa. Można więc w pewnym sensie uważac "komuchow" za jakby nierasowych "Żydow" tworzacych środowisko latwe do opanowania przez bardziej "raqsowych". W Reichu Hitlera wladzę trzymala znikomo liczna grupa "rasistów" planujących selekcje i kreacje ludności aszkenazyjskiej w trakcie jej formalnej zagłady realizowanej przez "zdolnych do odnowy żydowstwa" (funkcyjnych, Judenraqty, zonderkomanda, policje get itp szmalcownicy) bedacy "najlepszym elementem zdolnym do walki o byt" (wedlug gub GG Hansa Franka i Reinhardta Heidrycha) Gen Rommel przegral blitzkrief o Egipt, Palestynę i Babilon i holocaust trwający zbyt długo i niespodziewanie skutecznie stając się ideologicznie politycznym wypadkiem. ZSRR byl nie tylko zorganizowany i kierowany przez bardziej interesownie "rasowe"elityale uzależniony od ich związkow z dominujacymi we wladzach i wywiadach alinakich równie interesownie rasowymi diasporami.
  W przedwojennej Polsce obok partii "mieszanych" często także zdominowanych przez n ie zawsze ceniacych swą rasowośc aszkenazyjczyków istniały ich odpowiedniki wyłącznie "żydowskie" nawet polskich narodowców endeckich.
 • prawda o mordercach w AK - więcej symetrii proszę!
  Morderstwa Armii Krajowej na Żydach

  Zagłada Żydów. Studia i materiały

  „Chcę nadmienić, że nie byłem uświadomiony i wykonywałem zadanie jako żołnierz Armii Krajowej” — tak tłumaczył się jeden z polskich morderców, bandyta z podziemnej Armii Krajowej.

  W końcu listopada 1943 r. w miejscowości Rędziny-Borek pod Miechowem grupa uzbrojonych mężczyzn wdarła się do domu miejscowego chłopa, z zamaskowanej komórki wyciągnęła sześcioro ukrywających się tam Żydów. Następnie, po przeprowadzeniu dokładnej rewizji i odebraniu kosztowności i gotówki, ofiary ustawiono pod ścianą i po kolei rozstrzelano strzałami w tył głowy.

  Zbrodnia ta nie była jednak dziełem bandytów, czy też bliżej niezidentyfikowanych „leśnych” , lecz starannie zaplanowaną (i sankcjonowaną rozkazami z dowództwa Okręgu) operacją wojskową miechowskich struktur AK

  Zagłada Żydów. Studia i Materiały, nr 6/2010
  O wymordowaniu ukrywających się pod Racławicami Żydów przez kompanię miechowskiej AK
  oprac. Jan Grabowski

  http://izraelczyk.pl/?p=723
 • @Marek Długosz 22:00:17
  To już teraz wiem, dlaczego żydzi nienawidzą Polków.

  Pozdrawiam
 • @Marek Kajdas 14:55:15
  Bardzo ciekawe.
  Czy pisał pan gdzieś o wpływie klubu rzymskiego.
  I jak to się stało że za komuny zza żelaznej kurtyny mogli przyjeżdżać do Polski i głosić swoje mądrości .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031