Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1839 postów 6 komentarzy

Masowa ucieczka Żydów z Niemiec?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wyrok sądu w Kolonii, uznający obrzezanie dzieci za karalne uszkodzenie ciała, to zagrożenie dla przyszłości życia żydowskiego w Niemczech - ostrzegli przedstawiciele Europejskiej Konferencji Rabinów - podaje polskieradio.pl.

Zdaniem naczelnego rabina Moskwy Pinchasa Goldschmidta wyrok, zakazujący obrzezania dzieci, to atak na wolność praktykowania religii w Niemczech.

- Jesteśmy zdania, że zakaz obrzezania jest fundamentalnym problemem dla dalszej egzystencji żydowskiej wspólnoty w Niemczech - powiedział Goldschmidt. Podkreślił, że obyczaj obrzezania chłopców osiem dni po urodzeniu to podstawa przyjęcia judaizmu. - Nie jest to zabieg medyczny, ale nakaz religijny - dodał.
Według Goldschmidta gdyby zakaz obrzezania został potwierdzony przez kolejne orzeczenia sądów albo w przepisach prawnych, to wielu żyjących w Niemczech Żydów opuściłaby ten kraj, tak jak kiedyś miliony Żydów wyemigrowały ze Związku Sowieckiego, by móc cieszyć się wolnością wyznania.

Więcej:

//www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/644400,Masowa-ucieczka-Zydow-z-Niemiec-Walka-o-obrzezanie-trwa

KOMENTARZE

 • Egipski archaizm
  więc pomysł z zakazem okaleczania dzieci jak najbardziej słuszny. Jak to zaraz się wspierają, jak ujadają na całym świecie, że zakazuję się im barbarzyństwa na dzieciach. W całej UE powinien taki zakaz obowiązywać.
 • @kemo159 18:56:50
  Anarchizm nie anarchizm, jak lepiej nie potrafią sobie radzić z dziką naturą swoją to dla nich lepszy ten anarchizm.
 • @BGnatowski 18:40:34
  Nasi umiłowani przywódcy szybciej wprowadzą NAKAZ obrzezania niż jego zakaz.

  W zasadzie to wszystko się ładnie układa. Jeśli założymy, że sądy niemieckie nie są bardziej niezależne od polskich, to ta zagrywka będzie kolejnym przyczynkiem do stworzenia Judeopolonii na "polskim terytorium etnograficznym".
 • Radzę wiać z Reichu póki jeszcze można.
  Bo jak znam Niemców,a znam dobrze,to oni nie zmieniają zdania tylko dlatego,że przegrali ileś tam wojen.Historia się powtarza,niestety.
 • A skąd ten "rytuał"?
  Jak wykazują badania, to nie istnieją żadne przesłanki natury czy to seksualnej, czy psychologicznej za wprowadzeniem obrzezania. Więc po co to wszystko? Oczywiście istnieją jedynie przesłanki natury higienicznej. Bo w dawnych czasach a zwłaszcza na terenach pustynnych dostęp do wody stanowił niebagatelny problem. Zatem wszelkie zapasy wody to przede wszystkim woda pitna. Z tego względu niejako oszczędzano na wodzie do celów higieny. A każdy z męszczyzn wie, że ręce czy twarz może obmyć w każdej sytuacji. Natomiast pewne miejsca niestety wymagają intymności oraz warunków. Stąd jak wiemy z historii szerzące się różnego rodzaju epidemie, pociągające za sobą olbrzymią śmiertelność. Zatem naród żydowski po 40-letniej wędrówce potrzebował szybko znacznego przyrostu demograficznego, czyli z czysto praktycznych względów, obniżenia śmiertelności, czyli najlepiej poprzez obniżenie zakażeń. Czy można było to przeprowadzić poprzez krzewienie oświaty? Zatem jedynym sposobem na natychmiastowe wprowadzenie obrzezania (dla utrzymania higieny) stało się wprowadzenie rytuału religijnego. Z biegiem czasu czyli postępowi kultury, rozbudowy infrastruktury, akweduktów, studni a w dalszej przyszłości wodociągów "proceder" ten stał się praktycznie zbyteczny. Stąd nie mamy już jego w Nowym Przymierzu.
 • @
  Kiedy u nas?
  Jak UE, to UE!!!
 • Wzorem Niemiec należałoby postąpić podobnie i zwalczać
  barbaryzm.
 • @autor
  Uważam, że w Polsce również powinno zakazać się rytualnego obrzezania niemowląt oraz rytualnego uboju zwierząt. Ponieważ jest to barbarzyństwo.
 • ucieczka Żydów z Niemiec do.....????
  .
 • Autor
  Stosujący rytuał obrzezania Arabowie i Turcy zostają? Kogo jest więcej w Niemczech, Żydów czy Arabów?

  Jeżeli już w kogoś to uderza to Żydzi są na ostatnim miejscu wśród obrzezanych
 • @kokos26 22:45:32
  To dotyczy tzw. "fundamentalistów" religijnych, którzy są w mniejszości do całej populacji.
 • Pejsary teatr religijny zna talmudyczne prawo rasowego talmudycznie Żyda do uznawania wybranych ustępów ze świętych tekstów
  za słowa Boga żywego. Inne na wymagany interesownościa okres pozostają słowami Boga martwego w tym wypadku talmudyczne teksty o obrzezaniu moga pozostawać martwe do czasu ukończenia turystyki obrzezańczej. , której koszty mogą zwiększyć odszkodowania za holocaust także polski i polski antysemityzm moczarowców, którym (nie tylko pogrom kielecki) popędzane były miliony Żydów wypuszczanych z ZSRR jako kandydaci na nowohebrajczyków palestyńskich
 • @Vinto 21:49:57
  Uważam, że w Polsce również powinno zakazać się rytualnego obrzezania niemowląt oraz rytualnego uboju zwierząt. Ponieważ jest to barbarzyństwo.

  >>> masz rację.
 • @circ 22:28:13
  Co niektorzy juz polskie obywatelstwa podstawali ...
 • @Andrzej22 02:30:24
  O ile dobrze pamiętam, to ten nakaz pochodził jescze od Mojżesza. Czyli nie od rabinów. A czemu potem służył, to już osobna kwestia.
 • Do zwolenników
  Wolni ludzie nie podlegają zakazom, ale ulegają represjom, które narzuca im banda faszystów mających za sobą policyjne pałki, więzienia i karabiny maszynowe. Nie chodzi mi o żydów, srał ich pies, ale o narzucanie innym swojej woli jak niewolnikom, albo bydłu.
  Ludzie wolni, są jak ptaki. Czy zaglądacie ptakom do gniazd i sprawdzacie czy wszystkie pisklęta są tak samo karmione, czy nie wyrzuca się słabych osobników z gniazd. Jeśli tak zależy wam na ich losie, to szukajcie wyrzuconych pod gniazdami, a nie wybierajcie wszystkich, bo nie umiecie ich i tak wykarmić. A co z lisami?
  W imię miłości uśmiercicie wszystko.
  Dzieci są własnością rodziców i jedyne co wolno wam zrobić to, mówić o tym i represjonować w ramach istniejących praw (możecie się takim ludziom nie kłaniać na ulicy). Ale wy potraficie i to zniszczyć. Musicie zakazać, bo zakaz niekłaniania się na ulicy też zaraz wprowadzicie.
  W wolnym świecie mogę nie obsługiwać w moim sklepie, kogoś kogo nie lubię, w waszym świecie nie wolno mi.
  I czym usprawiedliwiacie swoje skurwysyństwo?
  Miłością, dobrocią, troską - humanizmem.
 • A jak wyrok ten będzie w praktyce przestrzegany?
  Czy postawią przy każdym nowo narodzonym żydowskim dziecku policjanta aby pilnował żeby nie doszło do tego przestępczego czynu?

  A tak na marginesie dodam, że ten kolejny chory wyrok, którym aparat państwowej przemocy ingeruje w osobiste tradycje religijne jest bezpośrednią próbą niszczenia owych tradycji.

  Do czego to może prowadzić podam na hipotetycznym przykładzie choinki bożonarodzeniowej, która jest symbolem tradycji Chrześcijańskich Świąt Bożego Narodzenia, otóż wystarczy, że wyrokiem sądu zakaże się wycinania drzew pod pretekstem ochrony środowiska naturalnego i w ten sposób zniszczy się tą wielowiekową tradycję.

  Każdy miecz ma dwa ostrza, a więc oręż jaki stosuje się wobec jednej wiary może być równie dobrze użyty za jakiś czas wobec innej wiary.

  Pozdrawiam.
 • ps.
  Mam jeszcze uwagę do prowokacyjnego tytułu powyższego post'a,
  cytuję:
  "Masowa ucieczka Żydów z Niemiec?"
  Otóż tytuł ten łączy dwa elementy będące manipulacją, tymi elementami jest słowo:
  "M A S O W A" wraz z użytym na końcu tytułu znakiem "?"

  A więc autor sugeruje "Masową" ucieczkę Żydów z Niemiec, ale asekuruje się znakiem zapytania, co oznacza, że nie ma żadnej pewności czy Żydzi "Masowo" uciekają z Niemiec.
  Otóż, prawda jest taka, że nie tylko, że Żydzi nie uciekają z Niemiec (a już o "masowej" ucieczce to można sobie pomarzyć), a wręcz przeciwnie; ciągle do Niemiec jak i innych krajów "starej" UE ciągle napływają.
  Dlaczego to robią?
  Bo nigdzie lepiej jak w UE i USA im już nie będzie, gdyż warunki jakie stworzyła biurokracja obu tych bytów stwarzają niesamowite możliwości robienia przeróżnych geszeftów w czym wzorowo celują właśnie Żydzi, a oni takiej okazji nigdy nie przepuszczą bokiem.

  Pozdrawiam.
 • @Andrzej22 05:02:25
  czytałem że żydzi i palestyńczycy to jeden naród. Po zajeciu Palestyny przez arabów ci z nich (palestyńczycy) którzy przeszli na islam mieli ulgę w podatkach, a więc tak postepując byli bardziej żydowscy niz zydzi (pazerność)
 • @jaDOCENT 20:37:38
  Docent ,szkoda czasu na zastanawianie się skąd. Z Niemiec przyjadą do Nas.I nad tym się zastanów , bo jak przyjadą to i Tobie "ciapną".
 • @koniecPOLSKI 11:11:27
  Łoj tam zaraz "ciapną", a jeżeli już to nie mnie, bo ja właśnie w Niemczech!!!
 • @Andrzej22 05:02:25
  "Zgadza się, Mojżesz dla żydów (który w tamtym czasie był niewolniczym motłochem na wzór dzieisjszych polskich lemingów) był ustawodawcą w całej rozciągłosci."
  Z tego co mi wiadomo, to Mojżesz był wyrazicielem Woli Bożej i wprowadzał Prawo Boże. I poza jednym tylko przypadkiem, gdy za pierwszym razem roztrzaskał tablice z Przykazaniami, był gorącym orędownikiem tej Woli. Zatem można sądzić, że sprawa obrzezania również
  została wprowadzona z Woli Bożej. A co do tego, czy wcześniej inne ludy też dokonywały tych praktyk, to wypada powiedzieć, że też oddawały cześć swym bożkom. Zatem oddawanie czci Panu Bogu, który nam się objawił, nie stanowi czegoś, czego do tej pory nie było. Problem tylko w tym komu tą cześć oddajemy, czy wymyślonym przez kogoś bożkom, czy Panu Bogu. I zdaje się, że Pan ma z tym problemy!!!
 • SUUUPEERRRR!
  http://4.bp.blogspot.com/-yqGwmxJGYUs/TdTTrPU9LCI/AAAAAAAAAHk/JfI14yUOGtQ/s1600/DSC02165.JPG

  Tylko, czy aby słabiutki umysł Króla Juliana to wytrzyma.
 • @Andrzej22 11:49:08
  Oczywiście, przecież Zydzi nie mieli wcale źle w niewoli egipskiej, w stosunku do tego, co przechodzili w swojej wędrówce i zaraz po osiedleniu się w Ziemi Obiecanej.
  A co się tyczy "POlskiego motłochu", to problem w tym na ile poważnie traktują Wolę Bożą. Przecież jeszcze nie tak dawno gorąco oklaskiwali najznakomitszego naszego rodaka bł. Jana Pawła II akceptując każde jego słowo!! A już w dwa lata po Jego śmierci ks. H. Jankowski opublikował książkę "Ludzie mylą dobro ze złem, prawdę z fałszem". Czego to jest dowodem? Odchodzenia od prawd wiary!! Tak samo jak naród żydowski zaczął odchodzić, tak obecnie i nasz naród. I wcale nie trudno się domyśleć dokąd nas to zaprowadzi, a ostatecznie całą ludzkość.
  Pozdrawiam.
 • @jaDOCENT 11:16:14
  Docent ,tak na poważnie ,to jak wiesz w starożytnym Egipcie ,wojsko faraona było "zaciężne", składało się z obywateli sąsiednich państw-plemion.
  Problem był z opłacaniem za zabicie iluś tam wrogów w bitwie. Próbowano różnych,różnistych sposobów ,które nie zdawały egzaminu. Obcinano Głowy koszami wysypywane przed tronem władcy,dłonie albo uszy czy oczy. Organy parzyste stwarzały możliwości nadużyć i trudność liczenia
  a także "transportu" .Objuczony koszem np.z głowami walczył ociężale i sam mógł stracić głowę. Wreszcie ktoś spostrzegawczy wpadł na pomysł
  aby obcinać to co najłatwiej bo wystaje ,niewiele zajmuje miejsca i waży
  a można sporo "tego" nosić w sakiewce przy pasie.
  Pomysł się przyjął.Ale! Jak wiesz żydzi są wyjątkowo sprytni i przebiegli. Jak się dowiedzieli w czym rzecz poczęli sobie sami "obcinać" wierząc po-
  niekąd słusznie że nieprzyjaciel nie będzie zabijał takiego wojownika "za darmo". Nie przybywało trofeów wojennych Faraonowi i wojska stały bezczynnie. Faraon się zdenerwował i wygonił żydów z Egiptu
  A zwyczaj pozostał do II Wojnyświatowej. Adolf się dowiedział w czym rzecz i robił Odwrotnie ale to już inna bajka.
  Pozdrawiam.
 • @koniecPOLSKI 12:53:10
  Nie jestem historykiem, więc moja wiedza na ten temat jest fragmentaryczna. Natomiast poszukując wiedzę na ten temat już różne cuda i cudeńka napotykałem, więc nic mnie nie zdziwi. Nie tak dawno znalazłem na youtube materiały takiego "znawcy historii" jak prof. A. Krawczuk. To co on wygaduje nie tylko przeczy tezom wielu innych historyków (można mieć odmienne poglądy) ale także i dokumentom. A sam przecież jestem świadkiem najnowszej historii, która to na moich oczach się dokonywała. A co na ten temat znajduje się choćby w podręcznikach do historii? Szkoda gadać!!!
 • @koniecPOLSKI 12:53:10
  I jeszcze bym dodał, że to co miało miejsce za jednego faraona, nie zawsze miało miejsce za drugiego. Ale to jest problem dla historyków. Dla mnie jest to temat uboczny, bo bliższy to: czas opóźnienia grupowego oraz kompensacja układów elektronicznych.
 • @jaDOCENT 13:23:23
  No to kompensuj ,kompensuj może dorobisz się jakiejś reKompensaty.
  Ja kilkadziesiąt lat nic tylko kompresowałem,dekompresowałem,
  kodowałem,dekodowałem i dyskryminowałem i nie wiele z tego miałem.
  Wreszcie STOP! i koniec ! Zadecydowałem !!!
  Bo ta cała Elektronika to dla neurotyka!
  Nikt rozsądny do tego się nie dotyka!
  no to chyba że Harcerze!
  Rozsądnego To nie bierze ,woli pojeździć na rowerze,
  a harcerz ,luduje,smaruje,druciki utyka
  wreszcie jak do Sieci wtyka....
  a tu Huk.! Błysk! jak sztuka magika Ciemo!!!
  i wszystko Cały dorobek,łatwy Zarobek mu znika
  i cały wysiłek na Daremno!
  No cóż ! Elektronika!!!
  Znikała i znika .Jak sztuka Magika! Elektronika.


  Ha! Pozdrawiam ! Kompensuj!
 • @jaDOCENT 13:23:23
  Tego "opóżnienia Grupowego" żadna siła już chyba nie skompensuje!
  Dodam!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31