Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1839 postów 6 komentarzy

Tajemnica rodziców Tomasza Lisa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak miał na imię pana ojciec, redaktorze Lis? - pyta bloger MatkaKurka z portalu kontrowersje.net.

Od dwudziestu lat w Polsce wiele znamienitych postaci nie ma drzewa genealogicznego, nie mają rodziców, za to chętnie chwalą się dziećmi. Ileż razy wielkie sławy odbierały wielkie nagrody, choćby takie Wiktory? Sprawdziłem jeden przypadek. Tomasz Lis odebrał dziewięć razy statuetkę Wiktora i ani razu nie podziękował swoim rodzicom z imienia i nazwiska. Dlaczego miałby to robić? Jeżeli chodzi o matkę Tomasza Lisa, to niestety nie mam bladego pojęcia, nie sposób dotrzeć do jakichkolwiek informacji, natomiast w przypadku ojca Tomasza Lisa, zachowanie syna jest co najmniej dziwaczne. Tomasz Lis spytany w luźnej kuluarowej rozmowie o swego ojca, nie wiedzieć z jakiej przyczyny rzucił egzaltowaną mową obrończą: „Mój ojciec był najsprawiedliwszym z ludzi i najuczciwszym z Polaków”. Ilu nie tak bardzo sławnych ludzi na proste pytanie o ojca, które pada w prawie każdym „tokszole” odpowiada w ten sposób, zamiast po prostu powiedzieć: „Mój ojciec był tokarzem, szewcem, żołnierzem, pisarzem, galwanizerem, kierowcą rajdowym”. Jak miał na imię pana ojciec, redaktorze Lis? Czy był tokarzem? Dlaczego „najsprawiedliwszy z ludzi i najuczciwszy z Polaków” pozostaje anonimowy, a jego dorobek nie został dotąd nagrodzony Orłem Białym?

Otóż, pojęcia nie mam czy ojciec Tomasza Lisa był „najsprawiedliwszym z ludzi i najuczciwszym z Polaków”, bo pan Tomasz zapomniał powiedzieć nie tylko czym konkretnie ojciec się zasłużył, ale jak miał na imię. Wiem natomiast ponad wszelką wątpliwość, że ojciec Tomasza Lisa był wysokim oficerem Ludowego Wojska Polskiego w Śląskim Okręgu Wojskowym. Tomasz Lis genetycznie jest związany z tą częścią ludu nadwołżańskiego, która w LWP przechodziła polityczne szkolenia i przysięgała wierność ZSRR. Gdyby pan Tomasz Lis zdecydował się jednak podać imię swojego ojca, choćby przy odbiorze kolejnej nagrody od gastronomów nadwiślańskich, to wtedy moglibyśmy skonfrontować jego ocenę z moimi informacjami na temat pewnego oficera LWP o nazwisku Lis. Ten oficer, którego życiorysem dysponuję, był absolwentem WULM, potem politycznym oficerem w SOW LWP, a w stanie wojennym gorliwym zwolennikiem stanowczego traktowania awanturującej się opozycji, słowem stał tam gdzie ZOMO.

Więcej:

www.kontrowersje.net/tresc/tomasz_lis_syn_najuczciwszego_z_polakow_grzebie_w_genach_ludu_nadwislanskiego

KOMENTARZE

 • @Nathanel 17:10:06
  Boście panowie nie zauważyli że była GRUBA KRESKA... za którą wam wychodzić nie wolno.

  Takie magiczne wiązanie demonów... oczywiście tylko na pewien czas, aż obrosną w taką siłę gdy niczego już bać się nie będą.

  No cóż. Powiem tylko tak jako że się trochę na tym wyznaję. Dajcie sobie spokój, nie leźcie tam gdzie sa oni bo im o to chodzi. To są ludzie opętani, mający demona, chorzy, trzeba im współczuć a nie drażnić i atakować bo to im tylko daje siłę.

  Przyjrzyjcie się dobrze kim jest Tomasz Lis, przypatrzcie się jego zachowaniu, bezczelności i uświadomcie sobie że to nie jest warte funta kłaków. Dlatego też nie leźcie tam gdzie są oni. Sami sobie kreskę narysowali to niech se mają. Co to komu szkodzi takie dobre gnomy? Sami się godzą na kółko graniaste.
 • Lis story
  Może z in vitro oddany do domu dziecka po co to rozstrzasać.
 • Tak właśnie wyglądają komunistyczno-bolszewickie rodziny w PRL-bis, łżące na temat swoich bolszewicko-stlinowskich przodków...
  *
  Tak właśnie wyglądają komunistyczno-bolszewickie rodziny w PRL-bis, łżące na temat swoich bolszewico-stlinowskich przodków... To jest także i obraz nienawiści tych komunistów i zarazem patologicznych zbrodniarzy — do kraju, w którym żyją.

  Komuniści mordowali Polaków już od 1917 roku, czyli od sowieckiej rewolucji — wyłącznie za to, że byli Polakmi.

  Zbrodnicze bandy takich stalinowskich masowych morderców i sowieckich agentów — były przysyłane do Polski przez tow. Stalina. Ci komunistyczni zbrodniarze wymordowali w Polsce dziesiątki tysięcy polskich patriotów już po 1944 roku... W tym czasie około stu tysięcy Polaków było wywiezionych przez tych zbrodniarzy i bandytów do Związku Sowieckiego.

  Potomkowie tych komunistyczno-sowieckich zbrodniarzy oraz wszelkiej bolszewickiej swołoczy mieszkają teraz oraz rządzą w PRL-bis — którą rabują tak samo jak robii to mafia. Są to postbolszewiccy, mafijni squrwysyni...

  Mieszkają ONI w tym kraju, którego ludności nienawidzą tak samo — jak nienawidzili polskiego patriotyzmu i Polaków — komunistyczni zbrodniarze i jednocześnie ich ojcowie czy dziadkowie!

  *
 • @Andy-aandy 18:12:37
  A tam mordowali. Polaków. Polacy polaków mordowali?

  Ja widzę że ci co byli mordowani rzekomo to gadają z tymi któzy rzekomo mordowali.

  Polacy. Podobno.
 • Artykuł jak zawsze u MK ciekawy.
  Lis, świetlany nigdy nie był nie jest i zapewne nie będzie.Nie dziwi zatem Jego buta i opluwanie opozycji.Z korzeni trudno się wyrasta.Kedajowa też warta siebie.
 • Dalibóg panie redaktorze - trochę zdrowego rozsądku
  Wielki oficer LWP w Zielonej Górze, którego żona jest pielęgniarką, czy księgową. Szanujmy własną inteligencję. A syn czyli rzeczony Tomasz w Odnowie Ducha Świętego. Jaką korzyść ma odnieść odbiorca informacji- plotki o rodzinie karierowicza?
 • "Co teraz z nami będzie", "Niech pan nas ratuje Panie Prezydencie"
  przypomnę kwestie wygłoszone w filmie zatytułowanym "Nocna zmiana" przez młodego podówczas Tomasza o chytrym nazwisku
 • @Gosia z Wrocka 19:04:01
  Lis to pomiot chazarski, przywleczony z krasnoj armią, pozostawiony tu na ukaz Stalina. Widać to po jego mordzie aż nadto. Tate był tak tępy, lub aż tak "mondry" że tylko WUML skończyl na rocznych kursach.
 • WHo cares?
  Kobo obchodzi ojciec, matka, babka, dziadek Tomasza Lisa?
 • @ramirez301 20:43:31
  Mnie obchodzi. Ponieważ zgodnie z przysłowiem: jakie drzewo taki klin jaki ojciec taki syn, jaka matka taka natka. Wystarczy?
 • @Kula Lis 62 20:52:03
  Wystarczy i to jak wystarczy. Za kilka lat wystarczy.
 • A wmawia się nam że Polacy rządzą w Polsce i że to są nasze
  elity.
 • "absolwentem WULM,"
  Nie WULM tylko WUML.. Wyższy Uniwersytet Marksizmu-leninizmu.

  Gwoli ścisłości.

  Już nikt nie pamięta..?

  A co w tym dziwnego.. w tej karierze.. proszę wskazać współczesną karierę bez wspomagania genowego..

  O to będzie coś.
 • @NUS 21:23:54
  A ja słyszę ciągle że elit nie mamy bo nam wymordowali.

  To jak to jest wmawiają nam że mamy elity i ze ich nie mamy?
 • @ezaw 17:19:08
  pierdolisz.....:-)
 • @konserwatystka 21:24:33
  To moja "kariera" w "III RP" bez wspomagania genowego:

  1. Urodzony w 1966r na wsi.
  2. W stanie wojennym zacząłem uczęszczać do szkoły średniej.
  3. Mama nie pracowała-brak wykształcenia.
  4. Ojciec ślusarz-spawacz w WSK W-wa.(upadło już dawno temu).
  5. W 1986r rozpocząłem studia dzienne na UWM Olsztyn (wtedy trochę inaczej się nazywał).
  6. W 1991 ukończyłem studia dzienne. Specjalizacja - biochemia i fizjologia. Praca magisterska oparta wyłącznie o własne doświadczenia laboratoryjne, temat; procesy starzenia się komórek. Od Dziekana otrzymałem propozycję pozostania na uczelni. Nie skorzystałem z uwagi na b.złe warunki materialne i mieszkaniowe początkujących doktorantów.
  7. Nie zauważyłem jak zaczynają po 89r rozkradać moją Ojczyznę.
  8. Pełen wiary w nową Polskę w 1991r rozpocząłem służbę w Policji III RP.
  9. Na dzień dobry Zastępca Komendanta chciał mnie wsadzić na minę, czyli do pierdla.
  10. Kiedy się otrząsnąłem on był już Dyrektorem Biura Prewencji w KGP w Warszawie.( pseudonim ołówek)
  11. Po pewnym czasie okazało się, że był aktywnym członkiem tzw. mafii paliwowej.
  12. Zanim znów się otrząsnąłem jestem dziś prawie emerytem a on kilka miesięcy temu powiesił się na kablu od żelazka.
  13. W międzyczasie w "mojej " komendzie komendantem został żyd z wybałuszonymi oczami, który nie ma zielonego pojęcia o pracy policyjnej. Który pierdoli po kątach swoje pracownice i znęca się psychicznie nad policjantami. No ale cóż ma tak zwane "plecy".
  Dlatego właśnie pierdolę rząd, sejm, senat i całą władzę w tym kraju, który już w zasadzie nie istnieje.
 • Ups
  a ja mam wiedzę zgoła inną ( może fałszywą?) tatko ponoć krówki sztucznie zapładniałl coby cielątka były, nie uwłaczając ani tatce , ani krówkom, bo uczciwa to praca w przeciwieństwie do synalka , którego markowe buty tylko z tuskowej kiszki stolcowej wystają..........
 • @konserwatystka 21:24:33
  Aha , i taki lis to mi dynda koło chuja.
 • Pełno sowieckich qrew w telewizorze
  Przecież w większości takie robią karierę...
 • @policjant łapówkarz 23:15:33
  łał, jestem pod wrażeniem (to nie ironia z mojej strony). Jeśli nie jesteś idiotą, który zmyśla bajki to muszę powiedzieć raz jeszcze: łał (bez ironii).
 • synek nie chce taty mieszać do
  swojej gry, może boi się o niego a może boi się że ktoś coś mógłby wykryć nieprzyjemnego.
 • @policjant łapówkarz 23:15:33
  nieźle, kurwa, nieżle!
 • milczenie jest zlotem
  Jakiekolwiek pisanie o takich szujach do dla nich zaszczyt
 • @konserwatystka 21:24:33
  NIe Wyższy, tylko Wieczorowy Uniwersytet Marksizmu Leninizmu
 • ten pomiot mnie nie interesuje
  http://www.sportsboard.pl/showthread.php/38291-transparentno%C5%9Bc-pzps-i-przedpe%C5%82skiego

  tu są cuuuda
 • @policjant łapówkarz 23:15:33
  I tak cud, że Pana do policji przyjęto. Spoza. Ale teraz ma Pan czas i utrzymanie. To bardzo dużo. No i jakąś wiedzę. Ta wiedza jest najważniejsza, tylko trzeba nią się dzielić.
  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 20:52:03
  to kim byli twoi rodzice?
 • @ramirez301 10:29:05
  Nie za dużo chciałbyś wiedzieć? no i po co ci to? książkę o mnie chcesz pisać? nowelę? Odpowiem ci tak: nigdy nie ubiegałem się, nie ubiegam i nie mam zamiaru ubiegać o posadę publiczną w obecnych realiach. Osobą publiczną nie jestem więc przedstawiać ci się i lustrować rodziny nie muszę. Gdy będzie taka potrzeba mogę zlustrować się nawet do 20 pokoleń wstecz. Mogę spokojnie ja rodzice, rodzeństwo oraz przodkowie patrzyć w lustro. Poczytaj kto miał herb Rak i Jastrzębiec kiedy nadany i za co.
 • @policjant łapówkarz 22:57:47Polecam i pozdrawiam.
  Tadeusz M. Płużański, autor książki "Bestie" o nieukaranych mordercach Polaków z lat 40. i 50.. Wywiad jest zatytułowany "Pajęczyna utkana ze zbrodni". Czytamy m.in.: Ludzie, którzy zaparli się niepodległej Polski, przenieśli pozycję społeczną na swoje dzieci i wnuki. Kiedyś zdobyli władzę i właściwie nie oddali jej do dziś. Nie zrozumiemy współczesnej Polski i katastrofalnego stanu, w jakim się znajduje, bez tej wiedzy. Cóż, gdy patrzę w telewizor, często widzę dzieci, wnuki czy osoby w taki czy inny sposób powiązane z odpowiedzialnymi za zbrodnie komunistyczne. Często noszą inne nazwiska, tworzą jakieś legendy wokół swoich życiorysów. Probierzem jest ich stosunek do lustracji, czy szerzej „niechęć” do historii najnowszej. Efekt? W Polsce mamy wielką pajęczynę, wyrośniętą z tego właśnie aparatu stalinowskiego. Ci powojenni prokuratorzy, sędziowie i ubecy zostawali adwokatami, dziennikarzami, literatami, szli do biznesu, polityki, dyplomacji. I oni do dzisiaj są w mediach, na placówkach, w adwokaturze - mówi Tadeusz M. Płużański, syn żołnierza polski podziemnej skazanego przez komunistów na śmierć (ostatecznie siedział w strasznych warunkach do 1956 roku).
 • @policjant łapówkarz 23:15:33
  Wykaz 1706 osób http://midwayfilm.com/ wykonujących obecnie funkcje publiczne, które przyznały się do współpracy z SB i złożyły w IPN „pozytywne” oświadczenia lustracyjne Infonurt2 : Czytelnikom radzę zrobić sobie kopie z tej listy. Juz 2x miałem włamanie do systemu . Pozatem przyda się w sytuacji kiedy któryś z SB-ków zacznie was poniewierać. Ponadto do ich izolowania.Poniewaz są ukryci za żydowską gruba kreska i lustracji jak widać z tej listy - nie było- po prostu ich izolować. No i nie głosowac na nich!! Liste rozesłac po znakjomych !! warto! Tak samo jak listę Zydów - Wszystkie należy używać do bojkotu!! http://infonurt3.com/index.php?option=com_content&view=article&id=761:1706-agentow-sb-dale-na-stanowiskach-publicznych&catid=35:polska&Itemid=58
 • @noman 00:19:16
  Praprzyczyną naszych obecnych frustracji jest "magdalenkowy geszeft" jaki zrobiły samozwańcze "elity" które uzurpowały sobie prawo reprezentowania nas jako tzw."strona społeczna" w pakcie z komunistami. Co prawda dzieci za zbrodnie ojców odpowiadać nie powinny ale przyzwoitość nakazuje aby w roli "elit" czy "autorytetów " także nie występowały. Te "pseudoautorytety" aby ukryć swoją "hańbę domową" wmówiły ludziom, że pytanie o życiorysy polityków (osób publicznych) to coś nieprzyzwoitego lecz same nie nigdy nie miały i ja widać nadal nie mają skrupułów aby to czynić w stosunku do swoich przeciwników. Tak więc paradoksem historii jest to, że "wolną" Polskę urządzali nam często ludzie ze środowiska powiązanego z najmroczniejszymi personami i ideami komunizmu z lat 40-tych i 50-tych. Trudno sobie wyobrazić aby po II wojnie światowej krewni osób z kierownictwa NSDAP tworzyli zręby nowej niemieckiej państwowości a kanclerzem zamiast Konrada Adenauera został np. syn doktora Mengele. W Polsce okazuje się ,że wszystko jest możliwe nawet pisanie "nowej" historii najnowszej z obsadzaniem w roli "herosów" "marcowych komandosów". Polacy wcześniej czy później muszą zmierzyć się ze swoją historią najnowszą opierając ją na prawdzie a nie jak do tej pory na na mitologii.
 • @policjant łapówkarz 23:15:33
  "Dlatego właśnie pierdolę rząd, sejm, senat i całą władzę w tym kraju, który już w zasadzie nie istnieje."

  prawdę Pan napisałeś - ten kraj nie istnieje, to jest lipa, kit, inscenizacja

  jest wiele osób z zupełnie takimi samymi odczuciami jak Pan

  zapraszam Pana do tego, byśmy sobie stworzyli swój własny kraj, swoje państwo

  zbudujmy Polskę

  pozdrawiam Pana
 • @ramirez301 10:29:05
  Szanowni Państwo, ze smutkiem stwierdzam, że w Polsce nawet tzw. prawica nie rozumie czym jest demokracja, a zwłaszcza nie rozumie inherentenego w demokracji prawa do pelnej informacji o osobach publicznych. Poczytajcie sobie Państwo co i jak się pisze w UK i USA, a zrozumiecie co to znaczy transparentność w życiu publicznym. W związku z powyższym stwierdzam, że konieczne jest, aby osoby piastujące ważne funkcje w państwie polskim zostały prześwietlone od A do Z - włącznie z ich rodzinami i przyjaciółmi kilka pokoleń wstecz. Podstawowe dane to: pochodzenie etniczne matki i ojca oraz matki i ojca współmałżonka, kariera zawodowa matki i ojca oraz matki i ojca współmałżonka, cała kariera zawodowa danej osby (wraz z ocenami (lub średnimi z ocen) ze szkół i opiniami pracodawców i przełożonych, działalność społeczna i hobby, związki małżenskie i pozamałżeńskie, ewentualne uwikłanie w sytuacje nie w pełni jasne (np finansowe), stan majątkowy rodziców, współmałżonków, rodziców współmałżonków oraz ich samych, a także ich dzieci. Osoby, które takiemu prześwietleniu należy poddać to przede wszystkim sprawujący władzę, czyli na przykład: Tusk, Sikorski, Komorowski, Arabski, Graś, Nowak, Siemioniak (czy jak mu tam - ten od wojska), obydwa Klichy, Nałęcz, Bartoszewski, Mucha, Gowin, i wielu innych w sądach, prokuraturach, policji i wszystkich służbach, a także ludzie mediów: Lis, Żakowski, Olejnik, Michnik, Miecugow, Figurski, Wojewódzki, Luczywo, Czuchnowski, i wielu innych. Bez tego nie ma żadnej demokracji, lecz jest zabawa w postkolonialną ciuciubabkę. Acha - no i jeszcze prześwietlamy w w/w sposób tzw. autorytety moralne i intelektualne (zwykle pokerowe "sprawdzam" - zjawisko znane na całym świecie), czyli nstp. osoby: Geremek, Kuroń, Michnik, Bartoszewski, Nałęcz, Wajda, Zanussi, Plich, etc.
 • @J.P.Stankiewicz:"NIe Wyższy, tylko Wieczorowy Uniwersytet Marksizmu Leninizmu"
  Faktycznie..
  Brak praktyki..:)
 • @policjant łapówkarz: "(.........)"
  Ale po co się tak denerwować. Kto jak kto ale pan powinien być spokojny.
 • @Kula Lis 62 12:50:19
  Osoba publiczna tez nie musi sie lustrowac jak i wyjawiac szczegolow o swojej rodzinie. Osoby publiczne to nie tylko politycy, tak gwoli scislosci, a i Ci maja prawo do prywatnosci. Zacznijcie panstwo zyc wlasnym zyciem.
 • @
  Elity tzw wykształcone itd rzadko wywodzą się ze wsi po rolnikach, czy zwykłych robotnikach. W ciemno można zakładać umoczenie ich w reżim PRL, pytanie jak głęboko. Właściwe geny (znaczy koszerne choćby zmieszane) mile widziane w karierze. Wyżej koniecznie masoneria i służenie jako agent czołowym mocarstwom, korporacjom, NWO.
 • @Logic 23:38:21. Jeśli ktoś z tych osob publicznych chce zajmować sie moim życiem
  To muszę wiedzieć z kim mam do czynienia...
 • ciuekawe,że nikt ie wie o rodiznce Lisa?
  Czyżby,to był nowy przybysz z Rosji? Znowu Putin zaczął praktykowanie dowozu ludzi?Wtedy Żydów. Dziś świetnie władających językiem polskim psełdopolaków? Tylko pytam!!!!!!!!
 • @penelka 00:11:08
  wszak napisali ze ojciec lisa to inseminator

  ulepszal populacje hodowana przez rolnikow
  ale widac lisek ma jakies z tym zwiazane traumy

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031