Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1839 postów 6 komentarzy

Kto przeprosi Romana Giertycha? Szokujące dane o polskich szkołach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

O kilkadziesiąt procent wzrosła przestępczość w polskich szkołach w ostatnich latach. Spadła tylko w 2007 r. kiedy Ministrem Edukacji był Roman Giertych - pisze Rafał Ziemkiewicz na rp.pl.

Cóż, poszukajmy danych policyjnych. Ostatnie, jakie znalazłem w archiwum prasowym, dotyczą roku 2011.

W roku 2007 policja odnotowała w szkołach 17,5 tysiąca przestępstw. W roku 2011 − 28 tysięcy. Wzrost o 60 procent.

W tym o 51 procent wzrosła liczba przestępstw związanych z narkotykami, o 57 procent liczba bójek i pobić, o 149 procent liczba rozbojów.

Jako się rzekło, pełnych danych za rok 2012 jeszcze nie ogłoszono (może i w ogóle ich rząd nie ogłosi, to chyba jedyne, co może zrobić), ale pewne pojęcie, jak się one zapowiadają można sobie wyrobić nie tylko z rozmów z nauczycielami (zgadnijcie Państwo, jakie są ich opinie) ale także i z danych cząstkowych. Na przykład, ostatnia z podanych tu statystycznych rubryk: podczas gdy przez cały rok 2011 odnotowano w podstawówkach i gimnazjach 5760 rozbojów, to w samym tylko I kwartale roku 2012 już znacznie ponad połowę więcej − 3842.

Oszczędzę Państwu dalszych liczb, kto chce, znajdzie je bez trudu w sieci − „Rzeczpospolita" omawiała wspomniany tu raport za rok 2011 w jednym z wydań styczniowych. Generalnie, ze statystyk wynika, że przestępczość i przemoc w polskich szkołach narastają w Polsce od lat, z jednym jedynym wyjątkiem. Owym jedynym rokiem, kiedy odnotowano ich spadek był właśnie przyjęty tu za punkt odniesienia rok 2007.

A jakimże to cudem w roku 2007 udało się na chwilę to, co się nijak wcześniej, a już zwłaszcza później, udać nie chciało? Ano, kto jeszcze pamięta, panowała wtedy duszna atmosfera rządów PiS, a ministrem edukacji był straszny faszysta Roman Giertych, który wprowadził w podległych sobie szkołach program „zero tolerancji dla przemocy". I owa przejściowa poprawa statystyk to właśnie efekt krótkotrwałego działania tego programu.

Więcej:

http://www.rp.pl/artykul/776919,922075-Kto-przeprosi-Romana-Giertycha-.html?p=1

KOMENTARZE

 • ...
  Teraz już chyba pan Giertych nie jest tym zainteresowany bo zmienił w międzyczasie obóz i teraz gra z władzą.
 • "Kto przeprosi Romana Giertycha? "
  Nikt.
  Zasadne pytanie kto powinien przeprosić?
  Przede wszystkim Kaczyńscy.. bo to oni ponoszą winę za odstawienie Giertycha. Czy była na to zgoda samego zainteresowanego? Czy także brał udział w nawalance-ustawce na swoją partię?
  Tego nie wiemy ale jest to bardzo możliwe... wszak mamy ubekistan i każdy polityk odgrywa jakąś sobie przypisaną rolę.
 • Będzie gorzej
  bo dlaczego miałoby nie być? Ale gorzej tylko w rzeczywistości. W tej naszej rzeczywistości, w której żyjemy my, szara masa, tzw, ludzie, ogół społeczeństwa. Natomiast w mediach, czyli rzeczywistości rządzących, z którą się liczą, będzie na ten temat cisza, czyli sprawy nie będzie. Ci kretyni żyją w innym świecie, wirtualnym, kreowanym przez wszelakie media i tam jest ok, a więc jest ok. Nasz świat mają w dupie.
 • ale polactwo się oburzyło...
  co to?! powrót do komuny?!, mundurki?!, patriotyczne lektury?!, dyscyplina?! itd, itp
 • Który rok?
  "Jako się rzekło, pełnych danych za rok 2012 jeszcze nie ogłoszono"

  A jak mieli ogłosić skoro rok się jeszcze nie skończył? A jeżeli chodziło rok szkolny to niech Pan pisze rok 2011/2012, będzie bardziej przejrzyście.
 • był solą w oku Kaczorom
  a to co dzieje się od wielu lat z naszą młodzieżą jest systemowym działaniem aby jak tylko możliwe zabić w zarodku a jeżeli już przyjdzie na świat to w młodym wieku zdemoralizować
 • Skoro teraz się skumał z PO
  to można sobie wyobrazić jakie efekty by były. Wtedy podlizywał się, teraz też się podlizuje, a szkoła by szła i tak zgodnie z wytycznymi Tuska. Giertych widocznie nie czuje się obrażony , bo by od razu poleciał z tym do sądu.
 • @konserwatystka 15:23:26
  Mylisz się! Roman w ramach solidarności z Lepperem opuścił koalicję!
 • ja przepraszam Romana Giertycha
  bo zgadzałem się z nim
 • @konserwatystka 15:23:26
  Doprawdy, co Ty POwiesz? Krótki cytat z linku: "Giertych do wora, a wór do jeziora". Ostatnio było kłopoty na tym portalu z linkami, może jednak się tym razem ukaże. Osoba, która trzyma transparent z powieszonym już za życia Lechem Kaczyńskim, czy dziś śpi spokojnie? Fe-ee!
  http://wpolityce.pl/artykuly/27131-zdaniem-grupinskiego-szubienice-na-demonstracji-to-podzeganie-do-zabojstwa-warto-przypomniec-to-po-dala-polsce-przyklad
 • @konserwatystka 15:23:26 & Bania 21:04:46 Popieram Wasze opinie.
  Calkowicie zgadzam sie z opinia Konserwatyski i Bani. Przypomijcie sobie gre intryg oczerniania ministra R. Giertycha, za mundurki szkolne, za lektury patriotyczne, za becikowe. Pamietam swiete oburzenie nauczycieli i ich protesty domagajace sie wiekszych podwyzek, niz te ktore dostawali. Niech dzis ci sami nauczyciele pomarza o tamtych czasach, gdy mieli prace, widoki na lepsze pensje i wiekszy autorytet. Swoim warcholstwem przyczynili sie do upadku szkolnictwa, wlasnego ubostwa, demoralizacji i wynarodowienia mlodziezy.
  Z R. Giertychem mieli Kaczynscy trudna sprawe bo nie szedl na kompromis, nie dawal sie nabrac na intryge, zyl uczciwie, dbal o swoja rodzine. Wraz z drugim wicepremierem A. Lepperem NIE POZWALAL NA PRYWATYZACJE, czyli wyprzedaz gospodarki polskiej. To chyba byl jego najciezszy grzech i dlatego Rzad zostal rozwiazany aby zniwelowac to pozytwne dzialanie wicepremiera i ministra R. Giertycha. Skutkiem tego, mamy dzis wladze PO i D. Tuska. Skutkiem tego, dzis miliony Polakow zyja w biedzie i wyjezdzaja za chlebem z Polski.
  Nie mogac znalezc haka na R. Giertycha obrzucano go wyzwiskami ("konski leb") i podobnie jak ojca T. Rydzyka, nazywano rosyjskim agentem. Po owocach ich poznacie - moze dzis widzicie juz kto jest na ruskim chlebie, jak Rosja brutalnie przejela wladze w Polsce i ze dzialanie wladz w Polsce, w kierunku wyjasnienia "Katastrofy Smolenskiej" jest zerowe, a nawet, ze te "polskie" wladze przeciwdzialaja wyjasnieniu tego wydarzenia.
  Jesli ktos dzis zastanawia sie na stanem obecnym pnastwa Polskiego, to musi zaczac od genezy odejscia od wladzy Kaczynskich, ktore odbylo sie zgodnie z ich zamiarem. Forsowanie zas na lidera J. Kaczynskiego jest tylko wybieraniem mniejszego zla. JAK SIE NIE MA CO SIE LUBI, TO SIE LUBI CO SIE MA. Mark Twain swietnie to opisal, ale to na pewno juz nie lektura. Dzis lektura jest sztuka oszukiwania, kazdy kazdego bo przeciez jest demokracja.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031