Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1839 postów 6 komentarzy

Pół roku na decyzję o przyjęciu euro daje nam polski komisarz UE

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Unijny komisarz do spraw budżetu, Janusz Lewandowski, w rozmowie dla portalu Biznes.pl daje Polsce pół roku na podjęcie decyzji o przystąpieniu do strefy euro - podaje tokfm.pl.

Wg komisarza Janusza Lewandowskiego już wiosną może zapaść decyzja o przyjęciu przez Polskę euro. Tadeusz Mosz nie ma wątpliwości, że nasz kraj powinien jak najszybciej wejść do strefy euro. Nawet jeśli nie spełniamy wszystkich formalnych warunków. - A dlaczego nie mielibyśmy renegocjować tych kryteriów? - pytał gospodarz magazynu "EKG" w TOK FM.

Zapewniał, że nie ma się czego bać. I kłopoty Grecji nie powinny nas napawać strachem. - Ich kłopoty nie wynikają z tego, że są w strefie euro. Tylko z lekkomyślności i zadłużania się. Grecy mają te doświadczenia na własne życzenie.

Były prezes warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych Wiesław Rozłucki nie ma wątpliwości, że Polska musi szybko wejść do strefy euro.

- Obecnie kształtuje się architektura systemu finansowego, unii bankowej. O tym będą decydować członkowie strefy euro. Dobrze byłoby być w tym procesie decyzyjnym i zapewnić warunki korzystne dla Polski - argumentował w "EKG".

Unijny komisarz do spraw budżetu, Janusz Lewandowski, w rozmowie dla portalu Biznes.pl daje Polsce pół roku na podjęcie decyzji o przystąpieniu do strefy euro. - Polska musi powiedzieć, gdzie jest. Czy na obrzeżach Unii, czy w środku strefy euro - stwierdził.

Więcej:

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103090,12985280,Jak_najszybciej_wejdzmy_do_strefy_euro___Plusy_zdecydowanie.html 

KOMENTARZE

 • chuje
  .
 • @policjant łapówkarz 13:03:17
  tępe chuje
 • @
  Jeżeli pozbędziemy się złotówki to w przyszłości tylko wojna będzie mogła zmienić naszą sytuację. Zauważcie że za przystąpieniem wypowiadają się tylko społeczne bezproduktywne darmozjady.
 • @korwinista 13:29:51
  "tepe chuje"..
  Obawiam sie, ze nie tepe..
  Ze doskonale wiedza, co robia...
  Nawet Lewandowski...
  Podpadaja tym samym (Lewandowski) pod wypowiedz Grzesia Brauna...
  Te o karze za zdrade stanu...
  Niestety - nigdy im wlos z glowy nie spadnie...
 • Przyjęcie euro oznacza koniec suwerenności Państwa Polskiego
  Lobbujący za przystąpieniem Polski do strefy euro to ślepcy i głupcy! Rezygnacja z polskiego złotego i suwerennego kształtowania polityki monetarnej - bo do tego sprowadza się przyjęcie euro - oznacza na dłuższą metę koniec niezależności i suwerenności Państwa Polskiego! Polityka monetarna obok polityki budżetowej i podatkowej to podstawowe narzędzia wpływania na politykę gospodarczą kraju. Wyzbycie się polityki monetarnej przy istniejących uwarunkowaniach, to jest niewielkim majątku kraju, ogromnym w porównaniu do tego majątku zadłużeniu i przy negatywnej demografii uczyni z Polski zakładnika międzynarodowego kapitału i międzynarodowych interesów. Nigdy nie wolno do tego dopuścić! Wstyd Panie Lewandowski, wstyd Panie Mosz! Mówię to jako doświadczony finansista.
 • @policjant łapówkarz 13:03:17
  Popieram Pańskie zdanie.

  To sprzedawczyki.
  Dla pieniędzy własną matke wysłaliby pod latarnię.
  Lewandowski właśnie udowodnił że nie jest Polakiem, tak jak i cała reszta tej okupacyjnej zgrai.
 • Po kiego grzyba
  mamy mieć wpływ na kształt unii bankowej i fiskalnej w strefie € ??? Niech tam sami sobie kopulują. Ten Rozłucki to jakiś debil.
 • ??
  "Pół roku na decyzję o przyjęciu euro daje nam polski komisarz UE"
  A ile nam daje na NIEPRZYJĘCIE euro? To brzmi jak szantaż ten tytuł.
 • @korwinista 13:29:51
  to nie sa tepe chuje ,oni sa postawieni po to zeby Polske do konca rozwalic,zadluzyc i zrobic z niej 1 stan jednego panstwa o nazwie 'Europa" .niestety tepe jest spoleczestwo ,ktore na to pozwala i potulnie milczy
 • @Temat
  To niesamowite, że słysząc takie wiadomości, krytyka jest można rzec: bardzo niszowa.

  Czy ludzie skretynieli do reszty, że wszystkie wiadomości nie grzmią na takie "zapewnienia" jak:

  "Zapewniał, że nie ma się czego bać. I kłopoty Grecji nie powinny nas napawać strachem. - Ich kłopoty nie wynikają z tego, że są w strefie euro. Tylko z lekkomyślności i zadłużania się. Grecy mają te doświadczenia na własne życzenie."

  Czy to oznacza, że pan Rozłucki uważa, że jeśli jeden z dużych krajów należących do strefy Euro ma kłopoty, to nie wpływa w żaden sposób, na wspólną walutę? Czy więc idąc dalej: poważne kłopoty Hiszpanii, Portugalii i Włoch to też "na własne życzenie" i "nie powinno to nas napawać strachem"?!

  Kiedy się obudzi rycerz z Giewontu, kiedy grom z jasnego nieba trafi w tych zdrajców!!!?
 • Znamy zatem termin wybuchu POWSTANIA NARODOWEGO kolejnego
  Przecież ta prowokacja zdrajców ma nas skłonić do wybuchu niezadowolenia i strajku generalnego, manifestacji, do otwartego oporu. Tylko na to czekają, stan wyjątkowy, wojenny, obca "pomoc wojskowo-policyjna". Najpierw dalsze przykręcanie śruby, totalne państwo policyjne, inwigilacja i prowokacje. Polacy nie darują wejścia do strefy euro, oczywiście ci świadomi, bo reszta lemingów to powinna obywatelstwo polskie stracić, żadnego z nich pożytku dla Polski.

  "Tadeusz Mosz nie ma wątpliwości, że nasz kraj powinien jak najszybciej wejść do strefy euro. Nawet jeśli nie spełniamy wszystkich formalnych warunków. - A dlaczego nie mielibyśmy renegocjować tych kryteriów? - pytał gospodarz magazynu "EKG" w TOK FM.

  Zapewniał, że nie ma się czego bać. I kłopoty Grecji nie powinny nas napawać strachem."

  Ten człowiek jest głupszy niż ustawa o głupocie i zdradzie ekonomicznej przewiduje. Zawsze przełączam TV jak go widzę, pierdoły jakie zasadza są nie do zniesienia, zresztą w ogóle w TV w każdym kanale tak jest może poza RADIO MARYJA, ale nawet tam słyszałem dyrdymały o złocie.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Tadeusz_Mosz

  W Nowej Narodowej Polsce wyleci z mediów publicznych z wilczym biletem. Najlepiej niech wyemigruje do strefy euro, może do Grecji, albo Hiszpanii.
 • Euro TO TAKI SZNUR
  który kupimy tylko po to by nas na nim powiesili.
 • jaki polski ?
  to międzynarodowy złodziej
 • jeszcze został moszna tadeusz
  i rozbucki to złodzieje mniejszego kalibru
 • @korwinista 13:29:51
  ostrzone tępym szabes nożykiem.
  tfuuu...
 • Lewandowski
  Ty qrwo obrotowa i za eurocenty sprzedajna ODDAJ BISTONE ŁODZIANOM !!!
 • Lewandowski ,sprzedawczyk jakich u nas wielu
  za to co powiedział powinno się jego twarz drukować na papierze toaletowym ,zeby każdy miał przyjemność
 • @policjant łapówkarz 13:03:17
  To dziwne, ale to samo słowo jako pierwsze przyszło mi na myśl.
 • Czy ktoś wie o co chodzi?
  "nasz kraj powinie jak najszybciej wejść do strefy euro"
  "Ich kłopoty nie wynikają z tego, że są w strefie euro. Tylko z lekkomyślności i zadłużania się."

  A teraz info z Polski:
  - aktualny wskaźnik zadłużenia do PKB znajduje się w okolicy konstytucyjnego limitu 55%
  - bez możliwości gry kursem waluty krajowej traci się możliwość oddziaływania na kosztową konkurencyjność gospodarki nadal istotną dla Polski a szczególnie znaczącą w czasach kryzysu.

  Patrząc okiem sceptycznego paranoika Janusz Lewandowski realizuje fragment zakrojonego na szeroką skalę planu ostatecznego zerżnięcia w D Rzeczypospolitej: zabezpieczenie parametrów wejścia do EURO wymusi na rządzie (a raczej da mu pretekst) sprzedaży kilku najbardziej liczących się spółek pozostających w rękach publicznych. Oczywiście planowane jest wyzbycie się całości a że robienie tego detalicznie rękoma MSP jest politycznie niebezpieczne podjęto działania umożliwiające szybką i bezproblemową sprzedaż przez GPW (robocza nazwa projektu "Inwestycje Polskie").
  Agent Donald T. posiadając pełnię władzy z nadania Niemiec i Rosji (efekt zakończenia fazy projektu "Smoleńsk" to prezydent-marionetka) nie podejmuje walki o odblokowanie portu Szczecin oraz przygotowuje podległy mu protektorat do stanu wyjątkowego (wprowadzanie przepisów ograniczających wolności obywatelskie oraz budowanie nastroju zagrożenia uzasadniającego wzrost nakładów, wyposażenia, stanu osobowego oraz uprawnień dla służb porządkowych).
  Aby ułatwić zarządzanie protektoratem w przyszłości wprowadza się reformy uderzające w jakość kształcenia młodych pokoleń, wprowadza narzędzia ułatwiające przejmowanie coraz większych porcji dochodu narodowego przez zagraniczny kapitał (ustawa o odwróconej hipotece) itd. itp.
 • Problem w tym, że ten komisarz
  nie jest polski tylko unijny.
 • @Marek Kajdas 16:24:42
  "Znamy zatem termin wybuchu POWSTANIA NARODOWEGO kolejnego"

  Wierzysz w to ? Bo ja nie wierzę ! Nikt palcem w bucie nie kiwnie i Polska obudzi się z euro zamiast złotówki !

  Co nie stało się do dziś, nie stanie się już nigdy. Polski nie ma - dzięki prawicy, która czekając na jakiś mityczny "moment", zamiast się połączyć... dzieli się jak prymitywny pantofelek.

  Pozdrawiam.
 • @policjant łapówkarz 13:03:17
  Prawdziwe zadłużenie Polski wynosi już powyżej BILIONA ZŁ!!! Proponowanie nam, polakom euro w takiej sytuacji, pokazuje, kim jest NADKOMISARZ Lewandowski i jaki los chce nam zafundować!!! Rozumiem zdenerwowanie policjanta łapówkarza,ale wulgaryzmy nie powinny być używane na NE, bo to obniża poziom dyskusji!
 • @Mr Yu 13:58:03
  nie lawiruj i nie manpuluj... obojetnie czy spełnimy warunki czy nie to i tak nie powinniśmy wchodzic do tego okupacyjnego systemu EURO czy ojro, czy jakos tak!!!!
 • O czym oni mówią, przecież ta decyzj jest juz dawno podjęta, że...
  NIE WCHODZIMY DO STREFY EURO!!!
 • .
  "Obecnie kształtuje się architektura systemu finansowego, unii bankowej. O tym będą decydować członkowie strefy euro. Dobrze byłoby być w tym procesie decyzyjnym i zapewnić warunki korzystne dla Polski - argumentował w "EKG"."
  ________________________________


  Po prostu chodzi im o własne cztery litery i możliwość załapania sie na dobre 'racje żywnosciowe" w tejże "architekturze systemu finansowego unii bankowej".

  Tak było w 1997 roku z reformą administracyjną, tak było w latach 90tych z wyprzedażą banków i przemysłu, tak było z wejściem do ue w 2004, tak jest i teraz...
  Ciągle te same nazwiska, te same mordy: Tusk, Bielecki, Lewandowski itd itd
 • Ta decyzja ma
  związać Polskę z Niemcami na stałe i uzależnić ją od nich, na zgubę Polski i Polaków.
 • Ten
  pan Mosz i tok skompromitowali się już dawno ich opinie i rady są kompletnie nieużyteczne nawet szkodliwe pamiętam jak podważali nie tak dawno Pana Rybińskiego , naśmiewali się jaki to on czarnowidz i co ? on miał rację ,oni kłamali .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031