Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1839 postów 6 komentarzy

Nowa książka: „Jak Polacy Niemcom Żydów mordować pomagali”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Stefan Zgliczyński napisał książkę „Jak Polacy Niemcom Żydów mordować pomagali”, która wkrótce będzie dostępna na pólkach księgarskich - pisze Adam Cyra na projektpilecki.pl.

Jej recenzent Artur Domosławski napisał: „Mit Polski Niewinnej jest powielany od dziesięcioleci, wyrastają na nim kolejne pokolenia Polaków. Jan Tomasz Gross dotknął swoimi książkami zaledwie czubka góry – za co mu chwała. Z kolei prace zawodowych badaczy Zagłady, które obnażają polskie w niej wspólnictwo, nie są niestety znane szerszej publiczności. Szkoda, bo wywracają do góry nogami społeczną historię Polski – II RP, okupacji, PRL aż do dziś. Niestety wiele wskazuje na to , że będzie to kolejna próba przerzucenia odpowiedzialności za drugą wojnę światową z agresorów na ofiary.

Czytamy dalej - W tym kontekście pojawia się książka Stefana Zgliczyńskiego, nie obciążona balastem prac naukowych, zaadresowana szczęśliwie – podobnie jak dzieła Grossa – do szerokiej publiki. Oby ta publika zdołała kiedyś przyjąć do wiadomości, że Polacy masowo donosili na żydowskich sąsiadów (tak, tak, to nie były pojedyncze zatrute jabłka), szantażowali, wymuszali haracze, mordowali. Cierpimy na niedostatek wiedzy i refleksji nad tym, co Polska i Polacy wyrządzili Żydom czy Polakom żydowskiego pochodzenia (odwieczny kłopot z definicją). Nie dlatego, że wiedza ta jest niedostępna, lecz dlatego że większość się przed nią broni. Może książki takie, jak mocna i poruszająca praca Zgliczyńskiego przyczynią się kiedyś w końcu do głębokiej zmiany? A może nie? Możliwe, że mit Polski Niewinnej jest nie do wykorzenienia. Ale próbować trzeba – i ta książka jest taką właśnie ważną, odważną i ambitną próbą”.

 

Więcej:

//projektpilecki.pl/index.php/aktualnosci/26-adam-cyra-krytycznie-o-nowej-publikacji-o-stosunkach-polsko-zydowskich-w-czasie-ii-wojny-swiatowej

KOMENTARZE

 • KOLEJNA PORCJA PROPAGANDY NIEBNAWISCI PRZECIWKO POLAKOM?
  RE: Oby ta publika zdołała kiedyś przyjąć do wiadomości, że Polacy masowo donosili na żydowskich sąsiadów (tak, tak, to nie były pojedyncze zatrute jabłka), szantażowali, wymuszali haracze, mordowali.

  --- Niby ksiazka pana Zgliczynskiego podaje dowody w tej sprawie? Ciekawe jakie?

  Wiec pan Domoslawski chwali ksiazki Grossa, takie jak "Sasiedzi" czy "Strach"? Co by to mowilo o panu Domyslawskim?

  A kiedy ktos - np. pana Domaslawski z wiadomej gazety - napisze o rzeczywistych zbrodniach zydowskich przeciwko Polakom?

  Kiedykolwiek?

  Czy pan Domaslawski jest zydowskiego pochodzenia? Mialem kiedys znajomego o tym nazwisku, byl Polakiem zydowskiego pochodzenia, porzadnym czlowiekiem, nie antypolskim rasista.
 • OTTO VON BISMARCK
  OTTO VON BISMARK - w chwili szczerosci - "PO TO BOG STWORZYL POLSKICH ZYDOW, ABYSMY MIELI ARMIE DOBOROWYCH SZPIEGOW'.
 • .
  Mam tylko nadzieję, że będzie to zimny prysznic dla ogłupiałej chrześcijańskiej tłuszczy ("Jezus na króla Polski") uznającej za akt najwyższego poświęcenia sytuację w której rodzice narażają na śmierć swoje dzieci, by ratować obcych im ludzi.
  Jednego z nich (Ulma czy jak mu tam było) chcą nawet zrobić jako błogosławionego, czyli swojego świątka..
 • @OHV 14:40:11
  Masz rację Polacy narażali swoje rodziny, dzieci za ukrywanie Zydów, którzy teraz tak sie za to odwdzięczają. Jest jednak jeden bardzo chlubny wyjatek (może jest ich więcej, ale ja znam tylko ten jeden)- śp Alfred Kowlaczyk - znany Aktor w dowód wdzięczności za uratowanie przez hitlerowcami postawił tej polskiej rodzinie pomnik w ich miejscu zamieszkania. Chwała mu za to.
 • @OHV 14:40:11
  a wy towarzyszu bozon czy jak cię tam zwac, proponujecie znany model z komunizma, bohatersko donosić w imię pawki morozowa i innych świętych sowickowo sojuza... no to szagom za ural paszoł won...
  CHRYSTUS KRÓLEM POLSKI ZOSTANIE...
 • @gorylisko 14:53:41
  W swojej głupocie nie wmawiaj innym co myślą.
 • @Jan Paweł 14:49:57
  Nie chodzi o wyjatek, taki czy inny. Chodzi o zasadę, że rodzice nigdy nie mieli, nie mają dzisiaj i nie będą mieć w przyszłości takich zbrodniczych praw.
  Choćby nawet KK uznał to za cnotę a ogłupiona tłuszcza przyjęła za obowiązek moralny.
 • Jeszcze trochę i.......
  http://www.youtube.com/watch?v=GiWRzwWu5mY
 • Antypolonizm
  Autor ma rację, że cierpimy na niedostatek wiedzy i refleksji, ale nad tym, co Żydzi wyrządzili Polakom (np. na Kresach po wkroczeniu armii czerwonej). Ale też możliwe, że mit niewinnych Żydów jest nie do wykorzenienia
 • @night rat 15:21:49
  Nie masz żadnych argumentów merytorycznych. Jak przystało na otumanionego od razu 'argumentujesz' kapowaniem, czyli stosujesz nastepujący ciąg logiczny: nie chcesz narażac swoich dzieci na smierc by ratować zyda, znaczy to tyle, że chcesz żyda "zakapować czy samemu zabić".

  Chyba nie muszę juz udowadniac, że masz b.poważne problemy z trzeźwym mysleniem.
 • Panie Piński zbów reklamujesz pan paszkwile. Czemu NE za darmo? reklamuje
  szmatławce i paszkwilaki?
 • Niemcy i ich kolaboranci (gownie "mniejszosci" jak Ukraincy, "etniczni Litwini, i aszkenazyjczycy...) pomagali grupie niemieckic
  homoseksualistow z aszkenazyjskimi korzeniami trzymajacej wladze w Reichu Hoitlera tak dobrze, ze zamiast selekcji "zdolnych do odnowy zydowstwa i 2NAJLEPSZEGO ELEMENTU ZDOLNEGO DO WALKI O BYT" W VELU WYSLANIA POZOSTALOSCI DO ZDOBYWANEJ PRZEZ GEN Rommla Palestyny jako docelowego rezerwatu wytepili zamieszkalych w jednoczonej prze Hitlera Europie kandydatow na nowohebrajczykow i Palestyne musieli kolonizowac dezerterzy od Andersa oraz "alija" "uchodzcow z za zelaznej kurtyny" organizowana przez ZSRR i PRL.
 • ŻAGIEW – hitlerowscy kolaboranci czy żydowscy faszyści?
  Żądam nakręcenia filmu o działalności żydowskiej Grupy SS Żagiew. Przypomnę ze siedzibą tej gestapowskiej organizacji była Warszawa ul Leszno 13/14. To tam GESTAPO szkolił agentów żydowskich z organizacji Żagiew do walki z Polakami ukrywającymi żydów a zwłaszcza ich złota, do wnikania i dekonspirowania rodzących się grup oporu, do wnikania i denuncjowania oddziałów partyzanckich poczynając od AK poprzez BCh i NSZ. Żydowscy agenci GESTAPO wg IPN i znajdujących się tam dokumentów wykonali olbrzymią pracę wydając tysiące Polaków z rodzinami w ręce oprawców z GESTAPO.
  http://www.innyswiat.most.org.pl
  http://www.fronda.pl
  Jakiś żyd dokonuje niebywałego kłamstwa twierdząc że w Jedwabnem Polacy wymordowali żydów. Kłamstwo. Olbrzymie kłamstwo które powtarzają oficjalne media rządowe.Prawda jest inna tu poniżej , zeznania świadków które znajdują się w IPN a one wyraźnie mówią kto mordował
  http://www.bialystok.ap.gov.pl
  Ci ludzie nie kłamią, ci żydzi dający świadectwo nie kłąmią. Kłamie żyd Stolzman ze swoja bandą potomków żydowskich gestapowców z ul Leszno 13,
  Prowokacja kielecka. Kolejne kłamstwo żydowskie o prowokacji UBeków żydowskich. To kierownictwo UB, "przypadkowo" same żydy sprowokowały, zrealizowały i wykonały prowokację kielecką. Była ona wtedy potrzebna żydom bo nic u żyda nie dzieje się bez przyczyny
  http://www.aferyprawa.eu
  http://docs4.chomikuj.pl
  Forumowicze, żydzi sa zakałą Polski. Oni zostali przygarnięci po pogromach na zachodzie Europy ale odwzięczyli się agresją mordem i destabilizacją Państwa. Są odpowiedzialni nie tylko za IIWŚ ale i za 20 lat destabilizacji Polski. Nie dajmy się takim Pasiżydowm czy dziennikarzom prowokować. Powielajcie prawdę o żydowskich knowaniach przeciw Polakom i Polsce. Polska nie jest bankiem charytatywnym mającym za zadanie utrzymywać pasożytów w ich ekspansjonistycznej agresji na cały świat. Walczcie Polacy o Polskę bo jest mielona na mace.
 • @kemo159 15:26:16
  Przed pokoleniami Polaków ukrywano rolę Żydów w Komunistycznej Partii Polski i sposób osiągania własnych celów oraz zachowanie Żydów po 17 września 1939 roku na Kresach Wschodnich i na wschodnich terenach Polski, kiedy to polscy obywatele pochodzenia żydowskiego aktywnie włączyli się w eksterminację ludności polskiej, milcząco przykrywa się rolę obywateli polskich, narodowości żydowskiej po roku 1945, więc teraz młode pokolenie Polakow odbiera takie teksty z zaskoczeniem. Propaganda trafia na podatny grunt. Państwo polskie jeszcze dopłaca do tej akcji oczerniania narodu polskiego/ film Pokłosie /.Niestety mamy taką sytuację, że decydenci są zainteresowani podgrzewaniem antypolskich nastrojów.
  Proste pytanie. Dlaczego profesorowie z Izraela wykładający na polskich wyższych uczelniach nie zabierają glosu w tej sprawie? Bardzo często zapraszani są do polskiej telewizji i ani slowem nie oburzają się na takie kłamstwa.
  RO
 • @OHV 15:10:01
  towarzyszu, raz jeszcze proszę przeczytać ze zrozumieniem tekst który napisałem...zwracam się w nim tylko do towarzysza...
  jezeli to sprawia panu trudności proszę porpsić o powtórzenie gimnazjum...
  czy z tabliczką mnożenia ma pan podbne problemy ?
  jezeli tak to proszę przekazać finanse mamusi...
 • @night rat 19:05:21
  "jakbyś napisał jasno wprost, że osobiście nie zamierzasz ryzykować dla innych, nie byłoby takiej reakcji"
  ___________________

  Jesteś tak ograniczony, że nie rozróżniasz co znaczy narażac sięosobiście a co znaczy narażać kogoś innego. Wyobrażenia nie mają żadnego znaczenia, wspólczesny kodeks karny jasno to kryminalizuje.
 • @night rat 19:05:21
  "co najwyżej dorabianoby ci różne intencje zamiast uszanować a i wskazać, że jednak warto."
  ___________________________

  Nonsens. Narażanie dzieci to zbrodnia, której nic nie usprawiedliwia.
  Tak jak napisałem, nikt nigdy nie dał rodzicom takiego prawo w przeszłosci, nie maja go współcześnie i nie będą mieć w przyszłości.
  Nie jest moja winą, że robią z was kretynów, że robi to także KK.
 • @gorylisko 17:51:18
  O ile w komentarzu powyżej napisałem w czasie niedokonanym, to z Waćpana juz go zrobili.
 • @OHV 20:10:16
  Ludzie (jezeli mozna jeszcze was tak nazwac) czy was juz calkiem pop......? Tu sa poruszane wazne sprawy Polski , a wy sie klucicie , wstyd . Takich jak wy NE powinien wy......... stad . Motloch bo tylko tak was mozna nazwac .
 • @Autor
  Moment moment. To ze jacys Polacy zabili jakichs Zydow to zapewne prawda tak jak i to ze jacys Zydzi zabili jakichs Polakow, ludzie zabijaja sie codziennie. Natomiast poruszajacym jest cytat "nie obciążona balastem prac naukowych". Oh czyli rozumiem, ksiazka napisana bez jakiegokolwiek dowodu. Yhym to ciekawe. Gratuluje autorowi ksiazki
 • @Jan Paweł 14:49:57
  Przeciez to normalne, rowniez sie spotkalem z przypadkiem gdy wnuk zyda uratowanego z Birkenau bodajze finansuje (poniewaz jest teraz bogaty) najblizsza rodzine "ratownikow". W kazdym narodzie sa ludzie dobrzy i mendy.
 • @jaDOCENT 15:25:28
  Moment, a kiedy Matka Boska wyglosila te slowa?
 • @Pan Marky 14:16:05
  Szanowny Panie, to dzięki pańskiemu guruuu czyli L. Kaczyńskiemu mamy to co mamy, że Niemcy oczyszczają się z ludobójstwa podczas II wojny światowej i zwalają na Polaków mordy, pomagają im w tym oczywiście żydzi, którzy otrzymują duży haracz od nich. Gdyby Kaczyński nie zatrzymał ekshumacji, to prawda ujrzała by światło dzienne a tak to my jesteśmy w oczach świata też mordercami, niedługo Niemcy i Żydzi swoją propagandą wmówią światu, że Hitler to Polak!!!!!
 • @banitaAK 21:01:41
  Masz coś merytorycznego do powiedzenia poza lamentacją?
 • @Wrzodak Z. 21:49:12
  Jedno jest pewne - Hitler nie był Niemcem.
 • No to Salon ma nową gwiazdę a Domosławski ... nowy dom???
  "Jej recenzent Artur Domosławski napisał: „Mit Polski Niewinnej jest powielany od dziesięcioleci, wyrastają na nim kolejne pokolenia Polaków. Jan Tomasz Gross dotknął swoimi książkami zaledwie czubka góry – za co mu chwała."

  ---> Za "Kapuściński non-fiction" Salon, wraz z reżimowymi GWno_wartymi mediami, odsądzał Artura Domosławskiego od czci i wiary - bo zawiódł zaufania, zdradził ...!!! Ale teraz stanie się pupilkiem Michnika i reszty
  Nie rozumiem takich ludzi, co nimi może kierować, by tak lekko wyzbywać się dobrego imienia, biorąc świadomie udział w kłamstwach i oszustwach. Przecież dzieła Jana Tomasza Grossa - czyli "Janka", jak go zwie Michnik - to zwykła paszkwile na Polaków, zawierające wymieszane ze sobą półprawdy i zwyczajne kłamstwa.
  Skoro według Artura Domosławskiego, atutem książki Stefana Zgliczyńskiego - tak jak i książek Grossa - jest to, że jako "nie obciążona balastem prac naukowych" może być łyknięta przez "szeroką publikę", to jasne jest, że kierują oni te książki do kretynów, którzy uwierzą we wszystko co im podsunie ich guru.

  PS. Ciekawe, czy ktoś jeszcze, oprócz businessholocaustowców, będzie kupował takie antypolskie paszkwile ...
 • @Logic
  "Oh czyli rozumiem, ksiazka napisana bez jakiegokolwiek dowodu. Yhym to ciekawe. Gratuluje autorowi ksiazki"

  ---> Zdecydowanie dołączam się do takich "gratulacji"! :)
 • @OHV 22:17:57
  Rusz gowno (OHV) to bedzie smierdzialo . Mnie nie sprowokojesz . Zegnam i Wesolych Swiat .
 • @banitaAK 00:10:04
  Czyli poza pluciem nie masz nic do powiedzenia.
 • @Wrzodak Z. 21:49:12 PANIE WRZODAK, CZY POTRAFI PAN UDOWODNIC PRAWDZIWOSC SWOICH TWIERDZEN?
  Szanowny panie Wrzodak, czy ma pan dowody (fakty) na prawdziwosc panskiego wierzenia i twierdzenia, ze L. Kaczynski to moj "guruuu"? Jesli tak, niech pan je poda.

  Czy ma pan dowody (fakty) na prawdziwosc panskiego wierzenia i twierdzenia, ze "to dzięki (...) L. Kaczyńskiemu (...) Niemcy oczyszczają się z ludobójstwa podczas II wojny światowej"? Jesli tak, niech pan je poda.

  Czy ma pan dowody (fakty), na prawdziwosc panskiego wierzenia i twierdzenia, ze to Kaczynski, czy glownie Kaczynski, odpowiada za zatrzymanie "ekshumacji" (jak rozumiem, w Jedwabnem)? Jesli tak, niech pan je poda.

  Mozna wierzyc w co sie chce, i twierdzic co sie chce, ale czy ma sie dowody (fakty) nas zasadnosc swoich wierzen i prawdziwosc swoich twierdzen? Jesli ich sie nie ma, moze te wierzenia sa falszywe, a te twierdzenia klamliwe?

  RE: niedługo Niemcy i Żydzi swoją propagandą wmówią światu, że Hitler to Polak!!!!!

  --- Faktycznie, czytalem w jakiejs amerykanskiej encyklopedii, ze Hitler to Austriak (a wiec nie Niemiec). W slawnej w Ameryce biografii Hitlera amerykanskiego historyka Tolanda jest wywod na temat czeskiego pochodzenia Hitlera (rzekomo pochodzil ze starej czeskiej rodziny o nazwisku "Hitlarz," czy cos takiego). I rzeczywiscie, spotkalem Amerykanow, ktorzy twierdzili, ze Hitler byl Czechem. Oczywiscie, wielu, nie tylko w Ameryce, twierdzi tez, ze Hitler byl Zydem. Zatem ewentualne twierdzenie, ze Hitler byl Polakiem, czy nawet Chinczykiem, nie powinno byc zbyt szokujace, czyz nie tak?

  W rzeczywistosci, Hitler byl Niemcem, uwazal sie za Niemca, czy za Arcy-Niemca, i dzialal w imieniu, i praktycznie ze stuprocentowym poparciem, narodu niemieckiego. Takie sa fakty.

  Niech sobie jacys tam osobnicy wierza i twierdza, ze np. Hitler byl Polakiem z Grodziska Mazowieckiego o nazwisku Hitlerski.

  Jednak czy maja dowody (fakty) na polskie pochodzenie Hitlera?

  Jesli ich nie maja, czy nie wychodza na klamcow?
 • O tym w jakim gównianym państwie mieszkamy (nie mylić z Polską) świadczą właśnie takie
  sytuacje, że antypolską książkę i do tego kłamliwą można legalnie i masowo wydawać i dystrybuować w księgarniach, podczas gdy książki o ludobójstwie żydowskim na Polakach są niedostępne, a ich autorzy niejednokrotnie ścigani (a być może i mordowani, jak dr Ratajczyk) przez komanda działające w państwie, i jak sądzę na jego zlecenie.
 • Antypolonizm, polonofobia, nienawiść etniczna
  takie tagi powinny być pod artykułem.
 • @Andron 10:01:01 ZNAKOMITE SLOWA
  Szacun i pozdrowienia.
 • Przemyślenia
  By nikt nas nigdy nie zaskoczył
  Polacy muszą otworzyć oczy
  Kto w sejmie w loży tam zasiada
  Spójrz jeśliś polak w oczy sąsiada

  Mośki Szewachy Lejby i Icki
  Wszak zamiast czapek noszą mycki
  Mają kieszenie dosyć obszerne
  W bufetach jedzą żarcie koszerne

  I moi drodzy tez coś tak czuje
  Że taki Icek na przekór głosuje
  Gdy Polak coś dobrego chce
  To taka gnida mówi nie

  I aby Polskę całą zbawić
  Trzeba się z banda tą rozprawić
 • Szok!
  Czy wy wiecie o czym mówicie?
  http://innemedium.pl/comment/reply/6303

  Masakra. Jeśli to prawda, to znaczy że wszystko jest ustawione od początku do końca. Syjonizm to plan czysto szatański, przeprowadzany na przestrzeni wieków.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031