Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1839 postów 6 komentarzy

"Mój ojciec Mordechaj i dziadek Juda" - dziennikarz TVN24 o "lustrowaniu" rodzin

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

- Życiorysy rodziców Bronisława Wildsteina są podobne do życiorysów moich starych. A redaktor Wildstein ma poglądy diametralnie odmienne od moich - mówi w rozmowie z "Newsweekiem" Andrzej Morozowski, dziennikarz TVN24 - podaje tokfm.pl.

 Andrzej Morozowski został ostatnio "zlustrowany" w "Gazecie Polskiej" przez Dorotę Kanię. "Ujawniła", że jego ojciec przed wojną nazywał się Jodek Mordka i był komunistycznym działaczem, po wojnie spędzonej w ZSRR pracował natomiast w Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego.

- Kania wszystko pokręciła. Mój ojciec rzeczywiście był Żydem, tylko nazywał się Mordechaj Mozes. Dziadek był Juda, dla kumpli Judka, więc Kania chyba połączyła dziadka z ojcem w poprzekręcanych wersjach - mówi Morozowski Marcinowi Mellerowi.

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,13307711,_Moj_ojciec_Mordechaj_i_dziadek_Juda____dziennikarz.html

KOMENTARZE

 • Pokręciła
  ojca z dziadkiem ale o MBP napisała prawdę. Jakim'że to sposobem syn Mozesa nazywa się Morozowski to już żydek nie wyjaśnił. Pewnie to taka świecka komunistyczna tradycja - zmiana nazwisk na polskie. Nu, Morozowski a mame to z których to Morozowskich?
 • No to
  dlaczego on się nazwywa Morozowski? Zmiany nazwisk, pesudonimy przybiera się, jak się chce kogoś oszukać lub przed czymś/kimś ukryć..Na przykład mafiozi z Pruszkowa, Wołomina przybierali nazwy: Perszing, Malizna, Wołowina..A przed kim lub czym sie ukrywa Morozowski i jego kumple z Michnikiem włącznie? Kogo chcą oszukać, okłamć?
 • @korwinista
  "Nu, Morozowski a mame to z których to Morozowskich?"

  ---> Jak to "Z których?"
  Nie wiesz, kto to: Дед Мороз? Przyszedł, zrobił swoje i sobie poszedł ... a Морозoвкий pozostał.
 • Więcej proszę
  Ciekawe ile jeszcze takich kwiatków w polskim życiu publicznym jest - wśród dziennikarzy, polityków, biznesmenów. Ot taka zafałszowana elyta o rodowodzie ubeckim. Największym zaś paradoksem jest, że oni wszyscy robią za autorytety moralne....
 • wygląd
  odbiegający od semickiego wzorca ,pogromy i gwałty stworzyły takich Semitów.Po prostu bycie żydem teraz to fajny geszeft.Co do zmiany nazwisk to celowe działanie mafijne celem obrobienia tubylców i działająca V kolumna.
 • @lju 15:00:02 Przypominam Mariana Hemara "Orędzie o amnestii":
  "Dla najemnych Judaszów
  Bolszewickiej bestii
  Nie będzie przebaczenia
  Nie będzie amnestii"
 • @Marek.Lipski 14:17:46
  Dla Lisa więcej od Hemara: http://www.youtube.com/watch?v...
 • @1normalnyczlowiek 14:04:04 Pzdr!
  Hemar pisze o złodziejach pamięci polskiej: O, cześć wam, moskiewskie bieruty!
  O, cześć wam, ludowi kamraci!
  Niech Bóg wam stuleciem straszliwej pokuty
  Za zdradę Warszawy zapłaci!

  A dzisiaj, ta ciżba moskiewskich zaprzańców,
  A dzisiaj, te same psubraty
  Z butami się pchają na groby powstańców
  I wieńce im niosą i kwiaty -

  Dziś oni te groby chcą wziąć w swa arendę
  I ukraść im honor tej chwili
  I zwołać umarłych pod swoja komendę,
  Gdy żywych już sami dobili.
 • @1normalnyczlowiek 14:04:04 Pzdr!
  To nie lustracja a vetting. Do dziś praktykowany w Anglii czy USA. Sprawdzanie życiorysów ludzi którzy maja rządzić to nie tylko sprawa Anglii czy USA tylko normalnie funkcjonujących państw a nie parapaństw. O tym jak ważne by wiedzieć skąd pochodzi "nasza elita", kto ich wytworzył świadczy dzisiejszy dzień. Gdy cała Polska żegna "prymasa trudnych czasów", czasów mordowania przez komuchów księży i świeckich lewackie telewizje, komuchy i kapusie SB żegnają przeciwnika Radia Maryja bo kiedyś 10 lat temu coś tam Prymas powiedział krytycznie o radiu. Ileż cynizmu ileż obłudy a przecież to wym wasi ojcowie i dziadowie mordowaliście Polaków i księży to wam się wydaje, że Stalin oddał wam Polskę po wsze czasy.
 • @sambor 14:16:47
  4 miliony Żydów zamieszkałych w Polsce jest członkami Światowej Federacji Żydów – według oświadczenia Szymona SZURMIEJ w Telewizji Warszawskiej.
  Udokumentowanych jest w zasobach archiwalnych MSW 2 miliony i 700 tysięcy, w czym olbrzymia liczba Żydów ukrywających swoje pochodzenie.
  Większość Żydów zajmuje kluczowe stanowiska w masmediach, kulturze, polityce i gospodarce.
  Żydzi twierdzili, ze w obozach zginęło 3 ml 400 tys. czyli 100% ludności żydowskiej z przedwojennej Polski! Ostatnie kalkulacje podają 110 tysięcy.
  Przed i w 1939 roku Żydzi polscy uszli przeważnie do Związku Sowieckiego. Oni powrócili przebrani za II Dywizje Piechoty tzw. Wojska Polskiego.

  Jakub Berman i inni żydowscy zbrodniarze wojenni wprowadzili władze “zydokomuny” terrorem. Wyszkoleni przez NKWD Żydzi z Rosji tworzyli 70% ilości “pracowników” i cale kierownictwo Urzędu Bezpieczeństwa. Ludzie ginęli jak za czasów bolszewickiej rewolucji w Rosji. Ponad 1 milion polskich patriotów przeszedł przez ciężkie wiezienia i obozy pracy niewolniczej, jak w kopalni uranu w Kowarach. 1 milion 100 tysięcy wywieziono do gułagów w Związku Sowieckim, w tym co najmniej 300 tysięcy inteligencji mogącej utworzyć administracje państwa. Nieokreślona liczbę patriotów z AK, SZ., Bach i opozycje rozstrzelano, zamęczono na śmierć lub latami trzymano w więzieniach.
  W walce z okupantem hitlerowskim zginęło 10% stanu żołnierzy AK. Pod okupacja sowiecka zginęło 90%.

  Żydzi polscy szpiclowali i wyszukali opozycje polska i sporządzili listy w Gminach Żydowskich, według których NKWD zlikwidowało polskich patriotów.

  W 1989 przeprowadzono “holocaust” na narodzie polskim postanowieniem tajnego rzadu żydowskiego, Sanhedrynu brukselskiego: Międzynarodowy Fundusz Walutowy zdewastował kraj “prywatyzacja” i lichwiarskim zadłużeniem przeprowadzonym głownie przez Żydów Sachsa i Sorosa.
  Obecna elita polityczna to dzieci morderców, jak W. Cimoszewicz i M. Borowski. Ich rodowód polityczny to PKP, PPR, PZPR, UW i UP.
  Kiedy Natanyahu przyjedzie do USA, to spotyka się z organizacjami żydowskimi. Kiedy Cimoszewicz, KWASNIEWSKI przyjechali to – tez, ale nie spotkali się z Kongresem Polskim i uchodźcami polskimi.
  Żydzi zmienili nazwiska, niektórzy nawet imiona rodziców i obecnie pozują na najlepszych Polaków.
  Żydzi kształcili się korzystając z przywilejów w “zydokomunie”, a obecnie kształcą następny swój miot w prywatnych szkołach i uniwersytetach granicznych. Przykład: Hanna Suchocka (Haik Silberstein) lub K. Skubiszewski (Szymon Szimel).
  Hanna Suchocka (Haik Silberstein) uczestniczyła w ostatniej konferencji Bilderbergow. Jej uzgodnienia tam SA trzymane w tajemnicy przed Polakami.

  Aaron Szechter (Adam Michnik) powiedział w telewizji australijskiej, gdzie wystąpił w jarmułce, ze Żydzi w Polsce przygotowują ekspansje i mogą ja zrealizować, gdyż Polacy to stado tępych baranów.
  Wyniki wyborów ulęgły dystorsji przez zawile i pokrętne ordynacje.
  Ksiądz prałat Henryk Jankowski postuluje, aby kandydat w wyborach musiał okazać się świadectwem, ze jest Polakiem wywodzącym się z conajmniej trzech pokoleń polskich i nie ze zdrajców ojczyzny (nie daleko pada jabłko od jabłoni), żeby Polska była Polska. Na to istnieje precedens Anglii, Izraela, Japonii i Szwecji.
  Jednak Żydzi kontrolują 90% prasy a także wydawnictwa, telewizję i radio i urabiają opinie wyborców propagandą. Powodują oni podwójnym standardem prawdy . Dezinformacja zamęt w społeczeństwie, demoralizacje, podważają katolicyzm, z którego Narod czerpie swoja sile, poprzez sprzeciwianie się naukom Kościoła itd. W Polsce, jak w USA, obowiązuje Political Correctness (poprawność polityczna). “Gazeta Wyborcza” i “Nie” to gazety żydowskie. Żydostwo stworzyło państwo w państwie.

  Ryszard Nowak


  Was Polaków nie będzie, wy będziecie zbierać jedzenie na śmietnikach. My mamy wszystko rozpracowane; spokojnie, powoli, krok za krokiem. To jest zbyt bogaty kraj abyśmy go wam zostawili, to jest nasza ziemia obiecana”.


  “(…) Pewni siebie, przekonani, że opanowali już wszystko w “tym kraju”. Dyktują nam gdzie mamy prawo stawiać krzyże a gdzie nie, zgłaszają nieustające roszczenia majątkowe, obdzielają się polskimi orderami i smagają nas oskarżeniami o szowinizm i “odwieczny polski antysemityzm

  Polacy nie zdają sobie sprawy z grozy sytuacji. Ma miejsce stopniowy demontaż państwa polskiego. Tragizm sytuacji pogłębia fakt że odbywa się to przy obojętności a nawet za przyzwoleniem większości obywateli. Jest to możliwe w przypadku gdy ogłupione przez reżimowe media społeczeństwo osiąga taki stan że nie zdaje sobie sprawy ze swojej głupoty.


  prawdziwe nazwiska Polskich żydów dostępne są w Kartotece Ludności Centralnego Biura Adresów MSW.
  Nr arch.: 1/6526/1; Data Arch.: 9.07.1984r.; Organ Rej.: Wydz. III-2SUSW W-wa;Nr Rej:. 14750-99;Data Rej.: 29.06.1969r.


  http://www.youtube.com/watch?v=vPXmfGY37Do

  http://www.youtube.com/watch?v=2qxFOj6xY0
 • @sambor 14:16:47
  ŻYDOWSKIE OBLICZE KOMUNIZMU
  "Instrumentem żydowskiej dominacji w świecie są pieniądze i prasa, a komunizm jest narzędziem międzynarodowego kapitalizmu żydowskiego, wykorzystywanego do pokonania, a w następstwie rządzenia innymi narodami" Onesimo Redondo (hiszpański reformator i polityk XX w. zabity z rąk komunistów - w zamachu)


  kto wymyślił komunizm i wcielił w życie ? Może rosyjski chłop lub robotnik w fabryce? To dwaj żydzi Marks i Engels wykombinowali jak żydzi maja przejąć władze na całym świecie.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Karol_Marks

  rewolucja bolszewicka w rosji była wywołana przez zydów. to oni za pomocą zmanipulowanych mas obalili cara i zapoczątkowali w europie komunizm.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Lenin

  http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81azar_Kaganowicz

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Trocki

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jakow_Swierd%C5%82ow

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Moj%C5%BCesz_Uricki

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Karol_Rade

  http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Unszlicht

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Kamieniew

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Grigorij_Zinowjew

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Gienrich_Jagoda
 • O to właśnie chodzi, żeby syn Mordechaja podawał się za syna Mordechaja
  Wtedy wszyscy rozumiemy ,że gdy Mozes-Morozowski niszczy Polskę i Kościół , to realizuje wobec Polaków plany swojej nacji .Podobnie Urbanowi, zdeklarowanemu ateiście , nie przeszkadza bycie jednocześnie jednym z najbardziej zatwardziałych obrońców interesów Synagogi w Polsce.
 • @sambor 14:16:47
  Dane kartoteki ludności Polski przy Centralnym Biurze Adresów MSW (nr arch. 1/6526/1 – data archiwacji 9.07.1984, nr rejestracyjny 14750-99 – data rejestracji Wydz. III-2, SUSW Warszawa).


  1. Jerzy Albrecht – Finkelstein
  2. Amsterdamski – Saul Henrykowski
  3. Stanisław Arski – Apfelbaum
  4. Stefan Arski – Artur Salman
  5. Bronisław Baczko – Gideon
  6. Leszek Balcerowicz – Aaron Bucholtz
  8. Jan K. Bielecki – Izaak Blumenfeld
  9. Bolesław Bierut – Rotenschwanz
  10. Alef Bolkowiak – Alef Gutman
  11. Michał Boni – Jakub Bauer
  12. Jerzy Borejsza – Beniamin Goldberg
  13. Wiktor Borowicki – Aaron Berman
  14. Marek Borowski – Szymon Berman – jego wuj – Jakub Berman
  15. Stefan Bratkowski – Blumstejn
  16. Stanisław Brodzki – Bronstejn
  17. Jan Brzechwa – Jan Worobiec
  18. Ryszard Bugaj – Izaak Blumfeld
  19. Zbigniew Bujak – lewy syn rabina Małachowskiego
  20. August Chełkowski – Dawid Cnajbaum
  21. red. Kamila Chilińska – Halpern
  22. Wiesław Chrzanowski – Szymon Knopfstejn
  23. Adam Cichocki – Aaron Zigenbaum
  24. Włodzimierz Cimoszewicz – Dawid Goldstein
  25. Bernard Cukier – Kolski
  26. Józef Cyrankiewicz – Izaak Cymerman
  27. Marek Czekalski (prezydent Łodzi) – Wachter
  28. Tadeusz Daniszewski – Dawid Kirschbaum
  29. Ostap Dłuski – Adolf Langer
  30. Jan Dobraczyński (pisarz) – Gutmacher
  31. Ludwik Dorn – Dornbaum
  32. Andrzej Drzycimski – Abraham Engel
  33. Lech Falandysz – Aaron Fleischman
  34. Arkady Fidler – Efroim Trusker
  35. Pawel Finder – Pinkus
  36. Aleksander Ford – Liwczyc
  37. Władysław Frasyniuk – Rotenschwanz
  38. Jerzy Frydberg – Izrael Frydberg
  39. Bronisław Geremek – Berele Lewartow
  40. Zofia Gomułkowa – Liwa Szoken
  41. Henryk Goryszewski – Jakub Glikman
  42. Jan Górecki – Muhlrad, dyr. gen. Min. Finansów
  43. Wiktor Górecki – Muhlrad,”komandos” z 1968
  44. Maria Górowska (sędzia) – Sad lub Berger
  45. Halina Górska – Rasa Kugelschwanz
  46. Alina Grafowska – Rasa Rotenfisch
  47. Hanna Gronkiewicz-Waltz – Haka Grundbaum
  48. Ryszard Marek Wroński – Goldberger
  49. Wiktor Grosz – Izaak Medres
  50. Jacek Groszkowski – Hersz Herszkowicz
  51. Leon Halban – Blumenstok, prof. KUL-u
  52. Aleksander Hall – Miron Hurman
  53. Marian Hemar – jan Marian Herscheles
  54. Józefa Hennelowa – Zyta Goldmond
  55. Szymon Hirszowski – Szymon Hirsz
  56. Józef Hubner – Dawid Szwarc
  57. Piotr Ikonowicz – Dawid Goldsmith
  58. Henryk Jabłoński – Apfelbaum
  59. Jerzy Jakubowski – Miszkatenblit
  60. Ludwika Jankowska – Luba Kowieńska
  61. Andrzej Jaroszewicz – Aron Samet
  62. Piotr Jasienica – Lech Benar
  63. Jerzy Jaskiernia – Aaron Aksman
  64. Mieczysław Jastrun – Agatstein
  65. Tomasz Jastrun s. Mieczysława – Agatstein
  66. Kalina Jędrusik – Makusfeld
  67. Roman Juryś – Chaim Szacht
  68. Jarosław i Lech Kaczyńscy – Kalkstein
  69. Ida Kamińska – Rachel, dyr. Teatru Żyd. w W-wie
  70. Jan Karski (kurier AK) – J. Kozielewski-?
  71. Andrzej Kern – Dawid Ginsberg
  72. Jan Kobuszewski – Weisleder
  73. adm. Piotr Kołodziejczyk – Robert Cajmer
  74. Grzegorz Kołodko – Samuel Hanerman
  75. Maria Komar (generałowa) – Riwa Zukerman
  76. Janusz Korczak – Henryk Goldszmit
  77. Janusz Korwin-Mikke – Ozjasz Goldberg
  78. Jerzy Kosiński – Josek Lewinkopf
  79. Janina Kotarbińska – Dina Steinberg, ż. prof. Kotarbińskiego
  80. Mikołaj Kozakiewicz – Jakub Kleinman
  81. Helena Kozłowska – Bela Frisch
  82. Stanisław Krajewski – Abel Kaimer
  83. Hanna Krall – Haka Rejchgold
  84. Krzysztof Król – Aaron Rosenbaum
  85. Marian Krzaklewski – Dawid Zimmerman
  86. Lucyna Krzemieniecka – Wiera Zeidenberg
  87. Edward Krzemień (dziennikarz GW) – Wolf
  88. Kunicki – Goldfinger
  89. Kazimierz Kuratowski – Kuratow
  90. Zofia Kuratowska-Jaszuńska – Goldman
  91. Jacek Kuroń – Icek Kordblum
  92. Aleksander Kwaśniewski – Izaak Stoltzman
  93. Jolanta Kwaśniewska -Konty – Kohn
  94. Stanisław Jerzy Lec – Letz de Tusch
  95. Janusz Lewandowski – Aaron Langman
  96. Olga Lipińska – Fajga Lippman
  97. Teresa Liszcz – Rasa Lankamer
  98. Jan Lityński – Jakub Leman
  99. Lubiejski – Zygielman
  100. Łozowski – Salomon Abramowicz
  101. Aleksander Łuczak – Dawid Lachman
  102. Helena Łuczywo – Chaber (ojciec), Guter (matka)
  104. Aleksander Małachowski – Jakub Goldsmith
  105. Marek Markiewicz – Samuel Moritz
  106. Tadeusz Mazowiecki – Icek Dikman
  107. Jacek Merkel – Samuel Nelken
  108. Adam Michnik – Aaron Szechter
  109. Andrzej Milczanowski – Aaron Edelman
  110. Jerzy Milewski – Dawid Machonbaum
  111. Leszek Moczulski – Robert Berman
  112. Karol Modzelewski – Samuel Mendel
  113. Zygmunt Modzelewski – Fischer
  114. Jerzy Morawski – Izaak Szloma
  115. Stanisław Nadzin – Gutman
  116. Stefan Niesiołowski – Aaron Nusselbaum
  118. Piotr Nowina-Konopka – Haim Kromer
  119. Róża Ochabowa – Grunbaum
  120. Andrzej Olechowski – Mosze Brandwein
  121. Józef Oleksy – Szymon Buchwio (Łemek)
  122. Jan Olszewski – Izaak Oksner
  123. Janusz Onyszkiewicz – Jojne Grynberg
  124. Jerzy Osiatyński – Szymon Weinbach
  125. Janina Paradowska – Rachela Busch
  126. Jan Parys – Haim Pufahl
  127. Aleksander Paszyński – Finkelstein
  128. Mirosława Pażyńska – Srula Kundelman
  129. Lesław Podkański – Izaak Freinkel
  130. Ezdra Podlaski – Rotenschwanz
  131. Kazimierz Pomian – Furman lub Rotenschwanz
  132. Radkiewiczowa, żona min. – Ruta Teitsch
  133. Helena Radlińska, prof.- Rajchman, Akad.Organ.Sł. Społ.
  134. Mieczysław Rakowski – Mojżesz Rak
  135. Jan Reguła – Josek Mützenmacher
  136. Jan Maria Rokita – Izaak Goldwicht
  138. Adolf Rudnicki (pisarz) – Schneider
  139. Jan Rulewski – Fikelman
  140. Rutkowski Botwin
  141. Hanka Sawicka – Szapiro
  142. Ryszard Setnik – Szymon Bauman
  143. Izabela Sierakowska – Rebeka Sommer
  144. Janusz Sityński – Jakub Leman
  145. Ernest Skalski – Wilker lub Nimen
  146. Skrzeszewski – Fokenman
  147. Krzysztof Skubiszewski – Szymon Schimel
  148. Władysław Sławny – Rosenberg
  149. Antoni Słonimski – Stomma
  150. Zenon Smolarek – Izaak Zimmerman
  151. Ewa Spychalska – Salome Stein
  152. Marian Starownik – Symeon Steinman
  153. Stefan Starzewski – Gustaw Szusterman
  154. Stanisław Stomma – Szaja Sommer
  155. Michał Strąk – Baruch Steinberg
  156. Julian Stryjkowski (pisarz) – Pesah Stark
  157. Jerzy Stuhr (aktor) – Josek Feingold
  158. Hanna Suchocka – Haka Silberstein
  159. Bolesław Sulik – Jakub Steinberg
  160. Kalman Sultanik – Chaim Studniberg
  161. Irena Szewińska (sportowiec) – I. Kirszenstein
  162. Stefan Szwedowicz (brat Michnika) – Szechter
  163. Roman Szydłowski – Szancer
  164. Wiesława Szymborska – Rottermund
  165. Paweł Śpiewak – Stinger
  166. Bolesław Tejkowski – Benio Tejkower
  167. Jerzy Turowicz – Jakow Turnau
  168. Stanisław Tuszewski – Salomon Hardnik
  169. Magda Umer (piosenkarka) – Humer
  (córka zbrodniarza UB)
  170. Jerzy Urban – Josek Urbach
  171. Mieczysław Wachowski – Jakub Windman
  172. Henryk Walczak – Zukerman
  173. Lech Wałęsa – Lejba Kohne
  174. Dawid Warszawski – Konstanty Gebert
  175. Adam Ważyk (poeta) – Wagman
  176. Andrzej Werblan – Aaron Werblicht
  177. Andrzej Wieczorkiewicz – Hirsz Gelpern
  178. Aleksander Wirpsza – Leszek Szaruga
  179. Dariusz Wójcik – Dawid Wisental
  180. Andrzej Wróblewski – Andrzej Ibislauer
  181. Ludmiła Wujec – Okrent
  182. Jan Wyka – Leopold Wessman
  183. Roman Zambrowski – Rubin Nusbaum
  184. Janusz Zaorski – Jakub Bauman
  185. Andrzej Zoll – Rojeschwanz, b. prezes Tryb. Konst.
  186. Janusz Ziółkowski – Izaak Zemler

  Wojskowi

  187. gen. Edward Braniewski – Brandsteter
  188. gen. Jan Drzewiecki – Holzer
  189. gen. Marian Graniewski – Gutaker
  190. gen. Wiktor Grosz – Izaak Medres
  191. gen. Artur Jastrzębski – Artur Ritter (Niemiec)
  192. gen. Grzegorz Korczyński – Kalinowski
  193. gen. Leszek Krzemień – Maksymilian Wolf
  194. gen. Matejewski – Kugelschwanz
  195. gen. Marian Naszkowski – Wasser
  196. gen. St. Popławski – Siergiej Grochow (Rosjanin)
  197. gen. Karol Świerczewski – Walter Goltz lub Tenenbaum
  198. gen. Leon Turski – Tennenbaum
  199. gen. Mieczysław Wągrowski – Izaak Pustelman
  200. gen. Tadeusz Wilecki – Wałłach
  201. gen. Zarako-Zarakowski – Zarako, Nacz. Prok. WP
  202. gen. Janusz Zarzycki – Neugebauer
  203. płk Michał Bron – Bronstein, prac. MSZ
  204. płk dr Charbicz – Marek Heberman, kom.Szpit.Woj.,Warszawa
  205. płk Otto Fiński – Finkenstein, szef sztabu “Służba Polsce”
  206. płk Garbowski – Caber lub Gruber, d-ca dyw.
  207. płk Gradlewski – Goldberg, GZP WP
  208. płk Mieczysław Kowalski – Kohn
  209. płk Anatol Liniewski – Liberman, prac. ASG
  210. płk Rosiński – Rosenberg, DOW
  211. płk Rotowski – Rotholtz, szef Zarz. Sł. Techn. WP
  212. płk St. Sokołowski – Szabat, prac. WAP
  213. płk Paweł Solski – Pinkus, szef Sł. Samoch. WP
  214. płk Szulczyński – Szulcynger, d-ca pułku
  215. płk Wł. Tykociński – Tikotiner, attache wojsk.
  216. płk Wadlewski – Waldman, dyr. Dep. Wojsk. w Min. Zdrowia
  217. płk Żarski – Silberstein, prac. WAP
  218. ppłk Jerzy Bryn – Izrael Alter, prac. MSZ
  219. ppłk Jan Dolanowski – Dollinger, DOW
  220. ppłk Adam Łaski – Gutbrot, prac. ASG
  221. ppłk Henryk Zieman – Zysman, DOW
  222. mjr Roman Domanski – Rosenstand, DOW
  223. mjr Marcel Kot – Abram Sterenzys
  224. mjr Józef Śliwiński – Flaumenbaum, szef Wyd. “Służba Polsce”
  225. mjr Henryk Umiński – Keff
  226. Filip Berski – Badner, prokurator wojskowy
  227. Kazimierz Golczewski – Bauman, Nacz. Prok. Wojsk.
  228. sędzia Franciszek Kapczuk – Natanel Frau, Sąd Wojsk. Wrocław
  229. Maksymilian Litiński – Lifszyc, Nacz. Prok. Wojsk.
  230. Lubiejski – Zygielman, II Zarząd
  231. Jakub Lubowski – Chase Smen, prok. Dep. Sł. Spraw.
  232. Jan Orliński – Unterweiser, Prok. Wojsk.
  233. Henryk Podlaski – Fink, Nacz. Prok. Wojsk.
  234. Rajski – Rajgrodzki, II Zarząd
  235. Roman Rawicz – Vogel, Najw. Sąd Wojsk.
  236. Henryk Trojan – Adler, II Zarząd
  237. Henryk Walczak – Zukerman
  238. Zagórski – Winter, II Zarząd
  239. Arnold Załęski – Załkind, prac. Prok. Wojsk.

  Pracownicy MSW

  240. gen. Józef Hübner – Dawid Szwarc
  241. gen. Matejewski – Kugelschwanc
  242. gen. Miecz. Moczar – Mykoła Demko (Ukrainiec)
  243. Gen. Julian Polan – Harasim, morderca sądowy
  244. gen. Roman Romkowski – Natan Grinspan-Kikiel
  245. gen. Józef Maria Różański – Rosenzweig
  246. płk Leon Andrzejewski – Ajzen Lejb-Wolff, dyr. Gabin. Ministra
  247. płk Bielecki – Moniek Buchman, szef WUBP Kraków
  248. płk Julia Brystiger – Prajs
  249. płk Górecki – Goldberg, dyr. Depart. IX
  250. płk Mieczysław Mietkowski – Mojżesz Borowicki, doradca MSW
  251. płk Orłowski – Kugelschwanz
  252. płk Marian Reniak – Marian Strużyński
  253. płk Józef Różański – Josek Goldberg, dyr. dep. MBP
  254. płk Sienkiewicz – Lewi, dyr. depart.
  255. płk Szeryński – Szhnkman, prac. MBP
  256. płk Józef Światło – Izaak Fleischfarb, z-ca dyr. depart. X
  257. ppłk Helena Wolińska-Brus – Ochsmann
  258. mjr Adam Kornecki – Dawid Kornhendler, szef WUBP Kielce
  259. Antoni Alster – Nauman, v-ce szef MBP
  260. Barbara Giller – Basze Lea, prac. MBP
  Lista znanych Żydów mających wpływ na rządy w Polsce ( alfabetycznie)
  1. Jacek AMBROZIEWICZ b. szef URM u Mazowieckiego
  2. Bogusław BAGSIK aferzysta, ukradł 4.5 mln.dol.
  3. Leszek BALCEROWICZ b. V-Premier, Min. Finansów
  4. Ryszard BUGAJ Przew.UP-zbiorow żyd.-kom.
  5. Zbigniew BUJAK Unia Pracy, agent w NSZZ “Solidarność”
  6. Juliusz Jan BRAUN Unia Wol., Przew.Sejm.Kom.Kult.
  7. Michał BONI b. Min. pracy, liberał
  8. Bogdan BORUSEWICZ Unia Wolności
  9. Jan Krzysztof BIELECKI b. Premier RP, Unia Wolności
  10. Marek BOROWSKI V-Premier, Minister Finansów
  11. Andrzej CELINSKI Unia Wolności
  12. Jerzy CIEMNIEWSKI Unia Wolności
  13. Elżbieta CHOJNA-DUCH V-Minister Finansów
  14. Wiesław CHRZANOWSKI b. Marszałek Sejmu, przew.ZChN
  15. Izabela CYWINSKA b. Min. Kultury
  16. Kazimierz DEJMEK Minister Kultury
  17. Ludwik DORN Przew.. Poroz. Centrum
  18. Andrzej DRAWICZ b. Prezes Radiokomitetu
  19. Marek EDELMAN sztandarowa postać dział. Żydów
  20. Lech FALANDYSZ z-ca Szefa Kancelarii Prezydenta
  21. Dariusz FIKUS Red. Nacz.RZECZYPOSPOLITA
  22. Wlasyslaw FRASYNIUK Unia Wolności
  23. Aleksander GAWRONIK aferzysta
  24. Bronisław GEREMEK U.W. główny ideolog Antypolonizmu.
  25. Hanna GRONKIEWICZ-WALZ Prez. Narod. Banku Polskiego
  26. Aleksander HALL Przew. Partii Konserwatywnej
  27. Bogdan JASTRZEBSKI Wojewoda Warszawski
  28. Andrzej JONAS Przew. Unii Wydawców Prasy
  29. Jarosław KACZYNSKI Przew. Porozumienia Centrum
  30. Lech KACZYNSKI b.Prezes Najw.Izby Kontroli
  31. Wiesław KACZMAREK Min.Przekszt.Wlasnosciowych
  32. Stefan KAWALEC b. Dyr.w Min.Finans. Bank Śląski
  33. Bronisław KOMOROWSKI b. Wicemin. Obr. Narodowej
  34. Marian KRZAK Przew. Zw. Bankow Polskich
  35. Piotr NOWINA KONOPKA Unia Wolności
  36. Waldemar KUCZYNSKI b. Min.Przek .Własności
  37. Zofia KURATOWSKA V-Marszalek Sejmu U.W.
  38. Jacek Kuroń 1948 Szczecin likw. ZHP, członek KC PZPR, organizator czerwonego harcerstwa
  39. Krzysztof KOZLOWSKI b. Minister Spraw Wewnętrznych
  40. Aleksander KWASNIEWSKI były czl.KC PZPR, przew.SLD
  41. Barbara LABUDA Unia Wolności
  42. Jan LITYNSKI Unia Wolności
  43. Bazyli LIPSZYC b. doradca Min.Finansow
  44. Janusz LEWANDOWSKI b. Min. Przekszt. Wlasn.
  45. Wojciech MANN właściciel Radia KOLOR
  46. Ewa LETOWSKA b. Rzecz. Praw Obywatelskich
  47. Maciej LETOWSKI zastępca red. naczelnego LAD-u
  48. Krzysztof MATERNA współwłaściciel Radia KOLOR
  49. Tadeusz MAZOWIECKI b.Prem., b.Przew. Unii Wolności
  50. Adam MICHNIK Red. Nacz. GAZETY WYBORCZEJ
  51. Wojciech MACIAG b. Wiceminister Finansów
  52. Aleksander MALACHOWSKI V-Marszalek Sejmu,Unia Pracy
  53. Witold MODZELEWSKI Wiceminister Finansów
  54. Tomasz NALECZ Unia Pracy
  55. Piotr NAJMSKI Przew.Klubu Atlantyckiego
  56. Marek NOWICKI Kom. Hel. Praw Czlowieka
  57. Malgorzata NIEZABITOWSKA b.Rzecz.Pras.Mazowieckiego
  58. Michał OGOREK twórca Antypolonizmu
  59. Janusz ONYSZKIEWICZ b. Min.Obr.Nar., Unia Wolności
  60. Jerzy OSIATYNSKI b. Min. Finansow,Unia Wolności
  61. Daniel PASSENT publicysta
  62. Aleksander PASZYNSKI b. Minister Budownictwa
  63. Andrzej POTOCKI Rzecz. Pras. Unii Wolności
  64. Danuta PIONTEK byznesmenka, Part. Suchock.
  65. Mieczyslaw RAKOWSKI b.I.Sekr.PZPR, b.Prem.PRL
  66. Alicja RESICH-MODLINSKA prezenterka w TVP
  67. Jan Maria ROKITA b. szef URM, Unia Wolności
  68. Wiesław ROZLUCKI Prezes Gieldy Pap. Wartosciowymi
  69. Jan RUTKIEWICZ Burmistrz W-wa Srodmiescie
  70. Tadeusz ROSS twórca Antypolonizmu
  71. Ireneusz SEKULA aferzysta, b. V-Premier PRL-u
  72. Ernest SKALSKI z-ca Red.Nacz. GAZETY WYBOR.
  73. Krzysztof SKUBISZEWSKI b. Min. Spraw Zagranicznych
  74. Marek SIWIEC Krajowa Rada Radiofonii I TVP
  75. Andrzej SZCZYPIORSKI Literat, twórca Antypolonizmu
  76. Hanna SUCHOCKA b. Premier, Unia Wolności
  77. Marcin SWIECICKI b.czl.KC PZPR,Prez.W-wy, UW
  78. Jacek SERYUSZ-WOLSKI Integracja d/s Europejskich
  89. Tadeusz STRYJCZYK b.Min.Przem.,doradca Suchockiego
  80. Grazyna STANISZEWSKA Unia Wolności
  81. Szymon SZURMIEJ Przew.Sw.Federacji.Zydow Polskich
  82. Anna SZULC Prezenterka TVP
  83. Ewa SPYCHALSKA Przewodn. OPZZ
  84. Jacek TAYLOR Unia Wolności
  85. Jerzy TUROWICZ sztandarowa postać Żydów w Posce
  86. Witold TRZECIAKOWSKI b.Min.w rzadzie Mazowieckiego
  87. Jerzy URBAN b.Przew.Radiokom.,b.Rzecz.Pras .
  rzadu PRL,red.nacz.tygodnika NIE
  88. Kazimierz UJAZDOWKI Koalicja Konserwatywna
  89. Janusz WAISS wspolwlasciciel Radia “ZET”
  90 Piotr WIERZBICKI red. nacz. GAZETY POLSKIEJ
  91. Andrzej WIELOWIEJSKI Unia Wolności
  92. Henryk WUJEC Unia Wolności
  93. Andrzej WOYCIECHOWSKI wlasciciel Radia “ZET”
  94. Wojciech ZIEMBINSKI Str.Wiern.Rzeczypospolitej,
  agentura zydowsko – niem.
  95. Andrzej ZAREMBSKI b. Rzecz.Pras.Kr.Rady Rad.i TVP
  96. Andrzej ZOLL Przew. Trybun. Konstytucyjnego.
  97. Antoni MACIEREWICZ b. Min.Spr.Wew., Przew. Ak.Pol.

  Liste sporządzono na podstawie Kartoteki Ludności Centralnego Biura Adresów MSW. Nr arch.: 1/6526/1; Data Arch.: 9.07.1984r.; Organ Rej.: Wydz. III-2SUSW W-wa;Nr Rej:. 14750-99;Data Rej.: 29.06.1969r.

  Ryszard Nowak
 • @sambor 14:16:47
  Referat Jakuba Bermana Sekretarza Stanu Rady Ministrow i Czlonka Biura Politycznego PPR, Czlonka
  Tymczasowego Rzadu Jednosci Narodu oraz Sekretarza Poalej-Syjon, wygloszony w
  kwietniu 1946 r. na posiedzeniu egzekutywy Komitetu Zydowskiego.

  /wedlug stenogramu/

  Zydzi maja okazje do ujecia w swoje rece calosci zycia panstwowego w Polsce i
  rozszerzenia nad nim swojej kontroli. Nie pchac sie na stanowiska
  reprezentacyjne. W ministerstwach i urzedach tworzyc tzw. drugi garnitur.
  Przyjmowac polskie nazwiska. Zatajac swoje zydowskie pochodzenie. Wytwarzac i
  szerzyc wsrod spoleczenstwa polskiego opinie i utwierdzac go w przekonaniu, ze
  rzadza wysunieci na czolo Polacy, a Zydzi nie odgrywaja w panstwie zadnej roli.

  Celem urabiania opinii i swiatopogladu narodu polskiego w pozadanym dla nas
  kierunku, w rekach naszych musi sie znalesc w pierwszym rzedzie propaganda z
  jej najwazniejszymi dzialami i prasa, filmem i radiem. W wojsku obsadzic
  stanowiska polityczne, spoleczne, gospodarcze, wywiad. Mocno utwierdzac sie w
  gospodarce narodowej. W ministerstwach na plan pierwszy przy obsadzaniu ich
  Zydami wysuwac nalezy: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Skarbu, Przemyslu,
  Handlu Zagranicznego, Sprawiedliwosci. Z instytucji centralnych - centrale
  przemyslowe, banki panstwowe, centrale handlowe, spoldzielnosc. W ramach
  inicjatywy prywatnej w okresie przejsciowym utrzymac silna pozycje w dziedzinie
  handlu.

  W partii zastosowac podobna metode - siedziec za plecami Polakow lecz wszystim
  kierowac.

  Osiedlanie sie Zydow powinno byc przeprowadzone z pewnym planem i korzyscia dla
  spoleczenstwa zydowskiego. Moim zdaniem nalezy osiadac w wiekszych skupiskach,
  jak Warszawa, Krakow; w centrum zycia gospodarczego i handlowego: Katowice,
  Wroclaw, Szczecin, Gdansk, Gdynia, Lodz, Bielsko. Nalezy rowniez tworzyc typowe
  osrodki zydowskie przemyslowe i rolnicze, glownie na ziemiach odzyskanych, nie
  poprzestajac na Walbrzychu i Rychbachu /obecnie Dzierzoniow/. W tych osrodkach
  mozemy przystosowac przyszle kadry nasze w tych zawodach, z ktorymi bylismy
  slabo obeznani.

  Uznac antysemityzm za zdrade glowna i tepic go na kazdym kroku. Jezeli
  stwierdzi sie, ze jakis Polak jest antysemita, natychmiast go zlikwidowac przy
  pomocy wladz bezpieczenstwa lub bojowek PPR jako faszyste nie wyjasniajac
  organom wykonawczym sedna sprawy.

  Zydzi musza pracowac dla swego zwyciestwa, pracujac jednoczesnie nad
  zwyciestwem i ugruntowaniem komunizmu w swiecie, bo tylko wtedy i przy takim
  ustroju narod zydowski osiagnie najwyzsza pomyslnosc i zabezpieczy sobie
  najsilniejsza pozycje.

  Sa male widoki by doszlo do wojny. Jesli Ameryka zacznie sie szybko
  socjalizowac, to ta droga mniejszych lub wiekszych wstrzasow wewnetrznych i tam
  musi zapanowac komunizm. Wtedy reakcja zydowska, ktora dzis trzyma z reakcja
  miedzynarodowa zdradzi ja i uzna, ze racje mieli Zydzi stojacy po drugiej
  stronie barykady. Podobny przypadek wspoldzialania Zydow calego swiata
  wyznajacych dwie rozne koncepcje ustrojowe - komunizm i kapitalizm - zaistnial
  w ostatniej wojnie. Dwa najwieksze mocarstwa swiatowe kontrolowane przez Zydow
  i bedac pod ich wielkim wplywem, podaly sobie rece. Trud Zydow pracujacych
  wokol Roosevelta doprowadzil do tego, ze USA wspolnie z ZSRR wystapily do walki
  przeciw Europe Srodkowej, gdzie byla kolebka nowej idei, opartej na nienawisci
  do Zydow. Zrobili to Zydzi gdyz wiedzieli, ze w przypadku zwyciestwa Osi, a
  glownie Niemiec, ktore doskonale przejrzaly plany polityki zydowsksiej,
  niebezpieczenstwo rasizmu stanie sie w USA faktem dokonanym i Zydzi znikna z
  powierzchni swiata. Dlatego tez Zydzi sowieccy dla tego celu poswiecili krew
  narodu rosyjskiego, a Zydzi amerykanscy zaangazowali swoje kapitaly.

  Nalezy sie liczyc z dalszym naplywem Zydow do Polski, poniewaz na terenie Rosji
  jest jeszcze duzo Zydow. Przed wkroczeniem Niemcow w poszczegolnych miastach
  ZSRR bylo kilka skupisk Zydow polskich: Charkow - 36 200, Kijow - 17 800,
  Moskwa - 53 000, Leningrad - 61 000, w zachodnich republikach - 184 730. Zydzi
  skupieni w tych osrodkach to przewaznie inteligencja zydowska i dawne kupiectwo
  zydowskie. Element ten jest obecnie szkolony w ZSRR. Sa to kadry budowniczych
  nowej Polski demokratycznej. Zgodnie z zalozeniami polityki sowieckiej wobec
  Polski - tzn. projektem polit-biura - fachowcy ci obsadzac beda najwazniejsze
  dziedziny zycia w Polsce, a ogol Zydow bedzie rozlokowany w glownych centrach
  kraju.

  Stara polityka zydowska zawiodla. Obecnie przyjelismy nowa, zespalajac cele
  narodu zydowskiego z polityka ZSRR. Podstawowa zasada tej polityki jest
  stworzenie aparatu rzadzacego, zalozonego z przedstawicieli ludnosci zydowskiej
  w Polsce.

  Kazdy Zyd musi miec swiadomosc, ze ZSRR jest wielkim przyjacielem i protektorem
  narodu zydowskiego, ze jakkolwiek liczba Zydow w stosunku do stanu
  przedwojennego ulegla olbrzymiemu spadkowi, to jednak dzisiejsi Zydzi wykazuja
  wieksza solidarnosc. Kazdy Zyd musi miec wpojone to przekonanie, ze obok niego
  dzialaja wszyscy inni, owiani tym samym duchem prowadzacym do wspolnego celu.

  Kwestia zydowska jakis czas bedzie jeszcze zajmowala umysly Polakow, lecz
  ulegnie to zmianie na nasza korzysc, gdy zdolamy wychowac choc dwa pokolenie
  polskie.

  Wedlug danych wojewodzkiego Komitetu Zydowskiego na terenie Slaska Gornego i
  Dolnego, jest obecnie ponad 40 000 Zydow. Okolo 15 000 Zydow ma byc
  zatrudnionych w osadnictwie. Powiat Rychbach /Dzierzoniow/ i Nysa sa
  przewidziane do tych celow. Akcja osadnicza finansowana jest z zydowskich
  funduszow zagranicznych i panstwowych. Zydzi celowo tworza nowa, choc chwilowo
  nieznaczna, koncentracje elementu zydowskiego, kladac podwaline pod zawod
  rolnika i robotnikow przemyslowych.

  Jest to budowanie przyszlego podloza szerszych celow politycznych.

  Jakub Berman
 • @sambor 14:16:47
  http://historyton.pl/catalog/product_info.php?products_id=15188

  Dziś po ponad pół wieku, nikt nie pamięta prawdziwych nazwisk morderców narodu polskiego, działających w okresie stalinowskiego terroru. W czasie wojny za wydanie Żyda w ręce Niemców, Polakowi, który to zrobił, groziła kula w łeb. Takie wyroki zapadły i były wykonywane. Za współpracę z rosyjskimi okupantami, za współudział w zbrodniach przeciwko narodowi polskiemu, pomocnicy NKWD pochodzenia żydowskiego nigdy nie odpowiedzieli. W momencie gdy Polacy są oskarżani o współudział w holokauście, gdy wciąż każe się im przepraszać za działalność ułamka szumowin, które faktycznie współpracowały z Niemcami, trzeba przypomnieć również tych, za których nikt nigdy nie przeprosił i którzy dziś są wybielani. Bardzo często przez środowiska, które same swoje pochodzenie określają mianem "żydokomuny" albo broniąc stalinowskich morderców, bronią członków swoich rodzin. Mówiąc czy pisząc o budowaniu socjalizmu, o strukturach Informacji Wojskowej, Bezpieki czy ludowej władzy pamiętać trzeba, że za każdym stanowiskiem zawsze stał człowiek. Sąsiad, który co dzień rano szedł "do pracy" katować swoich sąsiadów. Zdarzało się, że ocalony w czasie wojny przez oddział AK, posadzony jako komendant regionalnego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego mordował po wojnie swoich wybawicieli. Dziś, coraz więcej światła jest rzucane także na powojenne "pogromy" Żydów. I wbrew życzeniom Jana Tomasza Grossa nie zawsze stali za nimi Polacy. Za najsłynniejszym pogromem - kieleckim - jak wiele wskazuje stali ubecy - z pochodzenia Żydzi. O nich zapomniał napisać Jan Tomasz Gross. A to też byli SĄSIEDZI. I dlatego warto przypomnieć chociaż kilku z nich.


  http://zielski.osdw.pl/ksiazka/Pluzanski-Tadeusz-
  M-/Bestie,54961802062KS


  Praca Tadeusza Płużańskiego jest gigantycznym kompendium wiedzy o terrorze komunistycznym w latach powojennych, o próbach oddania sądowej sprawiedliwości oprawcom po 1989 roku oraz o trudnej drodze prawdy o tamtych czasach do szerszej świadomości Polaków w III RP. Książka, nad którą wydawnictwo Najwyższego Czasu! pracowało przez długie miesiące jest jedyną tak obszerną i jednocześnie przystępnie napisaną publikacją na polskim rynku!
 • Nie mam nic przeciwko uczciwym żydom. Ale takie fałszywe krety
  cuchną.
 • @NUS 16:05:38
  Wskaż mi tego uczciwego żydobolszewika u nas. Pzdr!
 • @Kula Lis 62 16:17:42
  Podstawowy warunek uczciwego żyda - nie ukrywa się za cudzym lub zmyślonym nazwiskiem.
 • @ wszyscy
  Jednak jesteście chorzy z nienawiści....
 • @Bez kredek we łbie 16:39:10
  Dziwne... Ta choroba jakoś nie powoduje u mnie dyskomfortu. A ci "zdrowi" jakoś odczuwają dyskomfort czając się za polskimi nazwiskami. A jakie ajwaj jak się ich zdemaskuje....
 • Już w podstawówce
  pisząc życiorys zaczynało się od słów "Urodziłem się (data) w rodzinie....". Dziś autorytety mają w życiorysach " W 19...r. ukończył szkołę..." albo od razu zaczynają się od doktoratów.
 • Ciekawee
  A dlaczego nie lustrować po rodzinie ? Niedaleko jabłko pada od jabłoni.
  W domu Morozowskich przecież było Ave Stalin codziennie...
  U Olejnik pewnie też :)

  Inaczej starsi nie pracowaliby dla aparatu. Stalin mawiał: niech tylko spróbują zamachnąć się na związek sowiecki - nawet w myślach - to zniszczymy, nawet gdyby to był stary bolszewik. (Transformacja cz. I - polecam).

  Kurcze no, coraz więcej rodzynków, jak w babie wielkanocnej - cytując Michalkiewicza :)

  Ciekawe co by się stało gdyby aneks do raportu został ujawniony - ilu autorytetom (m)oralnym spadły by maski.
 • jeżeli lustrować to właśnie rodziny
  Ktoś kto temu przeczy przeczy zdrowemu rozsądkowi. O tym jakim kto jest człowiekiem decydują geny i wychowanie i mamy prawo znać skąd wywodzą sie ludzie w mediach, sądach, wojsku i innych ważnych instytucjach życia publicznego. Ktoś kto temu przeczy zachowuje się jakby twierdził to nic, że facet ma rodziców i brata w mafii, to nic, że ukrywa ten fakt jak tylko może, ważne,że jest pracowitym sędzią. A gdyby do tego dodać, że w poprzednim pokoleniu mafia opanowała sądy i media to obraz będzie kompletny. Za komuny żeby zostać prokuratorem czy sędzią badano historię do któregoś pokolenia wstecz. I to nie był zły totalitaryzm tylko z punktu widzenia komunistów rozsądna pragmatyka, teraz trzeba ją odwrócić.
 • @Bez kredek we łbie 16:39:10
  Aż tak głupi jesteś, czy zainteresowany?
  Gdzie tu widzisz nienawiść?
  Staramy się opisać rzeczywistość a ponoć historia jest nauczycielką życia.
  Chciałbyś porzucić doświadczenie setek milionów ludzi zdobyte w ciągu
  tysięcy lat?
  Spróbuj wyjaśnić ten fenomen:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Antysemityzm
  I ta przedziwna niezmienność zachowań!
  Na przykład od
  http://cyprianpolak.nowyekran.pl/post/23914,inna-rocznica-15-sierpnia-1831
  do
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Julia_Brystiger
 • @kserkses 15:15:15
  Isaac Stolzman vel Zygmunt Kwaśniewski był Żydem rosyjskim w stopniu pułkownika NKWD, „wcielony” w Polaka do organizowania nadzoru UB na terenach Pomorza Zachodniego i Północnego. Pod koniec lat czterdziestych zmienia nazwisko na Kwaśniewski i przyjmuje imię Zdzisław. NKWD zaopatruje go w dyplom ukończenia medycyny w Poznaniu i niezbędne dokumenty dla uwiarygodnienia wykonywanego zawodu lekarza.

  Izaak Stolzman oskarżony jest o mordowanie patriotycznej ludności polskiej na Kresach Wschodnich oraz grabież i popełnianie zbrodni na Żydach w gettach w okresie okupacji niemieckiej Wileńszczyzny i Białorusi.
  Po wkroczeniu wojsk sowieckich do Polski, Stolzman dowodzący oddziałem NKWD w latach 1945-1947 – dopuszcza się zbrodni ludobójstwa na: jeńcach niemieckich, marynarzach szwedzkich, żołnierzach AK, NSZ i innych formacji zbrojnych. Dokonuje egzekucji w okolicach Borne, Sulinowo (Gross Born), w nie istniejącej obecnie wsi Doderlage, w Berkniewie (Barkenbrucke) koło Bornego Sulimowa, po którym zostały szczątki fragmentów zniszczonych domów. Na terenie tym, będącym poligonem wojsk sowieckich, w okolicznych lasach grzebał swoje ofiary, których kości jeszcze obecnie są odnajdywane.

  Stolzman vel Kwaśniewski pod koniec lat 40 -tych i na początku 50 -tych, z rozkazu władz NKWD nadzorował i koordynował zbrodniczą działalność powiatowych i miejskich urzędów bezpieczeństwa publicznego w: Drawsku, Białogardzie, Szczecinku, Wałczu, Kołobrzegu, Połczynie, Jastrowie i Okonku. Uczestniczył również w zbrodniach UBP w Gdańsku, Słupsku, Szczecinie, Ustce, Koszalinie i Elblągu. Oprawca ten pozbawiał życia więźniów przez rozstrzeliwanie, wieszanie, a także gazowanie, jak np. w gdańskiej siedzibie NKWD i przez wstrzykiwanie trucizny, co było wyłączną jego specjalnością.

  Pułk. Izaak Stolzman dał się też poznać w 1947 r. uczniom gimnazjum w Wałczu. „Nadzorował” z ramienia UB sprawę założenia nielegalnej organizacji młodzieżowej na terenie Gimnazjum Ogólnokształcącego, której przywódcą konspiracyjnym był Bogdan Szczucki. Działalność tej grupy polegała m.in. na zdejmowaniu flag wywieszanych z okazji komunistycznych rocznic, rozrzucaniu ulotek, głośnym skandowaniu :”Precz z komuną!!!” lub „Pachołki Rosji”. Próbowali oni zwrócić uwagę na stalinowskie zbrodnie, których m.in. dopuszczał się Stoltzman.
  Poczynania Izaaka Stoltzmana vel Kwaśniewskiego były częścią działań sowieckich grup operacyjnych w likwidacji członków polskiego ruchu oporu. Były to grupy kontrwywiadu sowieckiego, działające na terenie Polski zawsze i przede wszystkim przez przydzielonych specjalnie agentów. W czasie okupacji niemieckiej wywiad sowiecki rzucił na teren Polski tysiące swoich agentów, wśród których był Stolzman. Zadaniem ich było ustalenie osób oraz danych o polskim ruchu podziemnym po to, aby mieć adresy i nazwiska osób do likwidacji po wkroczeniu wojsk sowieckich. Byli oni nazywani „łowcami AK-owskich głów”.
  Izaak Stolzman vel Kwaśniewski podejmuje się zacierania swojej zbrodniczej działalności zamykając usta świadkom pod groźbą utraty życia.

  W roli lekarza zamieszkał w Białogardzie przy ul. Bohaterów Stalingradu 10 (obecnie Dworcowej). Przepoczwarza się w katolika, co wynika z księgi zawartych małżeństw kościoła parafialnego w Białogardzie, w którym 6 lutego 1954 r. zawarł związek małżeński. Zdzisław Kwaśniewski, ur. w 1921 r. w ZSRR poślubił Aleksandrę Pałasz, ur. 28 grudnia 1929 r. w Wilnie, z zawodu pielęgniarkę. Z małżeństwa tego w domu przy ówczesnej ul. Bohaterów Stalingradu 10, urodził się 15 listopada 1954 r. Aleksander – były prezydent i jego siostra Małgorzata Sylwia, o której wiadomo tylko tyle, że jest w Szwajcarii dyrektorem banku. A Kwaśniewski nie mówi o niej nic. W miejscowym kościele NMP nie ma ich metryki chrztu. Z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać, że nie zostali oni ochrzczeni.

  Ojciec A. Kwaśniewskiego zmarł w 1990r i bez rozgłosu został pochowany na cmentarzu żydowskim w Warszawie. Matkę pochowano w 1995 przed wyborami prezydenckimi. Miała ona pogrzeb katolicki na cmentarzu warszawskim, dzięki uzyskaniu zaświadczenia od proboszcza kościoła parafialnego w Białogardzie. Fakt ten A. Kwaśniewski, bez zachowania prywatności, sprytnie wykorzystał w kampanii prezydenckiej, by zyskać na wiarygodności jako katolik.
  http://www.4lomza.pl/

  Były kierownik UB w Drawsku Pomorskim, Wacław Nowak, wyjawił, że Zdzisław Kwaśniewski, ojciec byłego Prezydenta R.P., to sowiecki zbrodniarz wojenny winny zbrodni przeciwko narodowi polskiemu.

  Nowak mieszkał jako emeryt w Koszalinie przy ulicy Powstańców Wielkopolskich 22. Kilka miesięcy przed śmiercią w 1994 roku wyznał, że UB i NKWD zamordowało AK-owców, NSZ-owców i uczestników ruchu oporu na Pomorzu Zachodnim w 1945 roku, do czego on sam się przyczynił.

  Nowak kierował operacjami UB w rejonie Drawsko, Czaplinek, Jastrowie, Połczyn, Białogard i Kołobrzeg. Otrzymywał rozkazy bezpośrednio od NKWD z placówek w Gross-Born (Borne-Sulimowo), Białogardzie i Rawiczu. Występował on pod przybranym nazwiskiem „Wacław Nowak” nadanym mu przez NKWD w trakcie nominowania go na stanowisko kierownika UB w Drawsku w 1945 roku. Jego prawdziwe nazwisko zdradzało jego rodowód żydowski.

  Z nakazu NKWD Nowak wychwytał żołnierzy Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych i organizacji antysowieckich, ukrywających się na podległym mu terenie. Uczestniczył on w obławach na grupy żołnierzy Wileńskiej 5-tej Brygady AK oddziału majora Zygmunta Siendzielerza ps. „Łupaszka” (wcześniej należącego do 4-tej Brygady), które przedostawały się do lasów Pomorza Zachodniego. Złapanych odstawiał do obozu koncentracyjnego NKWD w Barkenbryge (Barkniewo) koło Gross-Born Borne (Sulimowo). (Nowak znał tylko niemieckie nazwy miejscowości.) Był to obóz przejściowy. Stamtąd były dla AK-owcóow tylko dwa wyjścia: do Rosji albo na „rozwałkę”.

  NKWD-zistą, który nadzorował zbrodniczą działalność UB, w tym zbrodnie Nowaka, był Izaak Stolzman. AK-owców rozstrzelano we wsi Doberlage położonej około 5 km na północ od Nadarzyc. Wieś ta jest opuszczona od tamtego czasu, nawet jej nazwa wyszła z użycia. Zostały po niej tylko resztki murów i fundamenty. Zwłoki zakopano w okolicznych lasach. Jedne przykryto niewypałami, inne także minami i zasypano ziemią.

  Nowak zapamiętał tylko trzy nazwiska spośród zamordowanych żołnierzy AK: Jerzy Łoziński, Stanisław Subotrowicz i Witold Milwid, (ich przesłuchiwano najdłużej). UB-owcy zastrzelili ich w Doberlage w obecności Nowaka i Stolzmana.

  Stolzman przygotowywał również procesy polityczne młodzieży szkolnej.
  W Wałczu doprowadził do skazania uczniów Bogdana Szczuckiego, Mariana Baśladyńskiego i Feliksa Stanisławskiego, a w Białogardzie Pszczółkowskiego i Tracza na więzienie i pracę w kopalniach węgla.
  Wacław Nowak spotkał Stolzmana kilka lat później w Urzędzie Bezpieczeństwa w Białogardzie, ale on nazywał się już inaczej. Zmienił nazwisko na Zdzisław Kwaśniewski.
 • @Bez kredek we łbie 16:39:10
  Spokojnie, spokojnie z tą antysemicką chorobą nienawiści. Też kiedyś na filosemityzm byłem chory.

  By nie gadać za wiele. Teraz na pewno stawałbym w obronie Żydziaka sekowanego w szkole przez inne dzieci z powodu jego nazwiska, jarmułki, czy niebycia Polakiem lub katolikiem.
  Ale NA PEWNO nie stanę w obronie takiego Morozowskiego.

  Po pierwsze rzeczą oczywistą jest nadreprezentacja Żydów w naszym głównym ścieku medialnym. Prawda?
  Może coś przeoczyłem, ale nic mi nie wiadomo o jakimkolwiek Żydzie pośród warszawskich kanalarzy, czy kierowców wozów asenizacyjnych.

  Po drugie zmieniając nazwisko ze wskazującego na bycie Żydem, chce się to ukryć, a więc jest się człowiekiem fałszywym. I tylko ta jedna sprawa eliminuje fałszywego człowieka z grupy ludzi uczciwych.

  Czy takie podejście też uważasz za chorobę nienawiści?
 • @NUS 16:24:40
  Ot to!!! 10/10!!! czekałem kiedy to napiszesz.
 • @Bez kredek we łbie 16:39:10
  salomon morel. komendant obozu w Świętochłowicach miał udowodnione ponad 1000 morderstw. uciekł do izraela i tam dożył swoich dni. prawnikiem który bronił go przed odpowiedzialnoscia był gay levertow, a nasz minister spraw zagranicznych nie zrobił w tym czasie nic. ministrem tym był kuzyn owego prawnika benjamin levertov zwany geremkiem

  to jest przykład jak działa żydowska mafia nie tylko w POlsce

  jest kilku którzy są lojalni wobec Polski a nie izraela. wszystkich innych np michnik, blumsztajn, borowski, wysłac do ojczyzny, ale przedtem zabrać prawo do emerytury i skasować majątek. w kategoriach politycznych nie ma słowa nie lubię albo nienawidzę. krytykuję ich za szkodliwą działalność wobec naszego kraju a nie za pochodzenie
 • @kserkses 15:26:41
  Tak, znam treść tego referatu. Niezła taktyka. Czy coś się zmieniło do dnia dzisiejszego?
 • @Bez kredek we łbie 16:39:10
  trochę z historii

  jak pokazuje historia żydzi byli przeganiani z każdego kraju w którym mieszkali, na przestrzeni wieków doszło do wielu pogromów. pytanie czemu tak sie działo? prawda ma tę właściwość ze wcześniej czy później wypływa, a zazwyczaj wypływa w najbardziej nieoczekiwanym momencie. pogromy były wynikiem poznania prawdy przez społeczności w których żyli żydzi. prawdy o krętactwie lichwie i ogromie zdrady.

  syjoniści i żydzi nie są lojalni wobec kraju w którym żyją. są lojalni wobec diaspory
  to ich pierwsza siła.

  niewiedza społeczeństw
  to jest ich druga siła
  wspólne skoordynowane działania jednocześnie na całym świecie.
  Siła nr 3

  działają zawsze tak samo. tylko że teraz z większym rozmachem.

  i na koniec pod rozwagę

  Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym." Israel Singer Dnia 19 kwietnia 1996r. na Swiatowym Kongresie Żydów

  Nasza rasa jest Rasą Panów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras tak, jak one od insektów. Faktycznie, porównując do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, bydło w najlepszym wypadku. Inne rasy są uważane za ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest sprawowanie władzy nad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone przez naszego przywódcę za pomocą żelaznej pięści. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy." - Menachem Begin, premier Izraela, laureat Pokojowej Nagrody Nobla

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Menachem_Begin
 • @sambor 18:13:43
  ci ludzie którzy nami rządzą to nasz wewnetrzny wróg.
  przeciwnik z którym nie potrafimy sobie poradzić żeby skutecznie walczyc najpierw należy dobrze rozpoznać swojego wroga. a z tym rozpoznaniem w narodzie jeszcze nie za bardzo. dzisiaj u władzy są marionetki, i podstawione osoby z różnych mafii, byli agenci różnych służb, sprzedawczyki i donosiciele." pisze się to agentura. ale jaka to agentura. czy tak trudno skojarzyć narodowi kilka faktów."historycy" próbują udowodnic ze to agentura sowiecka (rosyjska). a tymczasem to nie Rosjanie rozkładają nas na łopatki.
  to agenci globalizmu i światowej lichwy nienawidzący nie tylko Polski a także i całego wolnego świata. agenci dla których bogiem nie jest Chrystus lecz mamona.
  agenci działają w Polsce pod polskimi nazwiskami dlatego tak trudno ich rozpoznac.


  http://pl.wikipedia.org/wiki/Julia_Brystiger

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Emil_Merz

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Benjamin_Wajsblech

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Salomon_Morel

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Gurowska

  http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Czaplicki

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Helena_Woli%C5%84ska

  Alicja Graff żona Kazimierza Graffa stalinowskiego prokuratora

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Alicja_Graff

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_Graff

  Gustaw Auscaler, Paulina Kern linka brak

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jakub_Berman

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Alfred_Lampe

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ozjasz_Szechter

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Stefan_Michnik

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Mieczys%C5%82aw_Mietkowski

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Wac%C5%82aw_Komar

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Julian_Hochfeld

  http://pl.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3%C5%BCa_Luksemburg

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Kornecki

  http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Unszlicht

  http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_R%C3%B3%C5%BCa%C5%84ski

  http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_%C5%9Awiat%C5%82o

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Anatol_Fejgin

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Juliusz_Burgin

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Emil_Sommerstein

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Fink

  http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Kratko

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Zygmunt_Okr%C4%99t

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Zygmunt_Braude

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Taboryski

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Edward_Kalecki

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Leon_Andrzejewski

  http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Czaplicki

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Hakman

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ludwik_Przysuski

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Leon_Rubinsztein

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksander_Wolski

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Roman_Romkowski

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Emil_Sommerstein

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Bernard_Konieczny

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Adolf_Berman

  działają w kosciele

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Daniel_Rufeisen

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Romuald_Jakub_Weksler-Waszkinel  dziennikarze to żydzi

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Michnik

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Seweryn_Blumsztajn

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Artur_Hofman

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Stefan_Marody

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Konstanty_Gebert

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksander_Smolar

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Eugeniusz_Smolar

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Grzegorz_Smolar

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Alina_Ca%C5%82a

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Pir%C3%B3g  politycy to żydzi


  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ludwik_Dorn

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Daniel_Rotfeld

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Bronis%C5%82aw_Geremek

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Borowski

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Zygfryd_Wolniak

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Bogumi%C5%82_Ferensztajn

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Stolzman


  jak widzisz nic się nie zmieniło
 • @ARCHANIOŁ GABRIEL 17:18:46
  Izaak Stolzman i ziomale
  http://top1-1.com/wp-content/uploads/2010/12/zyd-kwasniewski-jarmulka.jpg

  http://unsinn.blox.pl/resource/large_Poland_President_LechKaczynskiDec2108Hanu_Meye.jpg

  http://top1-1.com/wp-content/uploads/2010/04/tusk-zyd.jpg

  http://6.s.dziennik.pl/pliki/4389000/4389508-prezydent-komorowski-chanuka-643-482.jpg
 • @kserkses 18:24:32
  No, co do profesji dziennikarskiej Aleksandra Smolara to byłbym wstrzemięźliwy. On akurat pełni daleko ważniejsze funkcje w tym całym geszefcie. Z grubsza biorąc, nie wiem czy nie na poziomie Michnika.
  Zauważmy, że kiedy są jakieś przesilenia polityczne on stara się być (na ogół u Kublikowej) kimś w rodzaju Salomona ferując wyroki o dość eschatologicznym wymiarze.
 • @Bez kredek we łbie 16:39:10
  Oni z pewnością bardzo Cię kochają, miłością Kainową. Nienawidzić oprawców narodu to coś bardzo zdrowego a nie jakaś tam choroba. Byłoby już tragicznie gdyby tych nienawistników polskich już w ogóle nie było. A tak ... jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy.
 • @kserkses 15:26:41 a to znasz? jak jazda to na całego! Pzdr!
  Czy Einstein był geniuszem? (czy złodziejem?) Czy Einstein był geniuszem? (fot. Jupiterimages) A A A
  Wiele osób uważa, że żyd Albert Einstein większość swoich osiągnięć zawdzięcza innym fizykom i matematykom. Gdyby nie oni, nie powstałyby bowiem wzory, których autorstwo przypisuje się dzisiaj wyłącznie temu niemieckiemu naukowcowi.

  Słynny wzór E=mc2 opisuje równoważność masy i energii i jest elementem tzw. szczególnej teorii względności. Bardzo możliwe, że nie został on wymyślony przez żyda Einsteina, lecz zapożyczony czyli ukradziony od Friedricha Hasenöhrla – austriackiego fizyka. Czy zatem człowiek uważany za jednego z największych geniuszy w historii dopuścił się plagiatu czytaj kradzieży?

  Hasenöhrl pracował nad zależnością energii ciała od jego masy na długo przed opublikowaniem przez żyda Einsteina tego słynnego wzoru. W pierwszej zaproponowanej przez Austriaka wersji miał on postać E = (3/8)mc2. Zastosowany współczynnik wynika z błędnego wyliczenia ubytku masy w wyniku promieniowania ciała doskonale czarnego. Rok po publikacji wyników Hasenöhrla wydrukowano pracę Einsteina z wprowadzoną korektą do wzoru.

  Obecnie wielu fizyków uważa, że żydowski naukowiec zwyczajnie połączył wyliczenia Austriaka z najnowszymi doniesieniami na temat badań nad ciałem doskonale czarnym. Co więcej, żyd Einstein nie dysponował aparaturą potrzebną do przeprowadzenia opisywanych w publikacji doświadczeń, więc musiał skorzystać z wyników doświadczeń innych naukowców. Wytknięto mu również nierozumienie przedstawianej przez niego teorii.

  Dodatkowo żyd Einstein nie był dobrym matematykiem i wiele wzorów, których używał, zostało wyprowadzonych przez jego współpracowników. W swoich publikacjach jednak nigdy nie wspominał o ich wkładzie. Przykładem takiego pominięcia pomocy matematyków może być ogólna teoria względności.

  W stworzeniu tej najsłynniejszej z prac żyda Einsteina uczestniczył Marcel Grossmann, który wyprowadził wszelkie potrzebne wzory do opisania geometrii czasoprzestrzeni. Poza pomocą tego matematyka, fizyk skorzystał również z wyliczeń Davida Hilberta i Feliksa Kleina. Pierwszy z tych naukowców wystąpił o publikację swojej pracy (która również opisywała teorię względności) na tydzień przed żydem Einsteinem. Ten natomiast mógł mieć ciągły wgląd w wyliczenia Hilberta, gdyż wśród jego bliskich współpracowników był jeden z kolegów żydowskiego fizyka. Nigdy jednak nie potwierdzono tych domysłów.

  Wiadomo natomiast, że Hilbert na dwa tygodnie przed złożeniem pracy do publikacji, wysłał jej kopie fizykowi. Einstein jednak nie odwdzięczył się tym samym i zachował dla siebie swoje teorie aż do momentu ukazania się ich w druku. Do tego czasu mógł jednak uzupełnić swoją pracę o wyliczenia Hilberta. I choć to nie Einstein jako pierwszy wyprowadził wzory będące podstawą dzisiejszej fizyki, geniuszem okrzyknięto właśnie jego.

  Co więcej, ten żydowski fizyk w komentarzu do swojej publikacji zaznaczył, że jego praca „w pełni przekona panów Hilberta i Kleina”. Wypowiedź ta może sugerować, że Einstein stworzył coś, z czym wymienieni matematycy wcześniej się nie zgadzali. Tymczasem cała trójka pracowała na tym samym zagadnieniem i, co więcej, doszła do tych samych wniosków.

  Ps. Wiadomo - żyd . A każdy żyd to złodziej w każdym obszarze życia. Nic nowego. Większość żydów to złodzieje. Zuckerberg też ukradł pomysł Facebooka koledze z akademika. Takich przykładów są setki. Einstein stosował przemoc wobec swojej żony, też naukowca i matki ich dzieci, nawet do tego stopnia, że przypisywał sobie jej osiągnięcia naukowe, i wykorzystywał badania, które ona prowadziła - bo była osobą bardzo utalentowaną - ale przemocą domową zniszczył jej zdrowie, a następnie okradł ją i rozwiódł się, aby ożenić się z młodszą od niego kobietą. Podobno słynny wzór na teorię względności również ona wyliczyła, ale on był nieuczciwym człowiekiem i przywłaszczył go, pod swoje nazwisko. Wszystko czego Einstein dokonał to było dzieło chorwackiego naukowca Nikola Tesli(http://pl.wikipedia.org/wiki/Nikola_Tesla). Poczytajcie sobie na You Tube o Tesli. Einstein był tylko tępakiem i złodziejem. Czy wiecie, że Einstein nie rozumiał w ogóle matematyki. No to jak taki cep może zostać fizykiem? No ale był żydem to uznano go za geniusza. Od dawna wiadomo, że Einstein to złodziej, wylansowany przez pejsatych współziomków.
 • @Kula Lis 62 19:34:07 ciekawostka.
  Tajemnice Nikola Tesli(http://nietuzinkowyblognaukowy.blogspot.com/2012/07/tajemnice-nikola-tesli.html)
  Geniusz, odkrywca, wizjoner i ekscentryk. Twórca 300 patentów, które całkowicie przemodelowały ludzką cywilizację. Jednocześnie niemal zapomniany, wyśmiewany za życia, oszukiwany i okradany z pomysłów, których sam nie potrafił przekuć w finansowy sukces. Nikola Tesla mógł być bilionerem, lecz zmarł w biedzie i samotności, pozostawiając nam spadek odkryć, które napędzają świat do dziś. Pozostawił też po sobie tajemnice, które po dziś dzień skrywają niektóre z projektów, nad którymi pracował.

  Tesla jest przedstawicielem tego bardzo rzadkiego typu ludzi, o których zwykliśmy mówić "o pokolenia wyprzedzający swoją epokę", ludzi którzy mieli zdolność do sięgania wgłąb prawdziwej natury rzeczywistości i wyciągania stamtąd odpowiedzi na pytania, których im współcześni nie zdążyli nawet zadać. Ten artykuł poświęcony jest właśnie jednemu z nich.


  Wojna Napięć Tesli i Edisona

  Gdy młody Tesla przybył do USA w 1884 roku, nie miał przy sobie niemal nic, po za listem z rekomendacją, wystawionym przez byłego pracodawcę i skierowanym do Thomasa Edisona, którego Tesla wówczas podziwiał i o spotkaniu z którym marzył od dawna. Edison przyjął go i po krótkim czasie, widząc jego potencjał, powierzył mu zadanie - zwiększyć wydajność generatorów i silników prądu stałego w zakładzie. Tesla miał za to otrzymać 50 tysięcy dolarów. Pracę wykonał w kilka miesięcy, lecz zapłaty nie otrzymał. Edison miał mu powiedzieć "Tesla, nie zrozumiałeś naszego amerykańskiego poczucia humoru". Tesla natychmiast zrezygnował z pracy, najbliższe miesiące spędzając na kopaniu rowów w Nowym Yorku.

  Już podczas pracy u Edisona Tesla był przekonany o niepraktyczności rozwiązań prądu stałego, jakie forsował Edison. Silniki były niewydajne a przesył energii bardzo problematyczny. Czym różni się prąd stały od przemiennego?
  Prąd stały - DC - taki jak w bateriach i akumulatorach

  Prąd przemienny - AC - taki jak w gniazdkach ściennych

  W obwodzie z prądem stałym, elektrony płyną w jednym kierunku, pokonują całą drogę od źródła, do odbiornika i z powrotem do źródła. W obwodzie prądu zmiennego, elektrony poruszają się "tam i z powrotem" z prędkością np. 50 zmian kierunku na sekundę (50 Hz w polskiej sieci).
  Słonica Topsy, zabita na publicznej
  egzekucji przez użycie prądu
  przemiennego jako ukazanie jego
  szkodliwości.
  Imperium Edisona stanowiło wiele położonych blisko siebie elektrowni i otoczenie oplecione siecią grubych kabli, siecią tak gęstą, że miejscami przesłaniającą nawet niebo nad ulicami Nowego Yorku. Ale prąd stały miał jedną poważną zaletę - istniały i funkcjonowały silniki elektryczne nim zasilane. Nie istniał natomiast i nikt nie wiedział jak go zbudować, silnik na prąd przemienny. Aż do czasu, gdy wynalazł go Tesla. Potężne lobby Edisona, jego autorytet, kampania medialna, publiczne egzekucje zwierząt przy użyciu prądu zmiennego, autorytet Edisona... wszystko to nie zatrzymało nadchodzącej fali zmian. Korzyści były zbyt duże. Nie było potrzeba wielu elektrowni, kable grubości nadgarstka można było zastąpić cienkimi jak sznurek a zbudowanie pierwszego silnika AC dopełniło dzieła. Serbski emigrant pokonał słynnego na cały świat Thomasa Edisona w jego własnej grze.

  Po plecach Tesli

  Choć Tesla był genialnym inżynierem, nie był genialnym menadżerem. Nie przykładał żadnej wagi do pieniędzy i wszystkie poświęcał na badania. Kontrakt na budowę generatorów i rozsyłu prądu przemiennego opiewał początkowo na konkretną kwotę za każdą wygenerowaną jednostkę prądu przemiennego. Łatwo sobie wyobrazić co by to oznaczało dziś. Tesla byłby najbogatszym człowiekiem na Ziemi. Zamiast tego, sam zwolnił się z kontraktu, chcąc ulżyć finansowo firmie George'a Westinghouse'a, która nadal miała za konkurenta Edisona.
  Marconi - zdobywca
  Nobla za radio
  Był pionierem bezprzewodowego przesyłu energii, skonstruował pierwszy zdalnie sterowany pojazd, lecz Nobla za radio otrzymał Guglielmo Marconi, wykorzystując 17 patentów Tesli... W 1887 Tesla pracował nad promieniowaniem, które lata później nazwano promieniowaniem x. Wykonał pierwsze zdjęcie kości swojej dłoni i wysłał je do Wilhelma Roentgena... Teoretyczny wkład w poznanie właściwości fal niezbędnych do określenia położenia i prędkości ruchomych obiektów, zostały 5 lat później wykorzystane przez Taylora i Younga - twórców radaru. Zbudował zamknięte szklane kolby z gazem, który emitował światło gdy przechodziła przez nie energia, co odkryli później twórcy świetlówek. Opisał podstawy uzyskiwania niskich oporów w niskich temperaturach 11 lat przed Noblem dla Onnesa za nadprzewodnictwo.

  Opracował też rotujące pola magnetyczne, indukcyjny silnik prądu przemiennego, alternatory wysokich częstotliwości, bezprzewodowy przesył energii, cewkę bifilarną, telegeodynamikę, generator wyładowań koronowych, pompę Tesli, bezłopatkową turbinę Tesli, cewkę Tesli, zapłonową cewkę Tesli, kompresor Tesli, samolot pionowego startu i wiele wiele innych.

  Nikola Tesla nigdy nie otrzymał Nagrody Nobla.

  Wizje

  Tesla był nie tylko genialnym inżynierem o wybitnej intuicji. Był także wizjonerem, często nie rozumianym w jego czasach. Jego wizje były tak dalece przyszłościowe, że na pewnym etapie stał się wręcz archetypem szalonego naukowca, co w połączeniu z jego licznymi dziwactwami narobiło mu sporo złej sławy i przyćmiło prawdziwe dokonania. 100 lat temu Tesla pisał słowa przyprawiające dzisiaj o dreszcze na myśl o nadnaturalnej intuicji tego człowieka :

  Nikola Tesla
  Wojny będą trwały, dopóki nie zniknie fizyczna przyczyna ich nawrotów, którą jest w ostatecznym rozrachunku rozległość planety, na której żyjemy. Jedynie usunięcie dystansu w każdej dziedzinie - transmisji wiedzy, transportu ludzi i zasobów oraz transportu energii, pewnego dnia zapewni trwałość przyjaznych stosunków. To czego najbardziej teraz potrzebujemy, to bliższy kontakt pomiędzy ludźmi i społecznościami z całej Ziemi oraz zniesienie tego fanatycznego oddania ideałom narodowego egoizmu i dumy, co zawsze podatne jest pogrążyć świat w prymitywnym barbarzyństwie.


  W jego czasach, gdy świat stawiał pierwsze szyby naftowe i grzebał się w węglu w pierwszych zelektryfikowanych kopalniach zasilanych jego silnikami, Tesla myślał o energii odnawialnej... Energii ze Słońca, z wnętrza Ziemi, energii pochodzącej z wykorzystania różnicy temperatur warstw oceanu oraz wykorzystaniu energii kosmicznej uderzającej o atmosferę. Wykonywał prace i eksperymenty na wszystkich tych polach i był wręcz opętany przez ideę darmowej energii dostępnej dla każdego człowieka, w każdym miejscu na Ziemi. Darmowej w sensie odnawialnej lub pochodzącej z przestrzeni kosmicznej.

  Tesla zostawił też po sobie masę zagadek, hipotez, tajemnic i niewyjaśnionych eksperymentów.


  Eksperymenty w Colorado Springs

  Po przygodach z Edisonem, Tesla przenosi się do Colorado Springs i zakłada laboratorium. Tesla studiuje naturalne wyładowania i przeprowadza szereg eksperymentów. W swym dzienniku opisuje wytwarzanie ładunków przekraczających mocą wyładowania naturalne, 40 metrowe łuki energii, wystrzeliwujące ze szczytu budynku, o napięciu milionów volt. Przesyła energię przez atmosferę oraz samą glebę umieszczając w żarówki w gołej ziemi bez kabli i rozświetlając je na odległość wykorzystując ziemię jako przekaźnik energii. Czas spędzony w Colorado Springs, najprawdopodobniej zrodził w umyśle Tesli znacznie bardziej ambitne plany, które zamierzał wprowadzić w życie w Nowym Yorku.

  Wieża Wardenclyffe

  Wieża Wardenclyffe (Long Island, Nowy York), to prawdopodobnie najbardziej znany przykład wizji Tesli, której prawdziwe przeznaczenie pozostaje nie do końca jasne. Oficjalnie wieża miała pełnić funkcję nadajnika fal radiowych, do bezprzewodowego przesyłu sygnałów, głosu i zdjęć. Główny inwestor Tesli - J.P. Morgan (zgadza się, TEN J.P. Morgan), wyłożył wraz z innymi 150 tysięcy dolarów na jej budowę (dzisiejsze 3 miliony), gdy Tesla przekonał go o możliwościach przesyłu dowolnej informacji na odległość, bez użycia kabli. Tesla wiedział, że dźwięk i obraz to po prostu informacja, którą można zamienić na sygnał i nadać. Eksperymenty te wykonywał już w laboratorium, lecz wieża miała umożliwiać transfer między-kontynentalny.
  Do czego naprawdę służyła Wieża Wardenclyffe ?

  Tesla jednakże nie powiedział całej prawdy Morganowi. Transfer danych uważał już za oczywistość, natomiast sam chciał iść dalej. Z tej przyczyny wciągnął Morgana w sponsoring, obiecując pierwszą stację łączności z Europą. Miał zamiar upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu, dając Morganowi coś co będzie mógł sprzedać, ukradkiem jednak przemycając własne koncepcje.

  Czym naprawdę miała być Wieża Wardenclyffe? Dzisiaj, po 70 latach od śmierci Tesli, nadal nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Przyjrzyjmy się jednak faktom. Według źródeł, w trakcie budowy wieży, do J.P. Morgana zaczęły docierać wieści o rosnących dziwactwach Tesli, co stawiało Morgana w złym świetle. W międzyczasie w Europie doszło do pierwszego przesyłu radiowego na długi dystans, którego dokonał Marconi, tworząc własną firmę, bazującą na pracach Tesli. W tej sytuacji Morgan zaczął wątpić w Teslę, którego prace przedłużały się z powodu wdrażania ukrytych przez Teslę założeń. Morgan przycisnął Teslę do muru, grożąc wycofaniem funduszy. Tesla nie miał wyboru, postanowił zdradzić Morganowi prawdziwe przeznaczenie wieży.

  Tesla przedstawił wieżę, jako narzędzie rozsyłu energii elektrycznej, bezprzewodowo na całą kulę ziemską. Nie tylko fal radiowych, ale energii elektrycznej. Pomysł Tesli, wedle kilku źródeł, które udało mi się zlokalizować, polegał najwyraźniej na tym, aby wykorzystać jako urządzenie elektryczne CAŁĄ PLANETĘ, przewodząc elektryczność poprzez wnętrze Ziemi oraz atmosferę, wykorzystując naturalne częstotliwości rezonansowe ziemi zwane prądami tellurycznymi oraz elektryczne właściwości jonosfery, budując sieć wież, które umożliwiłyby odbiór energii elektrycznej w dowolnym miejscu na Ziemi za pomocą prostej anteny wbijanej w ziemię.

  Zanim jednak doszło do konfrontacji z Morganem , Tesla już rozpoczął swoje eksperymenty, na niedokończonej jeszcze wieży. Według kilku relacji z New York Times, świadkowie co noc widywali potężne wyładowania elektryczne wystrzeliwujące z wieży i rozświetlające noc, Tesla wykonywał również "strzelanie elektrycznością w głęboki na 50 metrów dół w ziemi", następnie gazeta spekuluje nad powodami takiego działania. Oto oryginalny artykuł opublikowany 109 lat temu :

  Brawa dla pierwszej osoby która przetłumaczy ten tekst dla innych i umieści w komentarzach :)


  Jak łatwo się domyślić, J.P. Morgan nie poparł idei globalnego, łatwo dostępnego źródła energii, bo zwyczajnie nie widział w tym zysków a wręcz zagrożenie swoich interesów (nie można by było monitorować zużycia prądu). Wycofanie wsparcia było początkiem końca wieży, którą ostatecznie armia amerykańska wysadziła w powietrze w roku 1917 obawiając się, że jest wykorzystywana przez niemieckich szpiegów, lub jako punkt namiarowy dla ubotów.

  Są także głosy, mówiące że Tesla sam zamierzał zamknąć projekt, gdyż zrozumiał, że jego technologia może nie tylko dostarczać energię, ale odpowiednio kierowana mogłaby także sterować pogodą, opadami i wyładowaniami elektrycznymi o niszczycielskiej sile, w dowolnym punkcie na ziemi i wywoływać katastrofalne trzęsienia ziemi poprzez kumulatywne wzmacnianie jej rezonansu, co przekonało go iż świat nie jest na nią gotowy. Natknąłem się nawet na źródło, łączące eksperymenty w wieży z katastrofą tunguską z 1908 roku na Syberii. Wokół Tesli ciągnie się fascynująca otoczka mitu i niejasnych źródeł, ale akurat ten wydaje się bardzo mało prawdopodobny. Sprawę utrudnia fakt, iż wiele źródeł tworzonych jest przez obsesyjnych łowców wolnej energii, perpetum mobile i wszelakich spisków, którzy za Teslę wzięli sobie najwyraźniej swego patrona, choć ten wolną energię rozumiał jako odnawialną. Są nawet tacy, którzy uważają Teslę za wysłannika z przyszłości ;)  Broń energetyczna
  W latach 30-stych, Tesla ogłosił opracowanie planów "super broni która zakończy wszystkie wojny". Idea, którą nazwał "teleforce", miała być generatorem strumienia naładowanych cząstek wolframu. Tesla pisał :

  "Działo wyśle skoncentrowany strumień cząstek przez samo powietrze, osiągając tak wielką energię, że zmiecie flotę 10 tysięcy wrogich samolotów z dystansu 200 mil od granicy broniącego się państwa, niszcząc armię w sposób natychmiastowy."

  Tesla bezskutecznie usiłował sprzedać swój pomysł rządowi USA i niektórych krajów europejskich, za kwotę 30 milionów dolarów, doświadczając wówczas aktu włamania podczas którego miało dojść do kradzieży technologii. Tesla utrzymywał jednak, że wszystkie plany ma w głowie. Po śmierci Tesli w 1943, FBI zarekwirowała dokumentację i aparaturę laboratoryjną Tesli a Edgar Hoover określił je jako ściśle tajne z powodu natury prac Tesli. Dokumentacja została zwrócona po latach. Czy cała, nie wiadomo. Ogromny zbiór pozostałości po dokonaniach Tesli - dokumenty, plany, zdjęcia, listy i maszyny, znajduje się obecnie w muzeum w Belgradzie.  Pytania

  Jeśli po zapoznaniu się z historią Tesli, coś rzuca się w oczy, to jest to z całą pewnością zagadkowa dysproporcja pomiędzy jego dokonaniami a tym jak został zapamiętany przez historię. Dysproporcja pomiędzy jego nieludzką, demoniczną intuicją w badaniach nad elektrycznością, a jego późniejszym odbiorem przez środowisko naukowe, system edukacji i opinię publiczną. Jak ktoś tak wielki, mógł zostać tak zapomniany? A może to sam Tesla celowo wybrał tą ścieżkę, sądząc że jego wiedza może być w tych wojennych czasach zbyt groźna lub wiedząc że nagrody nie znajdzie w teraźniejszości, lecz dopiero w przyszłości ?

  "Niech przyszłość wypowie prawdę i oceni pracę i dokonania każdego z nas. Teraźniejszość należy do nich, ale przyszłość, dla której ja naprawdę pracowałem, należy do mnie"
  - Nikola Tesla
  Zagadka Bystrzaka !

  Częstotliwość rezonansowa, to takie dodanie drgań do jakiegoś układu czy obiektu, że występuje w nim rezonans, czyli gwałtowny wzrost maksymalnych wychyleń drgań (amplitudy). Przykładowo, jeśli będziemy uderzać piłkę z góry na dół coraz szybciej, to w pewnym momencie szybkość uderzania zrówna się z odbijaniem od ziemi i powrotem do naszej dłoni - piłka zacznie kozłować wpadając w rezonans. Spójrzmy na poniższy film, widać na nim jak most uderzany jest podmuchami wiatru, wiatr osiągnął taki kierunek i siłę, że idealnie zrównał się z częstotliwością naturalnych drgań mostu, gdy most wracał do wychylenia w jedną stronę, był w tym samym momencie uderzany wiatrem, co wzmacniało każde kolejne wychylenie. Wiatr osiągnął idealnie zgraną częstotliwość rezonansową z mostem.  Jeśli pokryjemy częstotliwość drgań z naturalną częstotliwością drgań szklanki...  Aby zatem wprowadzić jakiś obiekt w rezonans, należy tylko znać jego naturalną częstotliwość drgań i dodać do niej taką samą. Eksperymenty takie również przeprowadzał Tesla. John O'Neil, laureat nagrody Pulitzera, tak opisał ten etap działalności Tesli :

  Nikola Tesla eksperymentował z mechanicznymi oscylatorami. Miał w pewnym momencie wprowadzić w drgania cały budek, powodując panikę i przyjazd policji. Tesla zniszczył maszynę młotem w momencie gdy policja wchodziła do jego laboratorium.

  I jeszcze jeden film - pogromcy mitów biorą się za oscylator Tesli. Pod koniec filmu, za pomocą 3-kilogramowego urządzenia wprawiają w drgania ogromny stalowy most.  Ok, ale to jest chyba sekcja zagadek, zatem zagadka brzmi - czy istnieje coś takiego jak naturalna częstotliwość drgań całej Ziemi ?  Bonus !

  Tesla najprawdopodobniej cierpiał na poważne skutki zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych. Miał obsesję na punkcie mycia rąk, brzydził się damskiej biżuterii i niektórych ubrań, czynności wykonywał w seriach liczb podzielnych przez 3, zamawiał po 18 ręczników, mieszkał na piętrze i w pokoju, których numery były podzielne przez 3, obchodził budynek 3-krotnie zanim do niego wszedł itp. Opiekował się gołębiami z Central Parku i okazjonalnie znosił je do swojego pokoju hotelowego. Tesla nigdy się nie ożenił i twierdził, że żyje w celibacie, co pomaga mu w pracy. Pomimo tego wszystkiego był także swego rodzaju showmanem, lubującym się w spektakularnych przedstawieniach swoich odkryć. Dodając do tego doniesienia o kontaktach z ezoteryką, niefortunne ogłoszenie odkrycia obcego sygnału z kosmosu oraz jego samotniczy i owiany tajemnicą styl pracy, uczyniły z Tesli archetyp "szalonego naukowca". Być może również to przyczyniło się do jego naukowej izolacji, gdyż świat nauki po prostu bał się takiego stereotypu. A może świat nauki również był świadomy potencjału prac Tesli i celowo usunął go w cień? Znowu spiski...

  Enyłejs, oto aktualna lokalizacja miejsca w którym niegdyś stała Wieża Wanderclyffe, Nowy York, Long Island, krzyżówka 25A z Tesla Street. Na miejscu pozostała ośmiokątna podstawa wieży oraz niszczejący budynek laboratorium.

  Co tworzyłeś, Panie Tesla?

  Przykładowe źródła :
  http://www.tesla-museum.org/meni_en/nt.php?link=zbirke/z&opc=sub4
  http://amasci.com/tesla/tmistk.html
  O'Neill, "Prodigal Genius" pp162-164

  Oraz obszerne zestawienie źródeł podane w stopce artykułu angielskiej wikipedii
  http://en.wikipedia.org/wiki/Nikola_Tesla
 • Tu następny ze zmienionym nazwiskiem
  Wiesław Kierbel, po zmianie nazwiska na "Olszewski" (ojciec posła Pawła "Olszewskiego" z PO).
  http://normalny.nowyekran.pl/post/17681,zaklamana-bolszewicka-twarz-pawla-olszewskiego-twarza-platformy-obywatelskiej
 • ------------------ŚWIADOMOŚĆ -------------
  ---- a z których to Zalewskich Pan pochodzi ???? pytał dziadek / babka / mama - pytał sąsiad nowego sąsiada - i W TYM MIEJSCU !!!! delikwent dłuuuugo musiał się tłumaczyć / skąd / gdzie / kiedy / kto --TAK ROZPOZNAWALI się Polacy /Słowianie -przez -----TYSIĄCE LAT --------

  ----------pogrzeb Prymasa Glempa
  --kamera powiodła okiem po modlących się katolikach w 1 ŁAWACH RZĄDOWYCH kościoła ------wszyscy !!!! dygnitarze katolicy -TO ŻYDZI !!! ani jednego Polaka

  --w Polsce najłatwiej zostać KATOLIKIEM -wystarczy pokazać się w towarzystwie purpurata / na ważnym pogrzebie / mszy itp. i już jesteś UWIARYGODNIONYM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  --Polak PATRIOTA !!! wykazać się musi !! A Z KTÓRYCH Pan to ?? !!! -musi znać miejsca wywózek / nazwiska współwięzniów / katów / sposoby UBeckich przesłuchań / nazwy więzień / miejsca kazni / towarzyszy broni / ----- setki , setki faktów uwiarygadniających ich jako POLAKÓW !!!!

  --albo Polak KATOLIK !!!! albo bolszewik !! w taki oto sposób żydzi ODWRÓCILI święty PORZĄDEK RZECZY -------- A Z KTÓRYCH PAN TO ??? ------ zastąpili ---- nie katolik ??? no to wiadomo - BOLSZEWIK
  KATOLICKI ŻYD nie lubi nie wierzącego --JUDEOPOLONIA jak nic !! przez takiego odszczepieńca może się nie udać

  --mało wierzący -- ni jak !! barankiem zostać nie chce -A JESZCZE odważa się MYŚLEĆ !! i za nic mieć autorytet ! katolickiego żyda w purpurze

  -WSZYSCY !!! wrogowie od SETEK LAT wchodzili w nasze polskie państwo / Naród jak w masło !! poprzez kościół i jego sługi --

  --WYTRESOWANY LUDEK - nie zadaje pytań !!! paraliżuje go strach przed 1 lepszym czarnym a co dopiero mówić o purpuracie -takim oto sposobem -RDZEŃ NARODU POLSKIEGO zastał zażydzony w 98 %-
  Terlikowski ostatnio jasno wyłożył naszą POLSKOŚĆ -------WSZYSCY JESTEŚMY DUCHOWYMI ŻYDAMI ------BÓG-HONOR-OJCZYZNA alboś BOLSZEWIK -Ojczyzny już nie ma honoru też -ostał się jeno żydoski Bóg -nasz SŁOWIAŃSKI nie ma boskiej mocy !! tak rzecze żyd
 • Noooo Piński,
  znów wetknęliście kij w mrowisko :)
 • .
  Czy kserkes i inni mogliby sobie darować tasiemcowo-trolowe wklejanki, których i tak nikt nie będzie czytał?
 • .
  Teraz komentuję w temacie.
  Moja propozycja jest oczywista, zróbmy listę polskich -a w szerszej perspektywie słowiańskich- dziennikarzy.
  Lista będzie krótka i łatwa do zapamiętania.
 • @OHV 21:31:01
  Jestem za unikaniem tych tasiemców, których nawet przewijanie kupę czasu zabiera. Czytać to? Może jakby w formie książki, ale w Necie, gdzie liczą się tylko krótkie, mięsiste przekazy?
 • Dla mnie Pan Morozowski moze być zulusem nawet
  Liczy się nie z których...., tylko co dokonał nie co jego ojciec dziadek tylko on.Jego dokonania są takie jak dziennikarzy tvp za Gierka i Spawacza generała.
  Czyli poddańczo mierne błazeńsko kretyńskie.
  Każdy odpowiada sam za siebie Wolę spać np z mągołami w jurcie mągolskiej na stepie którzy sa normalni .Niż z Palikotami w hotelu a nawet to niebezpieczne bo może zgwałcą. Wielu wspaniałych ludzi patriotów oficerów września było pochodzenia żydowskiego .
  wolę sprawiedliwego żyda od złodzieja obojętnie jakiej maści i pochodzenia
 • @zwykły człowiek 21:54:18
  W porząsiu! Tylko pytanie dlaczego ów Morozowski taki jest jaki jest? Dlaczego robi wodę z mózgu ludziom nie potrafiącym odessać od TVN2345? Nie są winni porządni ludzie, którzy z różnych powodów narażeni są na CELOWE plwociny Morozowskich. Winni są demiurgowie, którzy za przykładem cadyka z GW systematycznie wypalają zwoje samodzielnego myślenia.
 • ----------Żydów PATRIOTÓW --Polacy znają !!!!! i SZANUJĄ
  --problem w tym !! że czytelnie nie odcinają się od -UBeckich kanalii
 • @Burak 22:05:27
  Bo męda jest a męda niema narodowości mało to naszych narodowych Jakubów Szeli.
  Druga sprawa faktem jest że ubecja, komuna zadbała o swe potomstwo ale i tam sa czyści Polacy tak zwani po kwi.
  Polskość to trzeba mieć w duszy nie w urodzeniu pochodzeniu
 • @zwykły człowiek 22:18:48
  Zgadzam się w pełni i uzupełnię jeszcze tamten wpis podpisując się pod Tobą jeśli chodzi o Żydów. Wrzucenie zupełnie zwykłych i porządnych ludzi do jednego kotła z syjonistami lobbującymi lub wręcz sterującymi w USA jest objawem antysyjonizmu już chorego. Dopatrywanie się w każdym Żydzie szatana i antychrysta jest miernym świadectwem z zakresu psychiatrii. Znałem małżeństwo zupełnie zwykłych Żydów, którzy przeżywali gehennę psychiczną w '68/69. Nie mieli najmniejszej ochoty na wyjazd z Polski, a już na pewno do Izraela. Zresztą, to zbyt rozległe tematy tutaj.
  Liczy się generalnie człowiek przez duże C.
 • ---------kto ma miekkie serce ten musi mieć -TWARDĄ DUPĘ
  http://docs6.chomikuj.pl/176172006,PL,0,0,Definicja-%C5%BCydostwa.doc
 • @zwykły człowiek 21:54:18
  "Wielu wspaniałych ludzi patriotów oficerów września było pochodzenia żydowskiego"

  Owszem, występowali pod własnymi nazwiskami np. gen. Mond. Ten mosiek ukrywa się pod polskim. Jeśli ktoś działa pod przykryciem to chyba nie ma dobrych zamiarów.
 • @Burak 22:29:11
  Rozmawiałem z żydami oni są skłuceni jak i my podzieleni .Jedni to naprawdę dobrzy ludzie dlatego ich pewne wypowiedzi moga boleć .
  A tych zaprzańców co sobie nazwiska pozmieniali nawet nie ruszy
  lub będa wyć ajwaj waj faszyzm atysemityzm.
  Bóg zachował jednego sprawiedliwego w Sodomie i Gomorze Lota z rodziną .Więc pisząc mieniąc się chrześcijanami piszmy tak choćby był jeden żyd sprawiedliwy niech nie poczuje się dotknięty poruszony urażony.To sie tyczy każdej narodowości os zulusów do eskimosów.
  Dobranoc
 • @korwinista 22:39:49
  To też nie jest tak do końca oczywiste z tymi nazwiskami. Jak ktoś uratował się z pożogi II WŚ to niekoniecznie z powodów ubeckości zmienił nazwisko. Przychylność Polaków w stosunku do Żydów po '44/45 była taka, jaka była.
  Natomiast wówczas Żydzi mieli nadreprezentację w aparacie bezpieczeństwa i przekaziorach. Po '68/69 z bezpieki powywalano. Nawet i z wojska. Ale w mediach przetrwało wielu. A teraz? Strach się bać! Z tego co wiemy, chyba tylko jeden nie kryje swego pochodzenia i nie jest zionistą. Reszta towarzycha? Po owocach poznacie, te sprawy... Nawet już poznajemy.
 • @zwykły człowiek 21:54:18
  połowa nie żyje, reszta przeszła na emerytury lub uciekła do izraela. rządzą ich córki. zięciowie, synowie i inni powinowaci. czy uważasz że struktura społeczna zmieniła się na przestrzeni lat? myślisz że co, że oni byli wychowywani na "Potopie, Panu Tadeuszu i Krzyżakach?" czy może raczej na czerwonej książeczce Mao - Tse _Tunga? myśl człowieku!!!! myślenie ma przyszłość. dodam też że rodzice i ich wychowanie mają wplyw na decyzje dzieci często do końca życia
 • @zwykły człowiek 22:46:42
  wyjaw nam tu tych dobrych i porządnych żydów z imienia i nazwiska i nie zapomnij dodać zasług jakie to oni mają dla naszej ojczyzny.
  aby ci umilić czas przeznaczony na poszukiwania polecam przeczytać artykuł pt. "goje żyją po to, by usługiwać Żydom"


  Jeden z czołowych izraelskich duchownych porównał nie-Żydów do zwierząt pociągowych

  Rabin Owadia Josef to nie tylko powszechnie szanowany kapłan, ale także polityk. Jest duchowym przywódcą religijnej partii Szas wchodzącej w skład obecnej koalicji rządzącej. Rabin znany jest z kontrowersyjnych wypowiedzi, jednak tym razem – zdaniem większości Żydów – grubo przesadził.

  – Goje rodzą się tylko po to, by nam służyć. Bez tego nie mieliby po co istnieć na tym świecie – powiedział Josef podczas wystąpienia w synagodze. – Po co goje są tak naprawdę potrzebni? Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie – podkreślił. Potem porównał nie-Żydów do zwierząt pociągowych.

  – Tak jak każda osoba goje muszą oczywiście umrzeć, ale Bóg daje im długowieczność – stwierdził 90-letni Owadia Josef. Dlaczego? – Wyobraźcie sobie, że zdechł wam osioł. Stracilibyście w ten sposób pieniądze. To jest taki sam sługa. Właśnie dlatego goj otrzymuje długie życie. By dobrze pracować dla Żyda. ......

  więcej pod tym linkiem http://www.rp.pl/artykul/552823.html
 • Czy rzeczywiście poglądy Wildstaina i ''Morozowskiego'' tak się różnią?
  Może krawaty mają różne, ale już z pryncypiami jest podobnie.
 • @kserkses 23:11:15
  Dużo nad tym myślałem potrzymuje zdanie oceniajmy każdego człowieka osobno bez względyu na rasę i pochodzenie .Niech jeszcze Pan pomyśli co napisałem o mędach i myśli przy tym znajdzie Pan odpowiedź na swoje pytanie.Proszę myśleć przy pisaniu i czytając myśleć
  Na dobranoc
  Kiedy Hlawa przywozi do Spychowa pojmanego Zygfryda de Lwe, dostrzega zmiany w wyglądzie ojca Danusi.
  „Olbrzymi mąż zmienił się w olbrzymiego kościeja.
  Twarz miał tak bladą, że nie różniła się wiele od mlecznej barwy włosów i brody, a gdy przechyliwszy się na poręcz krzesła przymknął powieki, wydał się Hlawie po prostu trupem”. (s. 603). Za odzież służy mu teraz gruba włosiennica przepasana powrósłem, którą nosi na gołym ciele. Juranda idącego po zwłoki Danusi podtrzymuje Tolima. „Łatwo go było poznać po ogromnym wzroście, po czerwonych jamach w miejscu oczu i po białych opadających aż na ramionach włosach”. (s. 620).
 • @OHV 21:31:01
  najpierw musiałem wszystko wyszukać. potem posprawdzać i rozpoznać dezinformacje. artykuły są moje i mogę je wklejać. krócej już się nie da. usuniecie jednego czy dwóch akapitów rozbija spójność wpisu.
 • --------------
  http://www.youtube.com/watch?v=2KEpqcLxGNQ&list=PLDC22589348D87D4F&index=1

  http://www.youtube.com/watch?v=2KEpqcLxGNQ&list=PLDC22589348D87D4F&index=1
 • @zwykły człowiek 23:23:52
  powtórzę to co napisałem wyżej

  salomon morel. komendant obozu w Świętochłowicach miał udowodnione ponad 1000 morderstw. uciekł do izraela i tam dożył swoich dni. prawnikiem który bronił go przed odpowiedzialnoscia był gay levertow, a nasz minister spraw zagranicznych nie zrobił w tym czasie nic. ministrem tym był kuzyn owego prawnika benjamin levertov zwany geremkiem

  to jest przykład jak działa żydowska mafia nie tylko w POlsce

  jest kilku którzy są lojalni wobec Polski a nie izraela. wszystkich innych np michnik, blumsztajn, borowski, wysłac do ojczyzny, ale przedtem zabrać prawo do emerytury i skasować majątek. w kategoriach politycznych nie ma słowa nie lubię albo nienawidzę. krytykuję ich za szkodliwą działalność wobec naszego kraju a nie za pochodzenie
 • tajemnica niszczenia Polski i Kościoła jest w Talmudzie
  "W "Mowie rabina o gojach" czytamy: "Musimy się starać, by wszelkimi środkami zmniejszyć wpływ chrześcijańskiego Kościoła, który był zawsze naszym największym nieprzyjacielem i w tym celu musimy zasiewać w sercach jego wiernych wolnomyślne idee i wątpliwości, a nadto wywoływać niezgodę i spory religijne."

  "Naturalnym przeciwnikiem Izraela jest Kościół chrześcijański, dlatego należy go podkopać. Ułatwiają to jego podziały. Musimy rozkrzewiać w nim wolnomyślność, powątpiewania, niewiarę i spory. Dlatego prowadzimy stalą wojnę w prasie przeciw chrześcijańskiemu duchowieństwu, rzucamy podejrzenia i szyderstwa z niego."

  "Głównym nieprzyjacielem żydów jest Kościół Katolicki. Dlatego zasadziliśmy na tym drzewie ducha wolności i niekarności. Wznieciliśmy również walkę i niezgodę między poszczególnymi wyznaniami chrześcijańskimi. W pierwszej linii będziemy walczyć z największą zaciekłością przeciw klerowi katolickiemu. - Będziemy rzucać przeciwko niemu szyderstwa i skandale z jego życia, aby go narazić na obrzydzenie wobec świata."

  http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_125.html
 • @FanDaVinci 02:46:35
  To Talmud traktował już o prasie? Kurka wodna!
 • Brawo! Udało się Redaktorze!
  Pan Morozowski narzekał na życie w Polsce i opowiadał wszystkim w koło, że zamyka tu wszystkie sprawy i wyjeżdża do Izraela.
  Wtedy dostał propozycję z TVNu na program z Sekielskim i przestał mówić o wyjeździe.
  Pokupny jest i tyle. Ciekawe od jakiej sumy można porzucić sny o prawdziwej ojczyźnie.
 • O Morozowskim w Koszernej
  Dyżurny Wroński bierze w obronę Morozowskiego wiadomym, bo nie dziwnym trafem zapominając o ubeckości rodziny.

  http://wyborcza.pl/1,75968,13312776,Pokaz_tatusia__a_powiem_ci__kim_jestes.html
 • Coraz bardziej
  wychodzą prawdziwe nazwiska tych , którzy nam serwują rózne obce dla nas tematy, a prowadzą polityę żydowską w Polsce,
 • @tadman 07:02:17
  Pan Morozowski narzekał na życie w Polsce i opowiadał wszystkim w koło, że zamyka tu wszystkie sprawy i wyjeżdża do Izraela.

  >>> do Izraela chciał już w 1987 roku jechać, zapraszał go kuzyn Zwi Trojna, tak wynika z akt IPN
  http://lustracja.net/index.php/pozostali/147-andrzej-morozowski
 • @a1a 11:37:03
  Judeopolonia

  Maciej Giertych

  „Nie przemogą ! – Antykościół, antypolonizm, masoneria” – Wrocław – NORTOM 1997.

  Judeopolonia

  Jerzy Robert Nowak (Słowo – Dziennik Katolicki 24-26.III.95) pisze o planach utworzenia na ziemiach polskich państwa polsko-żydowskiego w latach poprzedzających I wojnę światową. Informacja pochodzi z książki pt. „Pamiętnik I Zjazdu zjednoczenia Polaków wyznania mojżeszowego wszystkich ziem polskich”. Warszawa 1919 r. Pomysł wyszedł od publicysty rosyjsko-źydowskiego z Odessy Włodzimierza Żabotyńskiego, który proponował by Rosja uznała na terenie Królestwa równoprawność dwóch narodów polskiego i żydowskiego. On pierwszy użył terminu Judeo-Polonia. Z kolei w 1914 w Niemczech z projektem Judeo-Polonii wystąpił Niemiecki Komitet Wyzwolenia Żydów Rosyjskich (Deutschen Komittee zur Befreiung der russischen Juden). Pisał o tym Piotr Wróbel (Więź VII-VIII.1986). Komitet przestrzegał przed wskrzeszaniem państwa polskiego, natomiast sugerował Niemcom powołanie na terenie ziem zaboru rosyjskiego państwa buforowego, w którym żyłoby 6 mln Żydów, 1,8 mln Niemców, 8 mln Polaków, 5-6 mln Ukraińców, 4 mln Białorusinów, 3,5 mln Litwinów i Łotyszów, z Hohenzollernem jako królem, niemieckim korpusem oficerskim, niemieckim językiem jako panującym (żydowski żargon to przecież zepsuta niemczyzna), niemiecką kulturą. Stolicą miał być Lublin, bo tam rezydowal żydowski waad (sejm) w czasach polski szlacheckiej. Tyle informacji od J.R.Nowaka. Plany te miały swój dalszy ciąg. Plany te to oczywiście zabójstwo Polski. Polacy w zaborach pruskim i austriackim zostaliby odizolowani i narażeni na germanizację, a w Judeo-Polonii rządziliby niemieccy Żydzi. Nie wiadomo jak by się dzieje potoczyły gdyby Niemcy wojnę wygrały, Królestwo okroiły by na swoją korzyść (tzw. pas graniczny), a ze zdobytych na Rosji ziem zrobili co im sugerował ów Komitet. Dla kogo stworzona przez Niemców Rada Regencyjna zagrzewała tron Polski nie wiemy. Gubernator Beseler tworzył – Polnische Wehrmacht z niemieckim korpusem oficerskim i polskim mięsem armatnim. Skoro Niemcy wojnę przegrali. Żydzi zachodni zapewnili Żydom w Polsce opiekę międzynarodową poprzez narzucone nam traktaty mniejszościowe. Anglia i USA obawiali się imigracji żydowskiej z Polski, pragnęli więc zapewnić im w Polsce takie warunki, żeby nie chcieli emigrować. W czasach międzywojennych w Polsce osiedliło się nielegalnie ok. 600 tys. Żydów uciekinierów z ZSRR. Po 1926 r. na polecenie Piłsudskiego otrzymali obywatelstwo polskie. W 1938 przyjęliśmy też 15 tys. Żydów z hitlerowskich Niemiec. Pisze o tym Stefan Nowicki, w latach trzydziestych pełnomocnik rządu do spraw osiedlania Żydów w Polsce, w swojej książce pt. „Wielkie Nieporozumienie” (1970, Sydney, nakładem autora, str. 62). Żaden kraj na świecie nie miał tak licznej ludności żydowskiej.

  W czasie II wojny światowej początkowo Niemcy planowali zwieźć Żydów z całej Europy do Polski i tutaj stworzyć im własne państwo. Plan ten był realizowany gdzieś do drugiej połowy roku 1941. Terenem żydowskiego osiedlenia miała być Lubelszczyzna. Na pewno plan wysiedlania Żydów z Francji, Holandii, Niemiec itd. nie był dla nich miły, ale obiecywano im własne państwo na wschodzie. Sami Niemcy nie byli w owym czasie jeszcze wystarczająco zbandyciali by rozpatrywać plan totalnej zagłady. To przyszło później. Gdy ginął św. Maksymilian (w sierpniu 1941 r.) do Oświęcimia nie zwożono jeszcze Żydów. Zwożono ich do Generalnej Guberni, do gett i do miasteczek Lubelszczyzny. Wiedział o tym przebywający wówczas w Anglii W.Żabotyński i pisał z nadzieją o sytuacji powojennej gdy na bazie wielkich mas żydowskich w Polsce może nastąpić terytorialne rozwiązanie kwestii żydowskiej. (V Jabotinsky „The Jewish War Front”, Londyn 1940, George Allen Unwin). Wiedzieli też Anglicy. Drukowane też były mapy tego planowanego przez Niemców państwa żydowskiego. Mapy te znaleźć można w następujących książkach: Jon Evans „The Nazi New Order in Poland”, London 1941, V.Gollancz Ltd. – mapa ukazuje „Jewish Reservation”; Bernard Newman „The New Europe”, Londyn 1942 R.Hale Ltd. – mapa ukazuje „Jewish Rcserve”; Gerald Reitlinger „The Finał Solution” London 1953, Valentine, Mitchell – mapa ukazuje „Lublinland Jewish Reserve”; Martin Gilbert „The European Powers 1900-45″, London 1969 Weidenfeid and Nicolson – mapa ukazuje „Lublinland -proposed Jewish Autonomous Area”. Jest też wydawnictwo włoskie bez daty (po 1953) pt. „La Chiesa Eroica di Polonia” ze wstępem abp Gawliny (zmarł 1964), w którym jest mapa okupowanej Polski, a na niej „Lublinensis – Riserva ebraica”.

  Gubernator Frank narzeka w swoim pamiętniku, że nie może dać rady z osiedlaniem tak wielkiej liczby Żydów. Judenraty współpracują z Niemcami uważając siebie za przyszłą policję państwa żydowskiego. Gdy okazało się, że Niemcy przystąpili do ostatecznego rozwiązania poprzez holocaust, działacze Judenratów masowo popełniają samobójstwa. Informacje te szczegółowo opisał mój ojciec Jędrzej Giertych w rozprawie „Niedoszłe państwo żydowskie na Lubelszczyźnie”, Komunikaty Tow. im. R. Dmowskiego, Londyn 1980, tom II, str.25-99. Plany niemiecko-żydowskie budowania państwa żydowskiego na ziemiach polskich dziwnie przemilczane są dzisiaj w historiografii pierwszej i drugiej wojny światowej. Ilu Polaków zdaje sobie sprawę jak wielkiego niebezpieczeństwa uniknęliśmy ? Żydzi żałują jednak, że nie udało im się zrealizować marzeń o Judeopolonii. Może dlatego tak nas stale szkalują, żeby pod zarzutem polsko-niemieckiej kolaboracji antyżydowskiej ukryć swoją antypolską kolaborację z Niemcami.

  Państwo żydowskie na Lubelszczyźnie

  Okazuje się, że o planach zbudowania państwa żydowskiego na Lubelszczyźnie, o czym pisałem w poprzednim numerze Opoki w Kraju nauka żydowska wie od dawna. Anglojęzyczna „Encyclopedia Judaica” wydana w Izraelu w roku 1971 zawiera następujące informacje pod różnymi hasłami:

  Pod hasłem „Holocaust” jest podrozdział pt. Nazistowskie pomysły o terytorialnym „rozwiązaniu kwestii żydowskiej”. Jest tam mowa o Madagaskarze oraz o koncentrowaniu Żydów w rezerwacie Lublin i Nisko (t. 8, str. 854). W Nisku miała być stolica Lublinlandu.

  Pod hasłem „Lublin” jest mowa o tym, że „przez pewien czas Naziści mieli zamiar zamienić region lubelski w rezerwat dla Żydów, aby tam skoncentrować Żydów z Niemiec, z okupowanej części Polski i innych krain inkorporowanych do Rzeszy. Pod koniec 1939 ok. 5000 uchodźców dotarło do Lublina, a w lutym 1940 r. 1300 ze Szczecina (…) W kwietniu 1940 plan stworzenia rezerwatu żydowskiego w Lublinie oficjalnie odrzucono”. Eksterminacja i wywózka Żydów z Lublina rozpoczęła się jednak dopiero w marcu 1942 r. (t.ll str, 544-546).

  Pod hasłem „Polska” napisane jest, że „więcej jak 50 gmin żydowskich było deportowanych w całości lub częściowo do dystryktu lubelskiego między jesienią 1939 a majem 1940 r.”. Zdolnych do pracy brano do obozów pracy a „kobiety, dzieci i starców deportowano zamkniętymi wagonami towarowymi do Lublina i Kielc” (str. 754-755). Dalej w podrozdziale „Lublin District” napisane jest: „Początkowo wschodnia część dystryktu Lublin uważana była za „Rezerwat żydowski” i systematycznie deportowano tam Żydów z części Polski inkorporowanej do Rzeszy, z samej Rzeszy, z protektoratu Czech i Moraw i z Austrii. Józefów, Izbica Lubelska, Krasnystaw i Zamość to niektóre z miast, które stanowiły punkty koncentracji dla tych deportantów. Lokalną ludność wysiedlano, by zrobić miejsce dla nowych przybyszów. Nawet po zaniechaniu tego planu „Rezerwatu żydowskiego” , dziesiątki tysięcy Żydów z Niemiec, Czechosłowacji i Austrii nadal napływała do dystryktu (…). Ideologowie nazizmu uważali Lublin za rezerwuar „Światowego Żydostwa” i przypuszczalnie utrzymywali tajne kontakty ze społecznościami wszędzie .” (str. 764-765).

  Pytanie: Ciekawe czemu polskich historyków ten temat tak mało interesuje ? Bo to temat „zakazany”, niezbyt bezpieczny? A no dlatego: Bo z historyków mogli by się stać żebrakami, albo co gorzej trupami. Vide ś.p. D.Ratajczak. "Tematami niebezpiecznymi" zabito dr Dariusza Ratajczaka, a zatem czytajcie czym Go
  zamordowano w wolnej III RP, spadkobierczyni PRL.

  http://www.rodaknet.com/rp_ratajczak_tematy_niebezpieczne.htm
  http://www.monitor-polski.pl/manipulacja-historia-narzedziem-likwidacji-polski-i-polakow/comment-page-3/#comment-51219

  http://www.kki.pl/piojar/polemiki/land/land1.html
 • --największym sprzymierzencem żydów -jest KOŚCIÓŁ
  --kościół dzisiejszy został PRZEJĘTY PRZEZ ŻYDÓW -począwszy od Papieży ostatnich !! po biskupów !! / którzy od zawsze zresztą NIE !! służyli POLSKIEJ RACJI STANU /


  ------MATKA BOSKA w KLAPIE BOLKA --wystarczyła aby Naród dał się zwieść !! TAM !!!!!!!!!!!!!!!! gdzie przestaje funkcjonować rozum -ZAGNIEŻDŻA się ------------------WRÓG
 • PODATEK KOSZERNY
  PODATEK KOSZERNY

  Są sprawy na tym świecie, o których mało się mówi, choć na to bardzo zasługują. Do niech należy podatek koszerny włączany w ceny produktów żywnościowych i niektórych artykułów używanych w kuchni, jak płyny do mycia naczyń, foliowe woreczki śniadaniowe, czy folia aluminiowa. Mało kto o tym wie. A jeżeli już kto próbuje zapytać producentów, to unikają odpowiedzi lub udzielają jej niechętnie.
  Towary objęte podatkiem koszernym oznakowane są na opakowaniach specjalnymi symbolami o małych rozmiarach. W Stanach Zjednoczonych, gdzie zjawisko to ma bardzo duży zasięg, najbardziej popularnym symbolem jest umieszczona w kółku litera ”U”. Oznacza to, że produkt jest po spełnieniu religijnych wymogów, certyfikowany przez The Union of Ortodox Jewish Congregations mająca swoją siedzibę w Nowym Jorku. Ocenia się, że organizacja ta wystawia 85% certyfikatów w USA.
  Proces przekonywania producentów na zgodę na certyfikaty i prawo umieszczania odpowiedniego symbolu, wygląda tak, że do dyrekcji firmy przychodzi ortodoksyjny rabin i informuje, że jeśli produkty firmy nie będą certyfikowane z punktu widzenia koszerności, to nie będą kupowane przez żydowskich klientów. Producenci zwykle się zgadzają, gdyż i tak podatek zostaje włączony do ceny, czyli koszt ponosi konsument. Jeżeli rozmówca rabina odrzuca propozycje rabina, to traci na tym na różne sposoby. Dość powiedzieć, że znany jest przypadek, gdy w ciągu 16 miesięcy oporną firmę odwiedziło 40 kontroli. Możliwości są duże. Wymienię przykładowo tylko kilka urzędów: ochrona środowiska, imigracja, ich Sanepid, straż pożarna itd.

  Podatek koszerny wynosi 0.1% ceny towaru. Do tego dochodzą różnego rodzaju opłaty ponoszone przez producenta: wstępna, okresowa oraz na rzecz rabinów - okresowo dokonujących inspekcji. W samych Stanach Zjednoczonych jest 1200 takich inspektorów. Największe przedsiębiorstwa zatrudniają rabinów - inspektorów na pełnych etatach.

  Stworzony został mechanizm sprawiający, że setki milionów dolarów płyną systematycznie do kas organizacji żydowskich. Zjawisko to ma tendencje rozwojową. W połowie lat 50-ych tylko kilkaset towarów w USA było objętych podatkiem koszernym. Obecnie jest ich kilkadziesiąt tysięcy. Co tydzień przybywa 50 nowych. Proces certyfikowania produktów z punktu widzenia koszerności dociera do Polski i okolic. W Czechach jest The Ortodox Council of Kashruth “MaHa-Ral” z siedzibą w Pradze (symbolem jest litera “M” w kółku), a na Ukrainie – Kashruth Council of Ukraine w Doniecku (symbol – litery “UK” w kółku).. W Polsce opisywany proces dopiero się zaczyna. Koszerny certyfikat mają pierniczki “Katarzynki” produkowane w Toruniu.[Ależ skądże, o wiele więcej - poczytaj niżej – adm.] Logika sytuacji jest taka, że w sklepach polskich pojawiać się będzie coraz więcej artykułów z koszernym certyfikatem. Komentarz jakiegoś internauty:

  Proponuję pozostawienie towarów mających certyfikat koszerności Żydom. W trosce o to, aby ich nie zabrakło dla Żydów, niech goje kupują tylko te bez certyfikatu.

  O sytuacji w USA można więcej się dowiedzieć na stronie: http://www.aztlan.net/koshernostra.htm

  Znaki KOSHER dla USA i wielu krajów (od Australii po Rosję i Ukrainę) są na:

  http://www.kashrut.com/agencies/

  Lista TOWARÓW Koszer zestawiona dla Polski przez rabina Schudricha patrz:

  http://krakow.jewish.org.pl/pliki/1192126369.pdf

  Dla przykładu: są tam pieczywa z różnych piekarni, mąki (Aurora, PPZ itp), makarony, produkty firm Dr.Oetker, Kamis, Masterfoods (słodycze), Ferrero, Kopernik (wszystkie chyba pierniki i inne wytwory), Olej Kruszwica, dżemy ?owicz, kawy Tchibo, herbaty Tetley, Lipton, napoje XL energy, Next.., a piwo Heineken z Żywca, twarogi (itp.) z Garwolina; to tylko przykłady. Wydrukujcie, poczytajcie.

  W Polsce znaleźliśmy następujące znaczki KOSHER: K, U, KOF-K, OU, OK, OU-D .

  Nie są to wszystkie – część ma znaki z krajów produkcji, wszystkie w dyskretnych kółkach. Lub pół gwiazdy i półksiężyc - (to pewnie produkty wspólne, z muzułmanami). Trudno się chodzi po sklepach z broszurką Schudricha, a wiele z jego towarów nie ma znaczka. Warto sobie zrobić "ściągę" z tej listy, choć firm, których towary należy zostawić koszernym braciom... Ten tekst może za taką "ściągę" służyć.

  A kto "nie ma czasu na głupstwa" - niech może choć wyroby Kopernik z Torunia zostawi koshernym? To łatwo zapamiętać.

  http://www.dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=436&Itemid=53
 • @Burak 06:44:56
  jak na Buraka odpowiedź , nie dziwi, tylko mądrej głowie dość po słowie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031