Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1839 postów 6 komentarzy

Najmniejsza w historii sprzedaż “Gazety Wyborczej“

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W lutym br. wszystkie dzienniki ogólnopolskie zanotowały spadki sprzedaży ogółem. Łącznie ich sprzedaż zmalała o 63 000 egz. Najwięcej straciły “Dziennik Gazeta Prawna” i “Rzeczpospolita” - raport Wirtualnemedia.pl.

W lutym średnia sprzedaż ogółem dziennika “Fakt” (Ringier Axel Springer Polska) wyniosła 403 754 egz., co oznacza spadek o 2,41 proc. w stosunku do analogicznego miesiąca rok wcześniej - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Na miejscu drugim uplasowała się wydawana przez Agorę „Gazeta Wyborcza” ze średnim wynikiem wynoszącym 248 803 egz., po spadku o 11,05 proc. To najgorszy jej wynik w historii.

Trzecią lokatę zajął „Super Express” (Murator) ze średnią sprzedażą ogółem na poziomie 167 992 egz., czyli o 6,21 proc. mniejszą niż rok wcześniej. To tytuł, który stracił najmniej w rankingu.

Największy spadek w zestawieniu zanotował plasujący się na piątym miejscu “Dziennik Gazeta Prawna” (Infor Biznes). Jego sprzedaż ogółem zmniejszyła się w lutym br. o 16,94 proc. i wyniosła 67 755 egz. Tylko trochę mniej straciła będąca o oczko wyżej “Rzeczpospolita” (Presspublica) - jej wynik zmalał o 15,36 proc. do 93 399 egz.

Więcej na ten temat tutaj.

(www.wirtualnemedia.pl)

 

KOMENTARZE

 • Straszna wiadomość, bo niewiadomo czy się cieszyć czy płakać,
  Szczęść Boże Wszystkim
 • Dlaczego tak źle jest z Gazetą Prawną?
  Rozumiem, że Rzepa tak po zmianach spadła. Sam przestałem ją, już nie tylko czasami kupować, ale w ogóle czytać nawet jej internetowe wydanie. GieWu to od lat wstyd wziąć do ręki, ale nie rozumiem dlaczego liderem w spadkach jest Dziennik Gazeta Prawna, której sprzedaż zmniejszyła się w lutym br. aż o 16,94 %!
 • Dalej tak trzymać!
  Nie brać tego anty polskiego kłamstwa do ręki, a samo zamilknie.
 • gw
  Sprzedaz tej szmaty powinna spasc do zera.
 • @grawojmil 20:57:51
  połowę kupują koleje i linie lotnicze, drugą połowę urzędy.
 • @Bogdan 20:55:52
  Popatrz zawsze, jeżeli tak wnikasz, na skład właścicieli.
 • @circ 21:43:51
  ... do tego jeszcze kierownicy i dyrektorzy w firmach państwowych co to "sobie mogą zamawiać prasę" oraz - co będzie zaskoczeniem - różni ludzikowie w tzw. prywatnych korporacjach (co dzień rano widzę na portierniach zamawianą przez nich prasę z tą francą na wierzchu).
  Szczęść Boże Pani
 • Czyli 1 i 3 miejsce dla tabloidów a 2 dla Gówno Prawdy? Kiepściutko...
  Nie wiem kto to czyta ale widocznie ktoś czyta. To, że pierwsze trzy miejsca zajmują tabloidy i GW, świadczy chyba o tym, że proces ogłupiania społeczeństwa jest już bardzo mocno i dalece zaawansowany. Zresztą w Internecie nie koniecznie jest lepiej, popularny onet też często wygląda jak Fakt na pierwszej stronie z jakimiś idiotycznymi wiadomościami wstawianymi, jako główne.

  Dobrze, że powstaje i rozwija się dziennikarstwo obywatelskie w sieci, takie jak Nowy Ekran właśnie :)
 • @circ 21:43:51
  To znaczy, że przedsiębiorstwa o z państwowych funduszów, czyli z kieszeni podatnika bądź ze skarbu państwa finansują wrogie Polsce wydawnictwo?

  Trzeba przeciwko temu protestować, gdyż podatnicy płacą za kłamstwa i dezinformację o stanie państwa tak w Polsce jak i poza jej granicami. Niemieckie gazety na przykład, często powoływały się na to źródło kłamstwa i manipulacji. Organizujmy demonstracje przeciwko finansowaniu Gazety Wyborczej.
 • @moher 23:32:26
  "kupuja koleje,urzedy .Troche to pocieszajace,"

  Nie ma nic w tym pocieszającego. Wręcz przeciwnie, to jest skandal. Gazeta Wyborcza jest współfinansowana w ten sposób z budżetu państwa, czyli z kieszeni podatnika, który o ironio, któremu za bycie okłamywanym przyszło jeszcze płacić.

  Występujmy przeciwko temu! Inaczej tej zarazy nie przezwyciężymy.
  Teraz jest wszystko już jasne, kto i za co nas okłamuje.

  Rozpowszechniajmy tę świadomość wśród tych, którzy jeszcze o tym nie wiedzą. Dosyć tej anty polskiej propagandy.

  Przy tej okazji trzeba sprawdzić, czy z budżetu państwa nie są w ten sposób utrzymywane rozgłoście radiowe i stacje telewizyjne, oraz inne kłamliwe brukowce.
 • Te wyniki to dowód na niereformowalność większości naszego Narodu.
  Chroniczne, postępujace ogłupienie i zbydlęcenie.
  Beznadzieja.
 • @moher 11:57:27
  Ja poszedłem jeszcze dalej. W pobliskim kiosku zobaczyłem tego plugawca wyłożonego jako jedynego, tuż za szklaną podstawką na pieniądze. Reszta "i czasopisma" leżała obok. Pytam się grzecznie pani, dlaczego promuje to paskudztwo, odpowiedź trochę podobna do młodego polskiego małżeństwa, ale na drugi dzień to paskudztwo zniknęło z wystawki.
 • @moher 10:40:38
  "Napisalem to"pocieszajace""

  Oczywiście, że tak to właśnie zrozumiałem. Jest jak najbardziej rzeczą słuszną twierdzić, że ludzie nie są głupi, jak to im imputuje g*o prawda. Wierzę w mądrość Polaków i nie mam co do tego obawy. Polacy są mądrzy i wiedzą w którym monecie ruszyć. A jak ruszą to i zwycięża. Dosyć poniżania nas z nasze pieniądze!

  Okupanta Polski po dobroci nie da się odpędzić. Konieczne jest narodowe powstanie. Już tyle bało ich na przestrzeni długich dziejów. Dlaczego mamy się wystrzegać tego kolejnego?
  Dla wyjaśnienia podaję, że nie chodzi mi o rewolucję, bo ona jest zawsze złem, gdyż wymierzona jest przeciwko swoim, a tu chodzi właśnie o okupanta, jak słusznie zauważasz.
  Jasne, że musimy działać z Bogiem. Nie na próżno nasi Ojcowie przekazali nam wiarę w Jego obecność w życiu naszego narodu i jego opatrzność nad nim. Śpiewamy przecież tak bardzo wymownie:
  "1. Boże, coś Polskę przez tak liczne wieki
  Otaczał blaskiem potęg i chwały,
  Coś ją osłaniał tarczą swej opieki
  Od nieszczęść, które przygnębić ją miały,
  Przed Twe ołtarze zanosim błaganie:
  Ojczyznę wolną pobłogosław, Panie!"

  Alleluja! I Bóg niech prowadzi!
 • @autor
  Sytuacja z życia(Gazety) wzięta.
  Osoba odpowiadająca za zbieranie reklam dla "gazety" ( w regionie) w chwili szczerości/słabości, oznajmiła że od czasu KONFLIKTU z Kibolami głównie Kolejorza , coraz częściej ludzie / firmy mówią wprost - Dziękujemy za reklamy u was !!
  Niestety michnikowszczyzana przegrała wojnę którą sami rozpętali !

  Dla przykładu oficjalne dane sprzedaży prasy weekendowej na rynku wielkopolskim :
  1 - Głos Wielkopolski 204 836
  2 - Gazeta Wyborcza 126 073
  3 - Fakt 115 743

  !!!!!!!
 • Państwowe reklamki utrzymują GW.
  Podczas odnawiania mieszkania bardzo się przydaje. Ma dużo stron, na folii się zaoszczędzi. Gdyby nie państwowe reklamy sądzę, że już dawno by tej gazety nie było.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031