Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1839 postów 6 komentarzy

"Gazeta Wyborcza" zniknie z kiosków?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dziennikarz "Faktu" Mikołaj Wójcik podał na Twitterze, że "Gazeta Wyborcza" ma zostać wycofana ze sprzedaży w kioskach.

Wójcik pisze na Twitterze: 

"Ale plotka krąży po rynku prasowym. Gdyby była prawdziwa, to byłaby rewolucja w polskiej prasie. Nie chce się wierzyć, ale dwa źródła potwierdzają. Plotka brzmi zdumiewająco, choć w branży nic już tak nie zadziwia: w styczniu "Gazeta Wyborcza" ma przestać byc wydawana w wersji papierowej"

 

 

KOMENTARZE

 • Taaa... napewno.
  Prędzej kioski znikną, niż wyborcza. Chyba, że plan jest taki, że od stycznia każdy obywatel obowiązkowo płaci prenumeratę na GW i ten syf trafia bezpośrednio do każdego, polskiego, domu...
 • Zbyt piękne, aby miało być prawdziwe
  tego parcha, w postaci GW, będziemy musieli wyciąć nożami, wypalić ogniem, oblać kwasem solnym i stworzyć jakąś odtrutkę ludziom z tego pokolenia, które zostało przez te ohydę zainfekowane.
 • Zniknie bo pisuary kosztują.
  Nie chciałem wziąć gazu.wyb do ręki, gdy go rozdawali za darmo.
  Taki chłopaczyna co stał na ulicy centrum W-wy. Jak mu się zachciało za potrzebą to za pisuar pewnie musiał zapłacić.
  To gdzie tu interes.

  - ciekawe czy te egzemplarze które rozdawali gratis , też wliczane były jako sprzedane?
  Teoretycznie to przecież zwrotu nie było.
 • @ketraB 12:52:36 GAZORCZA JAK PLUSKWY :)
  RE: Prędzej kioski znikną, niż wyborcza.

  --- Mozliwe, ze muchniak i spolka sa az tak zdeterminowani. Glowna cecha takich to upor, nieustepowanie, i wiara, ze jesli nie ustapia, to w koncu kazdy balach wmowia narodowi.

  Na pewnym website zauwazylem, ze na wiadomosc o domniemanym nadchodzacym zniknieciu gazorczej, ludzie cieszyli sie tak, jakby jej juz nie bylo. A przeciez gazorcza nadal jest.

  Polacy sa czesto jak dzieci.

  Gazorcza to twarda bestia, jak, nie przymierzajac, pluskwy.
 • @ketraB 12:52:36
  Oj to prawda , za tz. komuny największy(???) nakład miały Trybuna Ludu oraz Głos Pracy a z tygodników to Przyjaźń oraz Kraj Rad . tyle tylko że niemal 90% to tz. prenumeraty oczywiście ..DOBROWOLNE :))

  Niewykluczone że takim tropem ma zamiar iść Gawno Wszechwiedzące :)
  Pytanie tylko jak naród zmusić do DOBROWOLNEJ prenumeraty :))
  Zapewne zostaną ZAPRZĘGNIĘTE "psy" oraz inne organizacje od finansów:)
  I potencjalny "winowajca' albo "sprawca" będzie miał do wyboru "dobrowolne" wykupi abonament Gawna Wszechwiedzącego na lat dziesięć albo zostanie zapuszkowany :))
 • Gazeta w glogolkach GW?
  POlykasz i ekstasujesz purokoszerne wizje naczalnego.
 • Z rynku zginą wszystkie gazety codzienne, i GW i ND GPC i co tam innego chcecie
  Dziś czytamy, że GPC zwalnia redaktora, bo im nakład spadł. Tyle, że to dowód na brak myślenia. Sam redaktor całego nakładu nie wykupi, zaś coraz mniej ludzi kupuje gazety. Skończy się "opiniotwórcza" czytaj propagandowa rola gazet codziennych.
  Nie ukrywajmy, taka jest ich przyszłość. Nie są w stanie sprostać portalom internetowym. Nowość w dzienniku to informacja z poprzedniego dnia. Nowość na portalu to informacja sprzed godziny. Problemem tylko z opłacaniem dziennikarzy, stąd była propozycja abonamentów. Myślę, że wkrótce pojawi się forma w które na portalach będą tylko skróty materiałów, jakiś początek, a jak chcesz więcej to zapłać. Tyle, że to będzie promowało dobrych dziennikarzy, wierszowcy czyli klepacze tekstów w stylu "Dziś o 6 rano był wypadek, zginęła jedna osoba, policja ustala przyczyny" po prostu pójdą na zieloną trawkę.
 • @Zawisza 16:36:01
  Szanowny Zawiszo , są kraje w których gazety wbrew tz. postępowi mają się całkiem dobrze !
  Dlaczego na terenie Rzeczpospolitej prasa czy media w ogóle nie mają racji bytu ?
  Ano proste to jak drut !!
  Tz. "dziennikarze" już dawno przeszli na stronę .....ZESZMACENIA i postanowili robić za DZIWKI , byle tylko na kredyty zarobić !!
  I jest im gancegal co robią i kto im płaci byle na konto spływało !
  Współczesny "dziennikarz" to jest CÓŚ takiego między blachara a tirówką ...zrobi "loda" i odwłok nadstawi byle zapłacili !
  Dziennikarstwo to jest PIERWSZA profesja , po "rewolucji 1989roku",która została DOKUMENTNIE ZESZMACONA !!
  Takie dziwne typy i zblazowane indywidua jakie trafiły do mediów to darmo szukać w najbardziej zapyziałych zakamarkach melin czy zwykłych mordowni !
  Nawet za tz. komuny DZIENNIKARZ to był KTOŚ-- większość z tamtejszych ludzi mediów , miało swój honor i poczucie minimum wartości -- obecnie za "dziennikarza" może robić każdy piździelec czy glisada społeczna !
  Był czas gdy znajomość z DZIENNIKARZEM nobilitowało , obecnie znajomość z "dziennikarzem" to wstyd , obciach i zwykła siara !
  "dziennikarz" to ŁŻE !
  "dziennikarz" to KŁAMIE !
  "dziennikarz" to PAJAC kretyna politycznego !
  "dziennikarz" to NIEUDACZNIK ŻYCIOWY !
 • @irek 17:25:50
  racja
 • @Zawiesza 16:36:01 GAZETA POLSKA CODZIENNIE I NOWY DZIENNIK TEZ ZLE, PEDA ZAWIESZA? :)
  RE: Z rynku zginą wszystkie gazety codzienne, i GW i ND GPC i co tam innego chcecie

  --- Hm, mowa o Gazecie Wyborczej, a ty od razu wspominasz - jak rozumiem - Nasz Dziennik i Gazete Polska Codziennie, i przepowiadasz, jak jaka wrozka, ze one tez "zgina."

  Czemu zestawialbys akurat te gazety z wiadoma wyjatkowa gadzinowka?

  Czy glowna message twojego wpisu to: "Mowicie, ze Gazeta Wyborcza zla, ale Nasz Dziennik i Gazeta Polska Codziennie sa rownie zle"?

  Czy naprawde te gazety sa rownie zle co wiadoma gadzinowka?
 • Jedziemy z nimi
  Jak by wam w 1980r. powiedziano, że z kiosków zniknie Trybuna Ludu, to nikt by nie uwierzył, ale dzisiaj GieWu? Czemu nie, rozmarzyłem się, bo to by było zbyt pięknie
 • @Pan Marky 18:12:49
  Nie oceniam merytorycznie żadnej gazety, choć tak naprawdę w sprawie Smoleńska najwięcej kłamstw widziałem w ND, możliwe, że dlatego iż GW nie miałem w ręku od kilku ładnych lat. Pewnie zaraz któryś "mądry" powie, że czytam Fakt, czy jakieś inne badziewie, więc już mówię, że szkoda na to mego cennego czasu. W czym są wymienione gazety równe, to gazety opiniotwórcze, czyli próbujące lemingom/mocherkom wtłoczyć papkę zgodną z lansowanymi przez siebie prawdami. Pod tym względem są siebie warte.

  Mnie akurat żadna gazeta tzw. opiniotwórcze nie interesują z jasnej przyczyny, że chcę zachować czystość swoich poglądów. NE mnie interesował o tyle, żeby właśnie wyrobić sobie pogląd. Dzis przeglądam różne portale, w pełnym przekroju i na tej podstawie wyrabiam sobie zdanie i uzupełniam wiedzę. Na NE dowiem się co zmalował rząd, Palikot itd. na innych dowiem się co zrobił PiS, SP, Rydzyk. To daje czystość oceny. Ja jako człowiek, który najlepsze lata młodości spędził w Stanie Wojennym umiem czytać między wierszami, młodzi tej umiejętności nie mają.

  Gazety papierowe zginąć muszą, w tym kierunku idzie postęp i od tego nie ma odwołania. Będzie się liczył tylko e-papier czyli portale. Młodzi gazet codziennych prawie, że nie czytają. Czytają za to prasę dostarczaną poprzez tablety, telefony, komputery. To jest przyszłość prasy. Wygoda, że mamy możliwość czytania jej za darmo za kilka lat się skończy. Dziś można to nazwać formą promocji. Spowoduje to przetasowania, możliwe, że upadnie GW, upadnie GPC czy jakakolwiek inna. Na jej miejsce powstaną portale, które znów będą nam w głowy pakowały papkę. Dlaczego obniża się poziom nauczania? By więcej osób tę papkę kupowało. Bo przecież, że zacytuję klasyka "Naród głupi wszystko kupi"
 • @irek 17:25:50
  Czy mają się dobrze? Może trochę lepiej. Weźmy Wielką Brytanię, gdzie była silna tradycja czytania gazet w drodze do pracy. Gazety wyróżniały się formatem. Duże były gazetami poważnymi, małe brukowcami. Dziś wszystkie mają mały format, bo tak wygodniej, za kilka lat znikną, zastąpią je tablety czy jakiś inny nowy wynalazek. Kiedyś czytałem o ekranach, które można zwinąć w rulon, może taka będzie przyszłość gazet. Znikną pewne tytuły, pojawią się nowe. Prasa jako taka będzie obecna, bo ludzie chcą informacji zaś politycy jakoś swą papkę w głowy wkładać nam muszą. Zniknie papier.
  Co do honoru, to są takie gazety co go mają. Są to jednak gazety branżowe. Skierowane do konkretnych grup ludzi. Jak np. gazety ekonomiczne. Zaś pozostałe gazety to "szmaty". Ich dziennikarze gotowi kłamać, do łazienki przez okno aktorce wleźć by była sensacja, by ludzie to kupowali. Wielka sensacja, że któraś z nich majtek zapomniała założyć. Tam nie ma honoru dziennikarskiego, tam jest poczytność albo funkcyjność. Tak jak u nas mamy gazety popierające PiS, mamy popierające PO. Mamy dziennikarzy funkcyjnych Lis, Ziemkiewicz, Olejnik, Pospieszalski. Ci ludzie realizują konkretne cele konkretnych grup interesu, partii. I czytając ich, niekiedy nawet warto, by poznać wytyczne danych grup. Tylko znowu trzeba to umieć.
  Tak więc nie można uogólniać, są poważni dziennikarze są i pajace. Choć tak na prawdę to poziom społeczeństwa wyznacza ich poziom. Póki im wierzymy, póty mają luksus. Nie będzie popytu, będą musieli się do roboty wziąć.
 • @Zawiesza 21:39:11 KTO TU KLAMIE? :)
  RE: Nie oceniam merytorycznie żadnej gazety, choć tak naprawdę w sprawie Smoleńska najwięcej kłamstw widziałem w ND

  --- Jakie to rzekome klamstwa w sprawie Smolenska byly w Naszym Dzienniku? Podaj je. Potrafisz?

  Czy to nie TY klamiesz?
  :)
 • @Pan Marky 01:36:04
  Oczywiście, nigdy nie mówię słów bez pokrycia, choć nie zakładam, że wszystkie informacje jakie mam są prawidłowe, ale każdy człowiek ma prawo się mylić.
  Nasz dziennik podał m.in następujące kłamliwe informacje, które później zdementowano: sms od jednego z oficerów BOR po katastrofie, żona to absolutnie zdementowała, telefon do żony jednej z ofiar, w której jakoby po mąż miał kilkukrotnie zawołać ją po imieniu o ile dobrze pamiętam Jola, okazało się, że to dzwonił jej znajomy, wg. ND na miejscu katastrofy znaleziono fragment skrzydła obcej maszyny, która miała zderzyć się z naszym TU po czym odlecieć i bezpiecznie wylądować i wiele innych, propagowanie teorii sztucznej mgły, meteorolodzy wykluczyli możliwość stworzenia mgły na tak dużym obszarze i w tej grubości warstwy. W mojej ocenie najwięcej "kłamstw smoleńskich" wyprodukowało ND, choć równocześnie to ten dziennik podawał najwięcej informacji. W tym temacie jest to gazeta na poziomie Faktów. Cała ta działalność służy do tego, wy stworzyć grupę minimalną do lawinowego powstawania teorii spiskowych. Jak podają naukowcy USA i W.Brytanii, gdzie prowadzono badania w sprawie JFK i ks. Diany potrzeba na to 10% populacji. Tę właśnie rolę na początku spełniały media redemptorystów, teraz takie osoby obracając się w kręgu NE jak konserwatystka, lancelot (który cenzurą wyizolował sobie świat i głosi swoje "prawdy", on tam już pewnie ma z 1001 dowodów na zamach". Może to robić, bo ktokolwiek nie wierzy w jego "prawdę" jest natychmiast cenzurowany. Taka dzisiejsza prasa z PRL.
  Naszym problemem jest to, że nie ma znaczących polskich mediów, przynajmniej w zakresie prasy. Nasze media są w rękach obcych koncernów wydawniczych które realizują własne cele. Z powodzeniem można je nazwać mediami polskojęzycznymi. I to dotyczy mediów które popierają zarówno jedną jak i drugą stronę. Redemptoryści to zakon międzynarodowy, jak kiedyś czytałem u cioci Wiki prowadzą swoją działalność w 92 krajach w wielu z nich prowadzi działalność medialną. USA, Kanada, Rosja ale również Wietnam. Mało koncernów medialnych jest im w tym zakresie w stanie dorównać.
 • A JA ZNAM INNĄ "PLOTKĘ"
  Od lat GW krąży wokół TVP. Jeszcze na długo przed aferą Rywina mówiło się, że GW bardzo zainteresowane jest (prócz wydawania kolorowych tygodników i miesięczników) uruchomieniem TV. Najłatwiejszą droga jest przejęcie już sprawnie funkcjonujących struktur wraz z zapleczem technicznym. Ten temat wraca co jakiś czas. Pod koniec 2011 roku znowu nasiliły się działania związane ze zbieraniem danych i informacji na temat możliwości przejęcia ośrodków regionalnych TVP.
 • nie zniknie
  a wydawana będzie pod inną nazwą
 • Zostanie na rynku Nasz Dziennik , w tygodnikach Gość,
  w radiu RM, a w telewizji TRWAM.
  Bp. Pieronek i ks. Boniecki będą mieli więcej czasu na modlitwę.

  Znów wygrała Królowa Polski.

  I po co było z Kościołem Boga walczyć?
 • @Zawiesza 06:49:49 PODAJ TYTULY ARTYKULOW Z ND GDZIE SA TE RZEKOMNE KLAMSTWA
  RE: Nasz dziennik podał m.in następujące kłamliwe informacje, które

  --- Podaj tytuly artykulow z Naszego Dziennika, w ktorych sa te rzekome klamstwa. Podaj tez linki do tych artykulow.

  Potrafisz?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031