Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1839 postów 6 komentarzy

Stuhr zamilknie. Kończy z "Pokłosiem"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Postanowiłem po "Kropce nad i", że oprócz zapowiedzianej wizyty u Kuby i kilku rozmów już nagranych, kończę wypowiedzi o "Pokłosiu" na jakiś czas przynajmniej" - napisał na profilu na Facebooku Maciej Stuhr - podaje tvn24.pl.

 

Aktor dodał też, że nie chce więcej mówić o swojej wpadce związanej z bitwą pod Cedynią.
 
W najnowszym filmie Władysława Pasikowskiego, który opowiada o mieszkańcach polskiej wsi, którzy podczas II wojny światowej zamordowali grupę Żydów Stuhr wciela się w rolę Józefa Kaliny, który - wbrew woli mieszkańców wsi - wydobywa trudną prawdę na jaw.
 
Aktor przyznał, że od momentu pierwszej projekcji w internecie pojawiły się bardzo agresywne komentarze pod jego adresem. Stuhr broniący filmu w licznych wywiadach nie zgadza się z opinią, że ten szkaluje dobre imię Polski i takie samo zdanie ma o swojej grze.
 
Aktor podsumował też "ostatni tydzień" swojej aktywności w mediach i tak odniósł się do reakcji widzów filmu "Pokłosie" i środowiska internetowego, z którym probował dyskutować.
 
Uważam się za człowieka o umiarkowanych poglądach i przekonaniach. Jednak wystarczyło wygłosić po raz pierwszy w moim 37-letnim życiu trochę poważniejsze zdanie publicznie, a stopień agresji u części słuchaczy wzrasta w tak zabójczym tempie, że jeśli chcesz na niego odpowiedzieć, stawić jakkolwiek temu czoła musisz zradykalizować swoje poglądy. I tak z umiarkowanego sam stajesz się, wbrew swojej woli, co raz bardziej radykałem. Bardzo niebezpieczny mechanizm. Dlatego postanowiłem po "Kropce nad i", że oprócz zapowiedzianej wizyty u Kuby, i kilku rozmów już nagranych wcześniej, ja kończę swoje wypowiedzi o Pokłosiu na jakiś czas przynajmniej. Co chciałem powiedzieć, to powiedziałem. Dictum, jak mawiali cesarze pod Cedynią!
 
Więcej:

http://www.tvn24.pl/stuhr-zamilknie-konczy-z-poklosiem,289136,s.html 

KOMENTARZE

 • @vortex 12:07:27
  100/100. Trafiony i zatopiony. Niezwykle celny komentarz.
 • @vortex 12:07:27
  Aktor nie musi być: ani mądry, ani wykształcony, ani mieć przekonań, on ma q...wa grać dobrze, choć trzeba przyznać że w tym przypadku doszło do wielkiej mistyfikacji ?!
 • Stuhr bezczelny jawny rasista, potomek totenkopfa, brudna faszystowska świnia zrobil wtopę.
  Cały misterny plan obsrania i obrzygania Polaków, zrobienia z nich narodu ohydnych, zbrodniczych, odrażających podludzi - poszedł z dymem. Więc nie dziwota, że niemiecki oficer prowadzący nakazał mu wycofać się z gry.
 • no cóż
  Więc kiedy ktoś się na różne tematy wypowiada
  To rozum i wiedzę swą w nie poprostu wkłada
  A gdy sie tej i wiedzy i rozumu niestety nie ma
  To żebyś chciał na pewno nie wyjdzie poemat
 • SZTUR, TY GNOJKU JEDEN
  A jakimze to "radykalem" TY mozesz byc?

  Wiec bedziesz tez reklamowal te ohydny antypolski paszkwil "u Kuby"?

  Narod was kiedys rozliczy, bandyci.
 • @vortex 12:14:04
  Dobrze gadasz!
 • Szczur się wyrzygał tym zrobił swoje.
  Może miał to w kontrakcie?
 • Niech trochę odpocznie
  poczyta odświeży umysł i będzie k....a jak brzytwa zostanie Sturbanfuhrerem,a po czasie znowu nasra na Polskę.Będzie wskazywał cele dla niemieckich albo ruskich bombowców.
 • Znowu Sthury po raz który ?
  Człowieku ,co tu opowiadasz ? Ty masz " robić " małpę na zamówienie widzów, społeczne, publiczne ,a nie jak Ci się chce.....
  Reżyser, rzecznik itd.jest od wypowiedzi ,który widzi bo wysoko siedzi,
  Ty tylko stój , rób miny i kłaniaj się publiczności.
  Broń Boże do Polityki bo to KONIEC Gwiazdorstwa i ...wytyki.
  Czesz loczka, puszczaj oczka i fajnie jak jest wrzawa ale gdy biją Brawa!
 • @AlexSailor 12:11:37
  ale jeszcze Żyd pójdzie do Żyda Kubusia i tamjeszcze porzyga na Polske. A wypad z tej Polski jeden i drugi i reszta kanalii. Zyje na polskiej ziemi i ja opluwa gnojek.
 • @Alia 14:15:46
  Stuhr junior to żaden Żyd. Jego ojciec chwalił się, w jednym z wywiadów (bodajże w Przekroju), że ma pochodzenie austriackie. Wskazuje na to nie tylko jego nazwisko, ale wygląd kompletnie różny od chazara Kuby W. :-)

  No cóż każdy może się zeszmacić, ale trwanie w tym stanie nie wróży nic dobrego dla Stuhra juniora.
 • A ja Go miałem, za ostatniego z wielkich w tym zawodzie.
  Błąd.
 • @youtoo 14:39:53
  Nie ma pochodzenia austryjackiego.
  Jest tylko "Austryjackie Gadanie"
 • @Piotr Mazurek 14:45:04
  A w czym wybitnym zagrał ? :-)
 • bez komentarza
  Jerzy Stuhr (aktor) - Josek Feingold
 • @na kidawę Stoperan 14:01:14
  /nie bedzie musial, on juz zrobil swoje, teraz nasze dzieci napisza wypracowanie.../
 • Kim jesteś?
  Człowiekiem, ale umiarkowanym
  Aktorem, ale zgranym
  Humanistą, ale nie historykiem
  Niby kimś, a może nikim  Panu Stuhrowi, cytat do przemyślenia:

  "Chyba na całym świecie kultura stara się przechować przede wszystkim, to co dobre, wzniosłe i światłe w swym narodzie. W I połowie XX w. społeczeństwo niemieckie w znakomitej większości poparło jawne Zło. I co? I mają film o Schindlerze, o wypędzonych, o ruchu oporu, który „zmieściłby się w windzie”, jak to powiedział Jarosław Kaczyński. Ile filmów nakręcili Niemcy o mordach dokonanych na Polakach i zniszczeniach w Polsce? Moi znajomi z Niemiec, nie wiedzieli, że oprócz Powstania w Getcie było Powstanie Warszawskie. Nie wiedzieli, że średnia zniszczeń w Polsce w trakcie II Wojny Światowej wyniosła 38%, nie mówiąc o innych szczegółach."

  Całość tutaj:

  http://maciej.nowyekran.pl/post/80007,jeremi-schindler-i-poklosie
 • jak gnojki zostali Polakami
  Drogi panie Stur,czy szczur przeraszam ,nie wiem jak sie pisze po polsku.Szkoda ,ze pieniadze wydane na wyksztalcenie tego gnojka ,starcza na gre w kabarecie , lub na wywiad u tej wywloki. Aktor mierny. Przepros ludnosc tej wioski , gdzie jezdziles z tatusiem ,a nazywasz ich polska cholota.Pamietaj oni ,tez lozyli na twje wyksztacenie drogi synu wodzireja.Pozdrow tatusia.
 • Młody S(zcz)[t]uhr wyrósł z dobrej gleby
  Włąśnie oglądałem powtarzany po raz 362 w ostatnich 2 tygodniach "Tydzień z życia mężczyzny" z tzw. Starym S(zcz)[t]urem w roli głównej. Stary gra tam prokuratora, który z entuzjazmem godnym stalinowskiego siepacza oskarża młodego Polaka o rasizm. Jest w tek roli tak nienaturalnie ponudzony, że gra chyba samego siebie, bo znani mi prokuratorzy są zwykle zimno-cyniczni w każdej sprawie, w której oskarżają. A tu stary S(zcz)[t]ur aż się ślini z nienawiści do oskarżonego.
  Jaki ojciec, taki syn.
  A szkoda, bo stary zagrał parę ważnych ról, a młody zapowiadał się na sensownego komendianta. Jednak obaj dołączyli do antypolskiej jaczejki sterowanej z Berlina i Nowego Jorku za pośrednictwem czerskiej agentury.
 • MOSZEJ SZCZUR UCIEKA DO KUPY WOJEWÓDZKIEJ :)))))))
  .
  Sthurchnięty Moszej Stuhr:
  ".....postanowiłem po "Kropce nad i", że oprócz zapowiedzianej wizyty u Kuby,
  i kilku rozmów już nagranych wcześniej, ja kończę swoje wypowiedzi o
  Pokłosiu na jakiś czas przynajmniej. ....."
  ===============================================

  Typowa reakcja żydowskiego Szczura :)) -

  schować się do g..na :))), przeczekać,

  a POtem znowu POdgryzać Polaków !!!!
 • @vortex 12:14:04 Jaki Totenkopf?
  Ojcem mlodego szczura jest Josek Feingold (vel Jerzy Stuhr), krakowski zyd. Stad jego rzekome, austriackie (Galicja nalezala do Austro-Wegier) pochodzenie.
  Dla informacji - formacje huzarów totenkopf byly stworzone ponad dwiescie piecdziesiat lat temu przez pruskiego Fryderyka Wielkiego i zydzi byli z nich wykluczeni...
 • zawiedziony
  Uważam, że wypisywanie Szczur zamiast Stuhr to świadczy o braku kultury i poziomu tych co piszą komentarze. Jeszcze do niedawna sam młodego Stuhra bardzo lubiłem. Gdyby zagrał i nie ciągnął tych idiotycznych ideologicznych tłumaczeń pomyślałbym "cóż, aktor z czegoś musi żyć, Olbrychski gra w Klanie... ten zawód polega na prostytuowaniu się czasem". Wię tym większy szacun dla Bogusława Lindy który odmówił zagrania w tym czymś. Parafrazując "Psy" - "Mogę zagrać w chałturach, ale w takie badiziewie ideologiczne mnie nie mieszajcie"
 • Maciej Stuhr przypomina mi innego "Austriaka"...
  ... przedwojennego polskiego aktorzyny, Igo Syma, który po kampanii wrzesniowej totalnie sie zeszmacil - podpisal volksliste i aktywnie wspólpracowal z Niemcami. Co wiecej - bral udzial w produkcji niemieckiego polakozerczego filmidla po tytulem "HEIMKEHR" ("Powrot do ojczyzny"), za co zostal zlikwidowany przez ruch oporu w 1941.
  Jego sprzedajny nastepca idzie w jego slady i bierze udzial w innej, tym razem finansowanej przez Rosjan prymitywnej, antypolskiej szmirze, co wiecej, publicznie uczy nas historii.
  Ciekaw jestem , jak mlody Stuhr vel Feingold skonczy - ja na jego miejscu powaznie obawialbym sie o przyszlosc...
 • Dopiero teraz zrozumiał że się zeszmacił i jest zwykłym polakożercą.
  U Wajdy może być idealny.
 • śniadanie na kazimierzu obok gustlika
  urodziłem się w Krakowie w 1902 roku więc według szczurów jestem AUSTRYJAKIEM .....nie POLAKIEM ????? weźcie ten cały margines do POLSKICH OBOZÓW zagazujcie i po sprawie ...to zgodne z ich pragnieniem.....myślę że MERKEL przyśle jakieś KOMANDO.......uwielbiam KAZIMIERZ uwielbiam KRAKÓW uwielbiam POLSKĘ i kurwa sztury mi to wszystko rozwalają .....śniadanie na KAZIMIERZU gdy FRANCISZEK PIECZKA siedzi obok to coś jak podróż w CZASIE ....TERAZ JAK ZOBACZĘ TEGO ....BEZMÓZGA ...MOŻE GO WYWALĄ Z KAZIMIERZA MAM NADZIEJĘ... W TARNOWIE JEST PONOĆ RESTAURACJA ROSYJSKA - coś dla stuhra - rura.A cię tak lubiłem gościu.W mediach ostatnio była nagonka na nasze uczelnie że kształcą debili .....no i potwierdzenie mamy.
 • Austriackie pochodzenie chmmm ...
  A czy w Austrii nie było Żydów?
 • @vendaval 18:23:00
  Chodzi o SS Totenkopf - "masowe mordowanie jako zawód".
  http://www.youtube.com/watch?v=27g8w2gpcvg

  A myślisz czemu służy ta kampania robienia z Polaków ohydnych podludzi? Przygotowują nowy wielki mord na Polakach, jako bezwartościowych podludziach. I temu służą te bzdury wygadywane przez tego niby wesołka Stuhra, i wielu innych.
  Ja mam trochę lat, wychowałem się wśród ludzi którzy II WŚ dobrze pamiętali, teraz umierają już ostatni świadkowie. Niewiele mówili, unikali wracania do tej makabry (przecież dzieci nie chcieli straszyć) , ale ślady po nich było widać. Oni dobrze rozumieli co to znaczy gdy kreuje się podludzi i nadludzi, do czego to prowadzi. Gdyby żyli nie mieli by wątpliwości o co chodzi w tym bełkocie takich degeneratów, ewidentnie faszystowskich degeneratów z tej tradycji - jak Stuhr. Bo przecież nie o prawdę historyczną tutaj chodzi, bez złudzeń. Dlatego tak się wściekam, ja to widzę jaki rzecz oczywistą. Taki wielki mord zawsze musi mieć ideologiczne przygotowanie, i ono jest jawnie i bezczelnie robione na naszych oczach.
 • @vortex 23:16:07
  Jeszcze jeden cytat z filmu - "należało się do wyjątkowej wspólnoty, wykonywało się wyjątkowe zadania". Właśnie, ja nie mam wątpliwości że Stuhr koniecznie chce się zapisać do takiej "wyjątkowej" wspólnoty. Jak też wielu innych. Makabra skrajnej degeneracji człowieka.
 • @BGnatowski 22:41:36
  pewnie nie jesteś, wiąc się nie wstydź. Zakompleksiony misiu.
 • @polipid 00:12:11
  Dziwne, Ojciec był taki naiwny amator, a syn po psychologii, itp.robi kasę, jak każdy austryjak (vide przywódca III Rzeszy). Obraża się,g....arz.
 • @vortex 23:16:07 Moment...
  ... nie bardzo rozumiem, co Josek Feingold (vel Jerzy Stuhr) i jego sprzedajny synek Mosiek maja wspólnego z oddzialami SS.
  Przeciez to galicyjskie zydostwo, a takich do sztafet ochronnych nie brali. O ile wiem, kazdy ewentualny kandydat do SS Totenkopfverbände musial udowodnic pochodzenie niemieckie do prawie dwóch wieków wstecz (do roku 1750).
  Wmawianie Stuhrom pochodzenia germanskiego (tacy oni Austriacy jak ja Urugwajczyk) uwazam raczej za kawal roku...
 • @BGnatowski 22:41:36 Pogadamy po...
  ... nakreceniu jakiegos fabularnego filmu na temat tysiecy pomordowanych Polaków przez importowanych, sowieckich zydów.
  A film powinien byc oczywiscie sfinansowany przez braci Rosjan albo przez Izrael.
  Cierpliwie czekam...
 • @vendaval 03:34:52
  Tak jakoś dziwnie się składa , że tu się mówi o Polakach którzy mordowali
  Żydów, a tymczasem na Bliskim Wschodzie,Żydzi wybijają Palestyńczyków.
  Może to przypadek?
 • @kanton 05:07:23 To bardzo proste...
  ... przeciez to zwykle sam zlodziej krzyczy pierwszy: "lap zlodzieja!"...
 • @vendaval 03:24:37
  Czy on żyd, austriak, czy niemiec to nie takie ważne, ja bym w to nawet bardzo nie wnikał. To mentalny SS Totenkopf - z tej tradycji.
  Na warszawsko-łódzkich salonach takie myślenie jest zresztą dość częste - tam wspaniałe, cywilizowane, kulturalne, higieniczne Niemcy, a tutaj brudna, prymitywna, ciemna polska dzicz. To tylko kwestia czasu, aż ktoś z tych salonów zaproponuje, aby tę dzicz wysłać do gazu.
 • @BGnatowski 22:41:36
  No cóż, przecież od początku Stuhr junior wiedział w co się pakuje. Jak się szmaci dla kaski to taki daje to efekt :-)
 • @polipid 19:44:53
  Byli, nawet chodzili razem z Hitlerem do jednej schule. Pewien znany żydowski filozof tam chodził, ale był o rok starszy od Hitlera.

  Ogólnie wiadomo, że twórca endschlussu Eichmann był Żydem z pochodzenia. Te obłędne teorie aryjskości wymyślili więc Żydzi z pochodzenia, bruneci z wąsikami :-)
 • @parszek 15:50:04
  I wszystko jasne!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031