W serwisie Kontrowersje.net ukazał się niedawno artykuł pt. Polską rządzą dwa ruskie cwele: Tusk i Komorowski! - podaje conowego.pl.

Rzeczywiście, jest kontrowersyjnie i agresywnie. Autor tekstu, 42-letni Piotr W. (pseudonim Matka Kurka) wśród czytelników portalu zyskał już sobie jednak status osoby, która lubi dzielić się swoimi poglądami w sposób ekspresywny. Tylko ostatnio nazwał on Jurka Owsiaka mianem "króla żebraków i łgarzy".

W odpowiedzi na zarzuty związane z nazwaniem prezydenta "ruskim cwelem", autor odpowiedział, że redagując swój tekst nie miał w zamyśle nikogo obrazić, a słowo "cwel" odnosi się tutaj do nomenklatury więziennej. W tej sposób chciał ukazać - istniejącą jego zdaniem - pewną hierarchię władz. W dalszej części tekstu opisuje bowiem służalczy charakter kontaktów polskiej dyplomacji wobec władz Rosji, Niemiec, jak i Unii Europejskiej.

Mimo, że tekst ukazał się w kwietniu zeszłego roku, tak niedawno do legnickiego sądu wpłynął akt oskarżenia związany z omawianą sprawą. A oto wypowiedź rzecznika prasowego prezesa Sądu Okręgowego w Legnicy, Jarosława Halikowskiego:

W tekście autor wielokrotnie obraża publicznie głowę państwa, łamiąc przy tym jednocześnie artykuł 135 Kodeksu karnego (paragraf drugi), który mówi wyraźnie, że kto publicznie znieważa prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, ten podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Termin rozprawy nie został ustalony, aczkolwiek ma ona nastąpić szybciej niż później.

http://www.conowego.pl/aktualnosci/kolejny-bloger-odpowie-za-zniewazenie-prezydenta-rp-8293/